Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка проведения расследований в целях установления фактов дискриминационных и/или недружественных действий со стороны других государств, таможенных союзов или экономических группировок относительно законных прав и интересов субъектов внешнеэкономической деятельности Украины

КМ Украины
Постановление КМ от 22.11.1999 № 2120
редакция действует с 24.06.2011

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 листопада 1999 р. N 2120

Київ

Про затвердження Порядку проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 15 лютого 2002 року N 158
,
 від 17 липня 2003 року N 1106
,
 від 14 листопада 2007 року N 1318
,
 від 9 червня 2011 року N 628

Відповідно до статті 29 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України (додається).

 

Прем'єр-міністр України 

В. ПУСТОВОЙТЕНКО 

Інд. 52

 

ПОРЯДОК
проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України

1. Цей Порядок визначає механізм проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо України (далі - дискримінаційні дії).

Цей Порядок застосовується у разі, коли Україна та держава, митний союз чи економічне угруповання, які вчинили щодо України дискримінаційні дії, не є членами тієї самої міжнародної міжурядової організації, якою визначено механізм врегулювання відповідних питань між членами зазначеної організації.

У разі коли держава, митний союз чи економічне угруповання, щодо яких Україна проводить розслідування з метою встановлення факту (фактів) дискримінаційних дій (далі - розслідування), стає членом міжнародної міжурядової організації, до якої входить Україна, зазначене розслідування припиняється.

2. Дискримінаційними вважаються дії, що призводять до погіршення становища суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України порівняно з іноземними суб'єктами господарювання і обмежують їх законні права та інтереси.

3. Розслідування проводиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі за заявою суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України або органу виконавчої влади (далі - заява).

4. Днем подання заяви вважається день її реєстрації в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

5. У заяві зазначаються:

адреса, номери телефону і телефаксу, адреса електронної пошти, прізвища та ініціали контактних осіб, які можуть надати відповідну інформацію - для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України;

найменування відповідного компетентного органу іншої держави, митного союзу чи економічного угруповання (далі - іноземний компетентний орган), який вчинив/чинить дискримінаційну дію, його адреса, номери телефону і телефаксу, адреса електронної пошти;

факт (факти) дискримінаційних дій з посиланням на докази, які його (їх) підтверджують. У разі коли такі дії заподіюють шкоду або створюють загрозу її заподіяння державі та/або суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України також наводяться посилання на докази, що підтверджують зазначені факти.

Заява, яка не містить зазначеної у цьому пункті інформації, до розгляду не приймається.

До заяви додаються копії документів та інші матеріали, що підтверджують факт (факти) дискримінаційних дій і стосуються його (їх), з перекладом на українську мову.

Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України або орган виконавчої влади, який подав заяву, може її відкликати. У такому разі заява вважається такою, що не подавалася.

6. Міністерство економічного розвитку і торгівлі протягом 60 календарних днів після подання заяви проводить розслідування.

У ході розслідування зазначене Міністерство проводить аналіз поданих матеріалів і доказів з метою встановлення факту (фактів) дискримінаційних дій, заподіяння шкоди або створення загрози її заподіяння державі та/або суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України. 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі має право отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для проведення відповідного аналізу.

Датою завершення розслідування є дата затвердження висновку Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі подає висновок про результати розслідування Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі для прийняття рішення про наявність або відсутність факту (фактів) дискримінаційних дій.

7. Міністерство економічного розвитку і торгівлі протягом 10 днів надсилає заявникові повідомлення про прийняте рішення.

У разі прийняття Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі рішення про відсутність факту (фактів) дискримінаційних дій у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі зазначаються підстави прийняття такого рішення.

(Порядок із змінами, внесеними згідно з постановами
постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. N 158,
 від 17.07.2003 р. N 1106,
 у редакції
постанов Кабінету
 Міністрів України від 14.11.2007 р. N 1318
,
 від 09.06.2011 р. N 628)

____________

Опрос