Идет загрузка документа (247 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции о порядке осуществления подразделениями Госавтоинспекции МВД государственной регистрации, перерегистрации и учета транспортных средств, оформления и выдачи регистрационных документов, номерных знаков на них

МВД
Приказ, Инструкция от 11.08.2010 № 379
редакция действует с 04.06.2013

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.08.2010 

м. Київ 

N 379 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 січня 2011 р. за N 123/18861

Про затвердження Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 22 серпня 2011 року N 603
,
 від 17 вересня 2012 року N 809
,
 від 26 листопада 2012 року N 1082
,
 від 29 квітня 2013 року N 417

Відповідно до статей 34, 52-1 Закону України "Про дорожній рух" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (із змінами) та з метою впорядкування роботи підрозділів Державтоінспекції МВС з питань видачі реєстраційних документів і номерних знаків

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них (далі - Інструкція), що додається.

2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі організувати вивчення зазначеної Інструкції працівниками Державної автомобільної інспекції, інших зацікавлених служб і використання її в практичній діяльності.

3. Департаменту Державтоінспекції МВС (Лозовий В. М.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра полковника міліції Ратушняка В. І.

6. Наказ надіслати за належністю.

 

Міністр
генерал-майор міліції
 

А. В. Могильов 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра оборони України
 

Б. П. Андресюк 

Перший заступник Голови -
Голова ліквідаційної комісії
Державного комітету України
з питань регуляторної
політики та підприємництва
 

Г. М. Яцишина 

 

Інструкція
про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них

(У тексті Інструкції абревіатуру "РЕП ДАІ" замінено словом "Центр" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 квітня 2013 року N 417)

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція встановлює порядок здійснення центрами надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів (далі - Центри), державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (далі - ТЗ), оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на ТЗ.

(пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

1.2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 (із змінами) (далі - Правила дорожнього руху), Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 N 1371) (далі - Порядок).

1.3. Відповідно до вимог законодавства України перша реєстрація транспортного засобу - реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Якщо ТЗ раніше був зареєстрований на території України, у тому числі тимчасово, чи перебував на відомчому обліку, подальша його реєстрація в Україні не вважається першою.

1.4. Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюються за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб.

Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються за місцем реєстрації (проживання) їх власників до впровадження в експлуатацію Національної автоматизованої інформаційної системи Державної автомобільної інспекції, але не пізніше 01 січня 2013 року.

(абзац перший пункту 1.4 глави 1 замінено двома абзацами згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809,
у зв'язку з цим абзаци другий - шостий
 вважати відповідно абзацами третім - сьомим)

Місце проживання фізичної особи визначається згідно з відміткою про реєстрацію місця її проживання в паспорті або документі, що його замінює.

ТЗ, що належать фізичним особам - підприємцям, реєструються як ТЗ фізичних осіб.

ТЗ юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб. Якщо стоянка ТЗ розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі ТЗ реєструються за місцем їх стоянки.

У свідоцтві про реєстрацію зазначається юридична особа, якій належать ТЗ, місцезнаходження такої особи та стоянки.

Місцезнаходження юридичних осіб визначається як місцезнаходження, указане у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи.

1.5. Відповідно до вимог пункту 32.2 Правил дорожнього руху забороняється, у тому числі в умовах спеціалізованих підприємств, які займаються ремонтом і технічним обслуговуванням транспортних засобів, внесення змін в ідентифікаційні номери і номерні таблички кузова чи шасі (рами), двигуна транспортного засобу, а також їх знищення (перенесення, закріплення, відновлення тощо) без попереднього узгодження з Державтоінспекцією (далі - ДАІ).

1.6. ТЗ, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування, можуть бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, передбачених законодавством при ввезенні ТЗ для вільного використання.

1.7. ТЗ, які ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, підлягають тимчасовій постановці на облік в Центр на строк до двох років з оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ на право тимчасової експлуатації таких ТЗ з терміном дії на два роки без права їх відчуження або передачі в користування іншим особам.

(абзац перший пункту 1.7 глави 1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Відчуження таких ТЗ упродовж двох років з дати переселення (в'їзду) на постійне проживання в Україну проводиться за умови сплати належних податків та зборів, передбачених для ввезення ТЗ з метою вільного використання.

(абзац другий пункту 1.7 глави 1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Реєстраційні документи на право постійного користування та відчуження вказаних ТЗ видаються після фактичного проживання таких громадян - власників ТЗ на території України упродовж двох років.

