Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок назначения и выплаты государственной помощи семьям с детьми

КМ Украины
Постановление КМ от 20.08.2008 № 724
действует с 23.08.2008

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 серпня 2008 р. N 724

Київ

Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2365; 2002 р., N 52, ст. 2372; 2004 р., N 16, ст. 1110, N 34, ст. 2255; 2006 р., N 5, ст. 228, N 31, ст. 2220; 2008 р., N 15, ст. 364), зміни, що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пунктів 2 - 6 змін, затверджених пунктом 1 цієї постанови, які набирають чинності з 1 січня 2009 року.

 

Прем'єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

Інд. 28

 

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми

1. Доповнити абзац четвертий пункту 22 реченням такого змісту: "До складу сім'ї баби, діда або іншого родича, що фактично здійснює догляд за дитиною, не є усиновителем або опікуном дитини і звертається за призначенням допомоги, не включається дитина, на догляд за якою призначається допомога.".

2. Доповнити абзац перший пункту 25 після слів "без батьківського піклування" словами "та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування".

3. Пункт 26 викласти у такій редакції:

"26. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги. Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.

У разі коли для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов'язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.".

4. У пункті 27:

підпункти 2 і 5 викласти у такій редакції:

"2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;";

"5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації).";

доповнити пункт абзацом такого змісту:

"У разі коли батьки, місце перебування яких відоме, не сплачують аліменти, орган праці та соціального захисту населення призначає допомогу без урахування їх суми. При цьому зазначений орган протягом десяти днів після подання опікуном, піклувальником заяви про призначення допомоги повідомляє про неотримання аліментів службу у справах дітей.".

5. У другому реченні пункту 28 слова "довідки про місячні розміри аліментів і пенсії" замінити словами "довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги".

6. У пункті 30:

доповнити пункт після абзацу третього новим абзацом такого змісту:

"усиновлення дитини, передача дитини батькам;".

У зв'язку з цим абзаци четвертий - шостий вважати відповідно абзацами п'ятим - сьомим;

абзац шостий після слів "її одержувачі" доповнити словами ", служба у справах дітей, виконавчий комітет сільської (селищної) ради".

____________

Опрос