Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка выдачи ветеринарных документов

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 21.11.2013 № 857
редакция действует с 15.12.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 листопада 2013 р. N 857

Київ

Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 13 жовтня 2015 року N 916

Відповідно до частини першої статті 41 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та статті 32 Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок видачі ветеринарних документів, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
видачі ветеринарних документів

1. Цей Порядок визначає процедуру видачі юридичним особам та фізичним особам - підприємцям для переміщення тварин, продукції тваринного походження, інших об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду ветеринарних документів, відмови у їх видачі та анулювання таких документів.

Переоформлення ветеринарних документів, видача дубліката здійснюється за процедурою, передбаченою Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про ветеринарну медицину" і "Про безпечність та якість харчових продуктів".

3. Об'єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду супроводжуються такими ветеринарними документами:

міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД - ветеринарні свідоцтва форми N 1, 2 та 3) - під час переміщення за межі України;

ветеринарні свідоцтва (для України - форми N 1 та 2) - під час переміщення за межі території Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя, районів, міст;

ветеринарні довідки - під час переміщення в межах району.

Отримання зазначених в абзацах другому - четвертому цього пункту документів не є обов'язковим у разі переміщення для подальшого вивезення за межі території України через пункти пропуску через державний кордон, відкриті на території морських портів, фуражного зерна.

(пункт 3 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. N 916)

4. Видача ветеринарних документів здійснюється державними інспекторами ветеринарної медицини та уповноваженими лікарями ветеринарної медицини:

управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, містах обласного значення, районах;

державних закладів ветеринарної медицини;

регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Ветеринарні довідки також можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини.

5. Для отримання ветеринарного документа юридична особа чи фізична особа - підприємець або їх уповноважена особа (далі - заявник) звертається до суб'єктів, зазначених в абзацах першому - третьому і п'ятому пункту 4 цього Порядку.

Після прибуття фуражного зерна до зернового складу, що розташований в морському порту, за відсутності у супроводжувальних документах ветеринарного свідоцтва такий зерновий склад зобов'язаний надати регіональній службі державного ветеринарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті відповідні товаротранспортні та/або залізничні накладні, в яких зазначається місце походження фуражного зерна. У разі функціонування в морському порту інформаційної системи портового співтовариства зазначені документи передаються за допомогою такої системи.

(пункт 5 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. N 916)

6. Рішення про видачу ветеринарного документа приймається суб'єктами, зазначеними в абзацах першому - третьому і п'ятому пункту 4 цього Порядку, за результатами безпосереднього огляду товару (клінічний огляд тварин, ветеринарно-санітарний огляд харчових продуктів, кормів та інших об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду), який проводиться після звернення заявника.

Для прийняття рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) заявник подає експертні висновки державних лабораторій ветеринарної медицини (далі - експертні висновки).

Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до перевезення відповідних вантажів.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа суб'єкти, зазначені в абзацах першому - третьому і п'ятому пункту 4 цього Порядку, враховують епізоотичну ситуацію на відповідній території, потужності (на об'єкті) та ветеринарно-санітарний стан об'єкта.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення тварин суб'єкти, зазначені в абзацах першому - третьому і п'ятому пункту 4 цього Порядку, перевіряють наявність необхідних ветеринарних обробок, умови карантинування тварин, наявність результатів відповідних досліджень (у разі переміщення у межах України) або експертних висновків (у разі експорту).

7. За результатами безпосереднього огляду товару та перевірки поданих документів суб'єкти, зазначені в абзацах першому - третьому і п'ятому пункту 4 цього Порядку, приймають рішення про видачу відповідного ветеринарного документа або про відмову в його видачі.

Ветеринарний документ видається заявнику не пізніше ніж через місяць з дати надходження документів на розгляд.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі ветеринарного документа заявнику надається особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення письмове повідомлення про відмову у видачі документа із зазначенням передбачених законом підстав для такої відмови у строк, установлений для його видачі.

8. Підстави для відмови у видачі та анулювання ветеринарних документів визначені у статті 32 Закону України "Про ветеринарну медицину".

9. У разі коли вантаж розподіляється на частини, для забезпечення простежуваності ветеринарні документи видаються на підставі раніше виданих ветеринарних документів.

10. Товари, що вивозяться за межі території України, повинні супроводжуватися оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів, виданих державним інспектором ветеринарної медицини регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті на підставі звернень власника вантажу або уповноваженої ним особи.

(пункт 10 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. N 916)

11. Форми бланків ветеринарних документів, опис бланків, правила заповнення ветеринарних документів, правила зберігання та списання ветеринарних документів, вимоги до обліку ветеринарних документів, порядки видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів затверджуються наказом Мінагрополітики.

12. Дії посадових осіб державних органів та установ ветеринарної медицини можуть бути оскаржені в установленому законодавством порядку.

____________

Опрос