Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О создании летописи народной памяти

Президент Украины
Указ Президента от 13.03.2002 № 239/2002
действует с 13.03.2002

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про створення літопису народної пам'яті

З метою активізації пошуку, впорядкування, відродження і збереження духовної та культурної спадщини, історичних, архітектурних пам'яток України, створення літопису народної пам'яті постановляю:

1. Міністерству освіти і науки України, Міністерству культури і мистецтв України, Національній академії наук України, Державному комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Державному комітету України у справах сім'ї та молоді, Державному комітету архівів України разом з місцевими органами виконавчої влади організувати роботу наукових молодіжних та студентських історико-культурних, історико-етнографічних, фольклорних, археологічних, лінгвістичних експедицій із залученням працівників музеїв, наукових, педагогічних працівників, митців для вивчення, запису, систематизації об'єктів духовної та культурної спадщини.

2. Національній академії наук України, Міністерству культури і мистецтв України, Міністерству освіти і науки України, Державному комітету архівів України організувати проведення науково-практичних конференцій, симпозіумів, круглих столів, тематичних читань, виставок, творчих вечорів за результатами експедицій і передачу матеріальних пам'яток історії та культури до державних музеїв, заповідників і архівів для поповнення їх фондів та оновлення експозицій.

3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, Державному комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України забезпечити видання збірників народних пісень, свят та звичаїв, спогадів, художніх альбомів, довідників, буклетів, путівників, іншої краєзнавчої літератури.

4. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

ужити заходів щодо створення умов для ознайомлення населення з пам'ятками історії, архітектури, духовної культури шляхом організації туристичних, екскурсійних подорожей (поїздок), пересувних виставок, широкого висвітлення в засобах масової інформації результатів роботи експедицій тощо;

активізувати роботу із включення об'єктів культурної спадщини України до Списку всесвітньої спадщини, видання і розповсюдження Зводу пам'яток історії та культури України;

посилити державний контроль за збереженням та використанням об'єктів культурної спадщини.

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ
13 березня 2002 року
N 239/2002
 

  

Опрос