Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие Жилищного кодекса Украинской ССР

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 21.12.1983 № 6236-X

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про порядок введення в дію Житлового кодексу Української РСР

Відповідно до Постанови Верховної Ради Української РСР від 30 червня 1983 року "Про введення в дію Житлового кодексу Української РСР" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1983 р., додаток до N 28, ст. 574) Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. До приведення житлового законодавства Української РСР у відповідність з Житловим кодексом Української РСР чинні акти житлового законодавства Української РСР застосовуються, оскільки вони не суперечать Кодексу.

2. Житловий кодекс Української РСР застосовується до житлових правовідносин, що виникли після введення його в дію, тобто з 1 січня 1984 року.

У житлових правовідносинах, що виникли до введення в дію Житлового кодексу Української РСР, здійснення прав і обов'язків учасників цих правовідносин після 1 січня 1984 року регулюється відповідно до Житлового кодексу.

3. Правила, що містяться в Житловому кодексі Української РСР і були передбачені Основами житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік, застосовуються з дня введення в дію Основ, тобто з 1 січня 1982 року.

4. Правила частини другої статті 63 Житлового кодексу Української РСР про приміщення, які не можуть бути самостійним предметом договору найму, не поширюються на випадки проживання громадян: в неізольованих жилих приміщеннях - за договорами найму, укладеними до 1 січня 1964 року, а в ізольованих жилих приміщеннях, які за розміром є меншими від встановленого для надання одній особі, - укладеними до 1 січня 1984 року.

5. Правило про право наймача або члена його сім'ї в установленому порядку провести обмін частини жилого приміщення з наймачем іншого жилого приміщення (стаття 81 Житлового кодексу Української РСР) застосовується також у випадках, коли учасниками обміну з однієї або обох сторін є члени житлово-будівельного кооперативу і члени їх сімей.

6. До затвердження списків підприємств, установ, організацій найважливіших галузей народного господарства, з будинків яких допускається виселення робітників і службовців з наданням іншого жилого приміщення, зберігають дію списки підприємств і установ найважливіших галузей народного господарства і окремих відомств, з будинків яких раніше допускалося виселення згідно з статтею 317 Цивільного кодексу Української РСР.

7. Правило статті 171 Житлового кодексу Української РСР про умови відшкодування вартості будинків, будівель та пристроїв, що зносяться при вилученні земельних ділянок для державних або громадських потреб, застосовується і у тих випадках, коли рішення про знесення винесено до 1 січня 1982 року, але на момент введення в дію Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік власникові будинку на його вибір не було надано квартиру або відшкодовано вартість будинку, будівель та пристроїв, що зносяться, відповідно до діючого законодавства.

8. Доручити Раді Міністрів Української РСР привести рішення Уряду Української РСР у відповідність з Житловим кодексом Української РСР.

9. Цей Указ вводиться в дію з 1 січня 1984 року.

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
О. ВАТЧЕНКО
 

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР
 

 
М. ХОМЕНКО
 

м. Київ
21 грудня 1983 року 
N 6236-X
 

  

Опрос