Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно отнесения ремонтно-строительных работ к капитальному и текущему ремонтам

Государственный комитет Украины по строительству и архитектуре
Письмо от 30.04.2003 № 7/7-401

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

ЛИСТ

від 30.04.2003 р. N 7/7-401

Щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального та поточного ремонтів

На численні запити організацій щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального та поточного ремонтів Держбуд України повідомляє.

Капітальний ремонт будівлі - це комплекс ремонтно-будівельних, робіт, який передбачає заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель в зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також покращання планування будівлі і благоустрою території без зміни будівельних габаритів об'єкта. Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин (за умови їх автономності).

Поточний ремонт - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що відносяться до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об'єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію).

У зв'язку з покладанням питань з експлуатації житлово-комунального господарства на Держжитлокомунгосп України лист Держбуду від 13.01.98 N 7/11 вважати таким, що втратив чинність. З питань, що стосуються правил використання приміщень житлових та громадських будівель, термінів проведення їх ремонтів та розподілів ремонтно-будівельних робіт за класифікацією необхідно звертатися до Управління експлуатації житлового фонду Держжитлокомунгоспу України за адресою 03150, м. Київ-150, вул. Димитрова, 24.

 

Перший заступник
Голови Комітету
 

  
А. Беркута 

 

Надруковано:
Державний комітет України з будівництва та архітектури. Збірник офіційних документів та роз'яснень "Ціноутворення у будівництві", N 5, травень, 2003 р., К.: "ІНПРОЕКТ".

Опрос