(абзац третій пункту 1.7 глави 1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

1.8. Пункт 1.8 глави 1 виключено

(згідно з наказом Міністерства внутрішніх
 справ України від 29.04.2013 р. N 417
,
у зв'язку з цим пункти 1.9, 1.10
 вважати відповідно пунктами 1.8, 1.9
)

1.8. При реєстрації ТЗ, указаних у пунктах 1.6 - 1.8 глави 1 цієї Інструкції, у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ робиться запис про заборону їх відчуження, передачі у володіння або користування іншим особам.

(пункт 1.8 глави 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

1.9. ТЗ, що ввозяться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства, підлягають державній реєстрації за підприємством, яке отримало ТЗ як іноземну інвестицію, з внесенням до графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ запису "Внесок до статутного капіталу".

(абзац перший пункту 1.9 глави 1 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Протягом трьох років з моменту реєстрації зняття з обліку таких ТЗ проводиться тільки за умови надання документів про сплату ввізного мита, виданих митними органами.

2. Облік зареєстрованих транспортних засобів

2.1. Облік зареєстрованих ТЗ проводиться з використанням автоматизованих інформаційних систем та книг обліку.

Облік видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів проводиться у книгах обліку за серіями та номерами в порядку їх зростання. Такі книги обліку можуть роздруковуватись за допомогою комп'ютерної техніки.

2.2. В управліннях (відділах) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з відомостей про зареєстровані, перереєстровані та зняті з обліку ТЗ формуються бази даних автоматизованих інформаційних систем (далі - АІС) "Автомобіль".

2.3. Інформація АІС "Автомобіль" щодобово надається каналами цифрового зв'язку до Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС (далі - ЦБДРтаАС при МВС) для централізованого автоматизованого обліку в Єдиному державному реєстрі Державтоінспекції.

Інформація про зареєстровані ТЗ та відомості про їх власників, які містяться в АІС "Автомобіль" та Єдиному державному реєстрі Державтоінспекції, мають конфіденційний характер і можуть надаватися виключно власникам ТЗ про зареєстровані за ними ТЗ, а також за запитами судів, органів місцевого самоврядування, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів державної податкової служби, державних виконавців, нотаріусів, органів Служби безпеки України та інших органів державної влади (посадових осіб), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, страхових компаній у разі необхідності встановлення обставин страхових випадків.

2.4. Матеріали, які стали підставою для проведення реєстраційних операцій, зберігаються протягом 5 років, а книги обліку зареєстрованих ТЗ (реєстри) - 60 років.

3. Видача реєстраційних документів та номерних знаків під час проведення реєстрації транспортних засобів

3.1. Реєстрація ТЗ проводиться працівниками Центру відповідно до вимог пунктів 6 - 32 Порядку.

Для проведення реєстрації ТЗ посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ - фізичних або юридичних осіб, зразки яких наведено в додатках 1, 2 до цієї Інструкції. У заявах юридичних осіб обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (далі - П. І. Б.) особи, якій доручається провести оформлення ТЗ, та зразок її підпису, а на заяві ставляться підпис уповноваженої посадової особи (із зазначенням посади, П. І. Б.) та відбиток печатки юридичної особи.

Заяви можуть подаватися за допомогою каналів електронного зв'язку.

Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документа, що посвідчує його особу, правомірність придбання ТЗ, відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.

При зверненні особи, уповноваженої в установленому порядку власником - фізичною особою ТЗ здійснювати реєстрацію ТЗ, обов'язково подається примірник нотаріально посвідченої довіреності.

Після прийняття заяви посадовою особою Центру проводяться огляд ТЗ, перевірка документів та транспортного засобу за наявними базами даних АІС та в разі прийняття рішення щодо реєстрації після сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

(пункт 3.1 глави 3 у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.2. Особа власника ТЗ або уповноваженої ним особи встановлюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених законодавством України.

3.3. За Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до Центру для проведення реєстрації ТЗ. Перевірці підлягають: свідоцтво про реєстрацію ТЗ або технічний паспорт, відповідні документи Держмитслужби, довідка-рахунок, акт приймання-передачі ТЗ, договір купівлі-продажу, біржова угода, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

Абзац другий пункту 3.3 глави 3 виключено

 (згідно з наказом Міністерства внутрішніх
 справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.4. Відповідно до вимог Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341 (із змінами), працівниками Центру здійснюється контроль за внесенням обов'язкових платежів власниками ТЗ, у тому числі збору за першу реєстрацію ТЗ, збору на обов'язкове пенсійне страхування.

