Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка переработки и хранения донорской крови и ее компонентов, реализации их и изготовленных из них препаратов

КМ Украины
Постановление КМ от 16.06.1998 № 920
редакция действует с 23.10.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 червня 1998 р. N 920

Київ

Про затвердження Порядку переробки і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізації їх і виготовлених з них препаратів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 9 жовтня 2020 року N 965

Відповідно до статей 15 та 17 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок переробки і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізації їх і виготовлених з них препаратів (додається).

2. Міністерству охорони здоров'я, Міністерству фінансів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям провадити витрати, пов'язані із взяттям, переробкою, зберіганням донорської крові, її компонентів та закупівлею виготовлених з них препаратів для потреб державних і комунальних закладів охорони здоров'я, за рахунок загальних асигнувань на охорону здоров'я.

3. Міністерству охорони здоров'я разом з Міністерством фінансів установити контроль за виконанням цієї постанови.

 

 

Прем'єр-міністр України

В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд. 28

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. N 920

ПОРЯДОК
переробки і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізації їх і виготовлених з них препаратів

1. Відповідно до статей 15 та 17 Закону України "Про донорство крові та її компонентів":

а) взяття, переробку і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізацію їх і виготовлених з них препаратів здійснюють спеціалізовані установи і заклади переливання крові та відповідні підрозділи закладів охорони здоров'я, що перебувають у віданні МОЗ, інших центральних органів виконавчої влади та органів охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, які мають відповідну ліцензію, видану МОЗ. Ця діяльність провадиться на договірній основі між зазначеними установами, закладами, підрозділами та закладами охорони здоров'я з покриттям витрат за рахунок коштів відповідних бюджетів. У зазначених договорах обумовлюється також порядок проведення взаєморозрахунків та визначаються терміни їх здійснення;

б) переробку і зберігання донорської крові та її компонентів, реалізацію їх і виготовлених з них препаратів можуть здійснювати суб'єкти підприємницької діяльності за наявності у них відповідної ліцензії, виданої МОЗ.

2. Юридичним та фізичним особам відпуск компонентів крові та виготовлених з них препаратів проводиться за готівку або безготівково.

3. Для надання невідкладної і гарантованої медичної допомоги населенню на запити закладів охорони здоров'я установи, заклади, підрозділи, зазначені у підпункті "а" пункту 1 цього Порядку, згідно з договорами забезпечують їх донорською кров'ю та її компонентами і виготовленими з них препаратами.

Відпуск донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів здійснюється через осіб, визначених у запиті, на підставі документів, що посвідчують особу.

4. Реалізація донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів, необхідних для лікування осіб, яким присвоєно звання "Почесний донор України" та "Почесний донор СРСР", здійснюється безоплатно за рецептами, виданими державними та комунальними закладами охорони здоров'я.

Реалізація донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів особам, що мають право на пільгове забезпечення медикаментами, здійснюється за рецептами, виданими державними та комунальними закладами охорони здоров'я.

Відшкодування установам, закладам, підрозділам та суб'єктам підприємницької діяльності, зазначеним у пункті 1 цього Порядку, витрат на безоплатний та пільговий відпуск донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів.

5. Реалізація донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів для лікування працівників спеціалізованих установ і закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров'я системи МОЗ та інших центральних органів виконавчої влади може здійснюватися за собівартістю на запити чи за рецептами, виданими державними та комунальними закладами охорони здоров'я.

51. Порядок заготівлі та передачі компонентів донорської крові спеціалізованими установами і закладами переливання крові, які зазначені у підпункті "а" пункту 1 цього Порядку та беруть участь у реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначається Порядком реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. N 965.

(Порядок доповнено пунктом 51 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. N 965)

6. З метою повного використання виготовлених препаратів крові відповідно до встановлених термінів їх придатності спеціалізовані установи і заклади переливання крові та відповідні підрозділи закладів охорони здоров'я, зазначені у підпункті "а" пункту 1 цього Порядку, можуть в окремих випадках реалізувати їх за договірними цінами, які визначаються сторонами з урахуванням рівня рентабельності.

7. Прибуток, одержаний установами, закладами, підрозділами, зазначеними у підпункті "а" пункту 1 цього Порядку, від реалізації донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів, спрямовується на фінансування програм розвитку донорства крові та її компонентів, удосконалення технологічної бази заготівлі, переробки та зберігання донорської крові та її компонентів і виготовлених з них препаратів, а також пропагування донорства.

____________ 

Опрос