Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Уголовный кодекс Украины и Кодекс Украины об административных правонарушениях

ВР Украины
Закон от 03.02.1993 № 2977-XII

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення

Верховна Рада України постановляє:

Внести такі зміни і доповнення до законодавчих актів України:

I. Статтю 199 Кримінального кодексу України викласти в такій редакції:

"Стаття 199. Самовільне зайняття земельної
ділянки та самовільне будівництво

Самовільне зайняття земельної ділянки, якщо за такі ж дії протягом року було застосовано адміністративне стягнення, -

карається виправними роботами на строк від шести місяців до одного року або штрафом від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати.

Самовільне будівництво жилого будинку, дач, господарських та побутових будівель і споруд, якщо за такі ж дії протягом року було застосовано адміністративне стягнення, -

карається виправними роботами на строк від шести місяців до одного року або штрафом у розмірі від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати, з конфіскацією незаконно споруджених будівель.

Організація групових дій, спрямованих на самовільне зайняття земельної ділянки або самовільне будівництво жилого будинку, дачі, господарської чи побутової будівлі, а так само безпосередня участь у цих групових діях, -

караються позбавленням волі на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом до сорока мінімальних розмірів заробітної плати, з конфіскацією незаконно споруджених будівель.

Дії, передбачені цією статтею, якщо вони завдали значної шкоди підприємствам, установам, організаціям або окремим громадянам, -

караються позбавленням волі на строк до п'яти років або штрафом до семидесяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати, з конфіскацією незаконно споруджених будівель".

II. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984р., додаток до N 51, ст.1122):

1. Доповнити Кодекс статтями 53-1, 53-2 і 238-1 такого змісту:

"Стаття 53-1. Самовільне зайняття земельної
ділянки

Самовільне зайняття земельної ділянки -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від восьми до п'ятнадцяти мінімальних розмірів заробітної плати.

Стаття 53-2. Приховування або перекручення даних
земельного кадастру

Перекручення даних державного земельного кадастру і приховування інформації про наявність земель запасу або резервного фонду -

тягнуть за собою накладення штрафу на службову особу до десяти мінімальних розмірів заробітної плати".

"Стаття 238-1. Органи по земельних ресурсах

Органи по земельних ресурсах розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил використання земель, приховуванням або перекрученням даних земельного кадастру, самовільним відхиленням від проектів внутрігосподарського землеустрою та знищенням межових знаків (статті 53, 53-2, 55, 56).

Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) Голова Державного комітету України по земельних ресурсах - головний державний інспектор України по використанню та охороні земель і його заступники - штраф на громадян до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - до двадцяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати;

2) головні державні інспектори по використанню та охороні земель Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та їх заступники - штраф на громадян до восьми мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати;

3) районні державні інспектори по використанню та охороні земель - штраф на громадян до чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - до десяти мінімальних розмірів заробітної плати".

2. Статті 52, 53, 54 викласти в такій редакції:

"Стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських
та інших земель

Псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шести до дванадцяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від восьми до п'ятнадцяти мінімальних розмірів заробітної плати.

Стаття 53. Порушення правил використання земель

Використання земель не за цільовим призначенням, невикористання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисник лісонасаджень -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від десяти до двадцяти п'яти мінімальних розмірів заробітної плати.

Стаття 54. Несвоєчасне повернення тимчасово займаних
земель або неприведення їх у стан, придатний
для використання за призначенням

Несвоєчасне повернення тимчасово займаних земель або невиконання обов'язків по приведенню їх у стан, придатний для використання за призначенням, або невиконання умов знімання, зберігання і нанесення родючого шару грунту -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати".

3. У статті 55 слова "на службових осіб в розмірі до п'ятдесяти карбованців" замінити словами "на громадян від трьох до восьми мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати".

4. У статті 56 слова "в розмірі до десяти карбованців" замінити словами "від двох до чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати".

5. У статті 63 слова "в розмірі до п'ятдесяти карбованців і на службових осіб - до ста карбованців" замінити словами "від п'яти до десяти мінімальних розмірів заробітної плати і на службових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів заробітної плати".

6. У частині першій статті 218 цифри "52 - 56" замінити цифрами "52, 53-1, 54".

7. Абзац восьмий пункту 1 частини першої статті 255 викласти в такій редакції:

"органів Державного комітету України по земельних ресурсах (статті 52, 53-1, 54)". 

III. Цей Закон набирає чинності з моменту його опублікування.

 

 

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ
3 лютого 1993 року
N 2977-XII

 
 

Опрос