(абзац перший пункту 3.4 глави 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Згідно з Порядком сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 (із змінами), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується власниками легкових автомобілів у розмірі трьох відсотків вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договорів купівлі-продажу, довідок-рахунків торгівельних організацій, договорів міни, довідок органів митної служби, актів експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

3.5. Посадовою особою Центру перевіряються повнота і правильність внесення вартості плати за послуги, що можуть надаватися підрозділами ДАІ згідно з Переліком платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 795 (із змінами), а також повнота та правильність відшкодування вартості спеціальної продукції.

(пункт 3.5 глави 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.6. Квитанції або платіжні доручення про сплату вартості послуг, спеціальної продукції та обов'язкових платежів власників ТЗ долучаються до реєстраційної справи (крім квитанцій про сплату збору за першу реєстрацію ТЗ, які повертаються власнику, а до справи долучаються їх копії).

(пункт 3.6 глави 3 у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.7. Огляд ТЗ працівником Центру проводиться за місцем реєстрації ТЗ. За письмовою заявою власника ТЗ у разі технічної несправності ТЗ зазначений огляд проводиться з виїздом до місця його знаходження.

За результатами огляду на заяві (додаток 1 або 2) уповноважена посадова особа Центру робить відповідну відмітку (із зазначенням П. І. Б. і дати проведення огляду) або складає акт технічного огляду ТЗ (додаток 3), який долучається до матеріалів реєстраційної справи.

3.8. У разі проведення експертного дослідження до матеріалів реєстраційної справи долучається також висновок фахівця експертної служби МВС або іншого експерта, що має свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесений до Реєстру атестованих судових експертів, щодо встановлення справжності ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ та реєстраційних документів на ТЗ (інших документів, які є підставою для реєстрації ТЗ).

3.9. Номерні агрегати ТЗ перевіряються за наявними обліками розшукуваного транспорту з використанням існуючих баз даних АІС. Крім того, з використанням Єдиного державного реєстру Державтоінспекції ТЗ перевіряється на предмет зняття його з обліку за місцем попередньої реєстрації.

Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві (додаток 1 або 2) та підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати і часу проведення перевірки). До матеріалів реєстраційної справи долучаються роздруковані відомості про ТЗ, які на момент перевірки значаться в розшуку.

У разі перевірки дійсності видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, які прибули з інших областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, надсилаються запити про підтвердження зняття їх з обліку. Ці запити підписуються безпосередньо начальниками Центрів або особами, які виконують їх обов'язки, та завіряються печаткою Центру. Вхідна кореспонденція розглядається також начальниками Центрів або особами, які виконують їх обов'язки. Завірені печаткою Центру відповіді на запити про зняті з обліку ТЗ або підтвердження інших реєстраційних даних надсилаються не пізніше 5 днів від дня надходження запиту.

(абзац третій пункту 3.9 глави 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Така перевірка може проводитись з використанням наявних каналів зв'язку (телетайпа, факсу, електронної пошти) з обов'язковою реєстрацією запиту.

Абзац п'ятий пункту 3.9 глави 3 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.10. Посадовими особами Центру здійснюється також контроль за дотриманням власниками ТЗ або їх представниками визначеного Порядком терміну реєстрації ТЗ.

(абзац перший пункту 3.10 глави 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Документи, які підтверджують відсутність можливості своєчасного проведення реєстрації власником ТЗ (хвороба, відрядження або інші поважні причини), долучаються до матеріалів реєстрації.

(абзац другий пункту 3.10 глави 3 у редакції наказу
Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.11. Після проведення всіх перевірок у заяву (додатки 1 або 2) про реєстрацію ТЗ уповноваженою посадовою особою Центру, яка приймає рішення, вноситься чіткий запис про прийняте щодо реєстрації ТЗ рішення, яке підтверджується підписом із зазначенням П. І. Б. та дати.

Запис про відмову в реєстрації ТЗ із зазначенням мотивованих підстав відмови також вноситься в цю заяву, копія якої повертається власнику ТЗ або його представнику. На прохання заявника складається окрема письмова відповідь про підставу відмови в реєстрації ТЗ, яка підписується уповноваженою посадовою особою та реєструється в установленому порядку.

Такий порядок застосовується також при наданні відмови у видачі інших реєстраційних документів і номерних знаків ТЗ.

