Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке государственного учета жилищного фонда

Совет Министров УССР
Постановление от 11.03.1985 № 105
редакция действует с 22.04.1989

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 11 березня 1985 р. N 105

Київ

Про порядок державного обліку житлового фонду

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 22 квітня 1989 року N 115

Рада Міністрів СРСР постановою від 10 лютого 1985 р. N 136 з метою забезпечення єдиного порядку державного обліку житлового фонду встановила, що:

1) Державний облік житлового фонду, незалежно від його належності, здійснюється за єдиною для Союзу РСР системою на основі реєстрації і технічної інвентаризації.

Методичне керівництво веденням державного обліку житлового фонду здійснює ЦСУ СРСР.

2) Основним завданням державного обліку житлового фонду є одержання даних про його кількісний та якісний склад, належність, а також чисельність громадян, що в ньому проживають.

3) Державному обліку підлягають житлові будинки та жилі приміщення в інших будівлях, призначені для постійного проживання громадян, а також для використання в установленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків.

Житлові будинки та жилі приміщення в інших будівлях включаються до складу житлового фонду після прийняття їх в експлуатацію державною приймальною комісією, реєстрації і технічної інвентаризації.

Не враховуються у складі житлового фонду дачі дачно-будівельних кооперативів, літні садові будиночки членів садівницьких товариств, інші будівлі й приміщення, призначені для сезонного або тимчасового проживання, незалежно від тривалості проживання в них громадян.

4) Державні, кооперативні й громадські підприємства, установи та організації ведуть первинний облік житлового фонду, складають і подають до вищестоящих організацій і місцевих органів державної статистики в строки, встановлювані ЦСУ СРСР, бухгалтерську і статистичну звітність про житловий фонд, що перебуває на їх балансі.

Міністерства житлово-комунального господарства союзних республік організують на території республік роботу по проведенню реєстрації й технічної інвентаризації житлового фонду, узагальнюють та аналізують одержувані дані.

Організації технічної інвентаризації системи міністерств житлово-комунального господарства союзних республік здійснюють реєстрацію й технічну інвентаризацію житлового фонду в містах, селищах міського типу та сільській місцевості, незалежно від його належності, а також складають і подають до вищестоящих організацій та місцевих органів державної статистики в строки, встановлювані ЦСУ СРСР, відповідну статистичну звітність.

ЦСУ СРСР веде облік житлового фонду в цілому по СРСР, а ЦСУ союзних республік і місцеві органи державної статистики - по союзних республіках, областях, районах, містах, селищах міського типу, сільських населених пунктах.

5) Реєстрація й технічна інвентаризація житлового фонду проводяться за рахунок коштів підприємств, установ, організацій і громадян, у віданні /власності/ яких перебуває житловий фонд.

6) Виконавча обліково-технічна документація на закінчений будівництвом житловий будинок, яка складається організаціями технічної інвентаризації, включається до складу документації, що подається замовником /забудовником/ державній приймальній комісії.

7) Академія комунального господарства імені К. Д. Памфілова до 1 липня 1985 р. розробить, а ЦСУ СРСР затвердить типову форму технічного паспорта на житловий будинок та інші типові форми облікової документації по реєстрації й технічній інвентаризації житлового фонду, а також інструкції про порядок проведення реєстрації й технічної інвентаризації житлового фонду.

8. Пункт 8 вступної частини втратив чинність

 (згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 22.04.89 р. N 115)

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 10 лютого 1985 р. N 136 "Про порядок державного обліку житлового фонду" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

розробити до 1 липня 1985 р. організаційні заходи по завершенню реєстрації й технічної інвентаризації житлового фонду Української РСР у містах і селищах міського типу в 1987 році, у сільській місцевості - в 1988 році;

розглянути і вирішити питання про створення й розширення при необхідності мережі організацій технічної інвентаризації у районах і містах для забезпечення проведення робіт по реєстрації й технічній інвентаризації житлового фонду.

Держплану УРСР, Міністерству фінансів УРСР передбачати виділення для цієї мети за поданими Міністерством житлово-комунального господарства УРСР розрахунками відповідної чисельності робітників і службовців та фонду заробітної плати у межах затверджених для республіки лімітів;

забезпечити систематичний контроль за своєчасним та якісним проведенням реєстрації й технічної інвентаризації житлового фонду.

2. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам поліпшити керівництво організаціями технічної інвентаризації, подавати їм практичну допомогу у створенні матеріально-технічної бази, забезпечувати необхідними приміщеннями.

3. Міністерству житлово-комунального господарства УРСР про хід реєстрації й технічної інвентаризації житлового фонду доповісти Раді Міністрів УРСР у березні в 1988 і 1989 роках.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР
 

 
О. ЛЯШКО
 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР
 

 
К. БОЙКО
 

Інд. 35

Опрос