Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некотором изменении порядка взыскания алиментов на несовершеннолетних детей

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 10.02.1987 № 3546-XI

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про деяку зміну порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 14 жовтня 1986 року "Про деяку зміну порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей" Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

Внести зміни і доповнення до таких законодавчих актів Української РСР:

1. У Кодексі про шлюб та сім'ю Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1969 р., додаток до N 26, ст. 204; 1985 р., N 11, ст. 206):

1) частини першу і другу статті 82 викласти в такій редакції:

"Аліменти на неповнолітніх дітей з їх батьків стягуються в розмірі: на одну дитину - чверті, на двох дітей - третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) батьків, але не менш як 20 карбованців на місяць на кожну дитину.

Розмір цих часток і мінімальний розмір аліментів може бути зменшено судом, якщо у того з батьків, який зобов'язаний платити аліменти, є інші неповнолітні діти, які при стягненні аліментів у встановленому цією статтею розмірі виявилися б менш забезпеченими матеріально, ніж діти, які одержують аліменти, а також у випадках, коли той з батьків, з кого стягуються аліменти, є інвалідом першої чи другої групи, або коли діти працюють і мають достатній заробіток, або з інших поважних причин";

2) частину другу статті 89 викласти в такій редакції:

"Розмір аліментів не може перевищувати на одну дитину - чверті, на двох дітей - третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) батьків";

3) частину п'яту статті 92 викласти в такій редакції:

"Відрахування аліментів на підставі заяви особи, яка виявила бажання добровільно платити аліменти, може провадитись і у випадках, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви і виконавчих документів, перевищує 50 процентів належних боржникові заробітної плати і прирівняних до неї платежів та видач, а також коли з боржника стягуються за рішенням суду або постановою народного судді аліменти на дітей від іншої матері";

4) у частині другій статті 97 слова "меж, встановлених статтею 82 цього ж Кодексу" замінити словами "на одну дитину - чверті, на двох дітей - третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) осіб, які зобов'язані утримувати непрацездатних повнолітніх членів їх сім'ї".

2. Частину третю статті 128 Кодексу законів про працю Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375) після слів "при відбуванні виправних робіт" доповнити словами "і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей".

3. Статтю 52 Виправно-трудового кодексу Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 1, ст. 6; 1978 р., N 31, ст. 449; 1985 р., N 42, ст. 986) доповнити після частини третьої новою частиною такого змісту: 

"Правило, передбачене частинами другою і третьою цієї статті, про збереження частки заробітку, яка нараховується на особовий рахунок тих, хто відбуває покарання у виправно-трудових колоніях, тюрмах і виправно-трудових колоніях-поселеннях, не поширюється на осіб, які сплачують аліменти на неповнолітніх дітей".

У зв'язку з цим частину четверту статті вважати частиною п'ятою.

4. Статтю 404 Цивільного процесуального кодексу Української РСР доповнити після частини другої новою частиною такого змісту:

"Обмеження розміру стягнення з заробітної плати боржника, передбачені частинами першою і другою цієї статті, не поширюються при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей".

У зв'язку з цим частину третю статті вважати частиною четвертою.

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
В. ШЕВЧЕНКО
 

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
М. ХОМЕНКО
 

м. Київ
10 лютого 1987 року
N 3546-XI
 

  

 

Опрос