Звернення громадян або юридичних осіб з питань, пов'язаних із проведенням реєстрації ТЗ, розглядаються в порядку і терміни, що встановлені Законом України "Про звернення громадян".

3.12. Під час проведення реєстрації відомості про ТЗ та його власника вносяться до свідоцтва про реєстрацію ТЗ (тимчасового реєстраційного талона) за допомогою засобів комп'ютерної техніки.

За бажанням та письмовою заявою власника ТЗ - фізичної особи, поданою ним особисто про надання права керування ТЗ близьким родичам (батьки, тесть, теща, свекор, свекруха, чоловік, дружина, зять, невістка, діти, рідні брати і сестри, онуки, діди і баби, усиновителі та усиновлені) у графу "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ вноситься запис: "має право користування
_________________________________".
           (П. І. Б. близьких родичів) 

Ураховуючи обмежені розміри графи "Особливі відмітки" при внесенні до неї зазначеного запису, можна включити інформацію не більш як про двох родичів.

За бажанням власника ТЗ надати право на керування більше ніж двом близьким родичам або одночасно з проведенням реєстрації ТЗ - іншим особам, працівниками Центру здійснюється відповідно до вимог пункту 6.2 глави 6 цієї Інструкції оформлення тимчасових реєстраційних талонів на інших родичів та осіб, яких зазначив у заяві власник ТЗ. При цьому власник ТЗ сплачує лише вартість послуг за оформлення та вартість бланків тимчасового реєстраційного талона.

(абзац четвертий пункту 3.12 глави 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

3.13. Про проведену реєстрацію ТЗ, видачу і приймання реєстраційних та інших документів, які є підставою для реєстрації, а також номерних знаків робиться відповідний запис у книзі обліку зареєстрованих ТЗ (додаток 4). Допускається ведення як загальної книги обліку зареєстрованих ТЗ при здійсненні реєстрації ТЗ, що належать фізичним або юридичним особам, так і окремих книг обліку зареєстрованих ТЗ.

При автоматизованому процесі проведення реєстрації реквізити книги обліку зареєстрованих ТЗ заповнюються згідно з додатком 4.

3.14. Вивільнені від використання номерні знаки для разових поїздок або номерні знаки держав, у яких ТЗ попередньо був зареєстрований (за винятком випадків, коли номерні знаки вилучені митними органами при ввезенні ТЗ на митну територію з-за кордону), вилучаються і знищуються способом, який виключає їх повторне використання, про що складається відповідний акт. Реєстраційні документи та номерні знаки іноземних держав, у яких зареєстровані ТЗ, тимчасово ввезені в Україну під зобов'язання про їх зворотне вивезення, зберігаються в Центрі протягом терміну, на який ввезений ТЗ.

3.15. На зареєстровані ТЗ Центром видаються реєстраційні документи, а також номерні знаки, що відповідають вимогам державного стандарту України.

3.16. Факт отримання власником ТЗ або уповноваженою ним особою номерних знаків та реєстраційних документів підтверджується їх підписами в книзі обліку зареєстрованих ТЗ або в заяві (додатки 1 або 2) при автоматизованому процесі проведення реєстрації.

Свідоцтва про реєстрацію ТЗ, тимчасові реєстраційні талони та номерні знаки ТЗ видаються лише зі складу Центру, у якому проводиться реєстрація, та тільки в порядку зростання цифрових позначень (крім номерних знаків.

(абзац другий пункту 3.16 глави 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Інформація про вибракувані під час оформлення свідоцтва про реєстрацію ТЗ та тимчасові реєстраційні талони невідкладно вноситься до бази даних АІС "Документ".

3.17. Пункт 3.17 глави 3 виключено 

(згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809,
у зв'язку з цим пункти 3.18, 3.19
 вважати відповідно пунктами 3.17, 3.18)

3.17. На кожний зареєстрований ТЗ заповнюється електронна реєстраційна картка, у якій зазначаються всі необхідні реквізити щодо ТЗ та його власників.

3.18. Документи, які стали підставою для реєстрації ТЗ, підшиваються до справи працівниками Центру.

4. Перереєстрація транспортних засобів

Перереєстрація ТЗ проводиться працівниками Центру з урахуванням вимог пунктів 8, 12, 15, 33 - 39 Порядку. У разі перереєстрації ТЗ свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) підлягає заміні на загальних підставах.

