Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка проведения медицинского осмотра и медицинского обследования лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами или психотропными веществами

МВД, Министерство здравоохранения
Порядок, Приказ от 16.06.1998 № 158/417

Про затвердження Порядку проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами

Наказ Міністерства охорони здоров'я України
та Міністерства внутрішніх справ України
від 16 червня 1998 року N 158/417

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 липня 1998 р. за N 482/2922

На виконання статті 13 Закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами (далі - Порядок) (додається).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, начальникам ГУ МВС України в Криму, м. Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях та м. Севастополі - забезпечити вивчення та виконання положень, викладених у Порядку.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на Головне управління лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України, Головне управління адміністративної служби міліції МВС України.

 

 

Міністр охорони здоров'я України

А. М. Сердюк 
 

Міністр внутрішніх справ України

Л. В. Бородич 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони
здоров'я України
та Міністерства внутрішніх
справ України
від 16 червня 1998 р. N 158/417

 

 
 
 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 липня 1998 р. за N 482/2922

 

 

 

ПОРЯДОК
проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами

1. Порядок проведення медичного огляду та обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами, розроблено на виконання Закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними".

2. Особи, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, направляються органами внутрішніх справ на медичний огляд до лікувально-профілактичного закладу, що надає диспансерну наркологічну допомогу.

3. Перелік наркологічних закладів, що мають право проводити медичний огляд та обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами, надавати їм медичну допомогу, здійснювати диспансерний нагляд за ними та облік вказаних осіб, визначається Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій і узгоджується з МОЗ України.

4. За наявності підстав для направлення на медичний огляд осіб, залежних від наркотичних засобів або психотропних речовин, працівники органів внутрішніх справ видають таким особам направлення на медичний огляд зразка, встановленого і затвердженого наказом МОЗ, МВС, Генеральної прокуратури, Мін'юсту України N 306/680/21/66/5 від 10.10.97.

5. Медичним оглядом вважається огляд в наркологічному закладі особи, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами, з метою встановлення стану наркотичного сп'яніння.

6. Медичним обстеженням особи, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами, вважається її обстеження в стаціонарних умовах за направленням лікаря-нарколога після проведеного медичного огляду з метою підтвердження (або не підтвердження) встановленого лікарем-наркологом діагнозу "наркоманія" чи "токсикоманія".

7. Термін медичного обстеження не повинен перевищувати 10 діб. Діагноз "наркоманія" чи "токсикоманія" встановлюється лікарсько-консультативною комісією наркологічного закладу, де проводиться медичне обстеження.

8. Якщо в результаті медичного обстеження встановлено діагноз "наркоманія" чи "токсикоманія" і особа потребує лікування в стаціонарних чи амбулаторних умовах, то лікарсько-консультативна комісія наркологічного закладу зобов'язана запропонувати їй пройти курс добровільного лікування та соціально-психологічної реабілітації.

9. Витрати на медичний огляд, медичне обстеження чи лікування в державних наркологічних закладах осіб, які зловживають наркотичними засобами чи психотропними речовинами, що проводиться за направленням працівників органів внутрішніх справ або лікаря-нарколога, здійснюються за кошти держави, а в разі потреби в додаткових медичних послугах - за кошти особи, яка підлягає медичному обстеженню, медичному огляду або лікуванню.

10. Особи, які ухиляються від добровільного медичного огляду чи обстеження, у разі повідомлення наркологічного закладу про їх нез'явлення на медичний огляд, на підставі постанови органу внутрішніх справ про привід з метою примусового огляду чи обстеження підлягають доставці до наркологічного закладу працівниками органу внутрішніх справ.

11. Ухилення осіб від медичного огляду або медичного обстеження тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

 
____________ 

Опрос