(абзац перший глави 4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

4.1. У разі заміни номерних знаків (крім випадків їх втрати або викрадення) проводиться перереєстрація ТЗ із заміною свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта). При цьому попередньо видані номерні знаки вилучаються. На заяві (додаток 1 або 2) обов'язково проставляються відмітка про їх вилучення із зазначенням дати вилучення та підпис уповноваженої посадової особи. Вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що вже були в користуванні, і при їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуватися в установленому порядку.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(пункт 4.1 глави 4 доповнено новим абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809,
у зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім)

Якщо номерні знаки викрадені або власником ТЗ втрачені, працівниками Центру проводиться перереєстрація ТЗ після внесення відповідної інформації до бази даних АІС "Номерний знак". До матеріалів справи долучається пояснення власника ТЗ (акт службового розслідування для юридичної особи) щодо їх втрати.

(абзац третій пункту 4.1 глави 4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

4.2. У разі заміни свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), крім випадків їх втрати або викрадення, проводиться перереєстрація ТЗ. При цьому попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються. Вилучені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) долучаються до матеріалів перереєстрації.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.6, 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(пункт 4.2 глави 4 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

4.3. Посадовими особами Центру у межах зони обслуговування приймаються до розгляду письмові заяви (додаток 1 або 2) фізичних або юридичних осіб, які стали спадкоємцями або правонаступниками ТЗ.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції, та проводиться перевірка ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ за наявною інформацією про ТЗ.

(абзац другий пункту 4.3 глави 4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Результати перевірки зазначаються на цій заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою Центру із зазначенням дати проведення перевірки.

Перереєстрація ТЗ, одержаних через органи соціального захисту населення та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, проводиться на підставі письмової довідки, виданої цими органами, форма якої затверджується Мінпраці.

4.4. У разі втрати (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ, зразки яких наведено в додатках 1, 2. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку отримувати нові свідоцтва про реєстрацію ТЗ, за винятком випадків, коли в Центрі наявна інформація про анулювання таких повноважень.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.6, 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий пункту 4.4 глави 4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), про що на заяві (додаток 1 або 2) робиться відповідний запис та ставиться підпис уповноваженої посадової особи Центру із зазначенням дати та часу внесення інформації до бази даних АІС. До матеріалів справи долучається пояснення власника ТЗ (акт службового розслідування для юридичної особи) щодо його втрати.

(абзац третій пункту 4.4 глави 4 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

4.4.1. Власнику ТЗ (уповноваженій особі) видається нове свідоцтво про реєстрацію ТЗ згідно з пунктом 18 Порядку.

4.4.2. Факт отримання нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ підтверджується підписом власника ТЗ (уповноваженої особи) у книзі обліку зареєстрованих ТЗ або на заяві при автоматизованому процесі виконання реєстраційних дій. Втрачені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти), які надійшли до Центру після видачі власнику нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ, знищуються відповідно до вимог пункту 10.9 глави 10 цієї Інструкції, та вносяться корективи до бази даних АІС "Документ".

4.5. У разі необхідності заміни кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери, переобладнання ТЗ, яке призводить до зміни типу та призначення ТЗ, зміни його повної маси та її розподілу по осях, центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, систем гальмового і рульового керування та трансмісії, працівниками Центру розглядаються відповідні письмові заяви власників ТЗ або уповноважених ними осіб (додатки 1 і 2) після проведення попереднього огляду ТЗ та перевірки ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ за наявною інформацією баз даних на предмет розшуку та накладення арешту.

4.5.1. Огляд ТЗ проводиться відповідно до вимог пункту 3.7 глави 3 цієї Інструкції. При цьому складається акт технічного огляду ТЗ у двох примірниках, який підписується посадовою особою, що його склала. У разі заміни кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери, додається висновок (з обов'язковою наявністю фотознімків ідентифікаційних номерів та ТЗ) фахівця експертної служби МВС або іншого експерта, що має свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесений до Реєстру атестованих судових експертів, щодо справжності та відповідності вимогам заводу-виробника ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ, який буде переобладнуватися.

Перший примірник акта технічного огляду ТЗ видається власнику ТЗ, а другий із експертним висновком (у разі його оформлення) долучається до його заяви, яка реєструється в книзі обліку переобладнання ТЗ (додаток 5) і зберігається в Центрі до проведення перереєстрації ТЗ після переобладнання.

4.5.2. Перереєстрація переобладнаних ТЗ проводиться на підставі документів про відповідність цих ТЗ вимогам безпеки дорожнього руху, які встановлені пунктом 37 Порядку, та документів, що підтверджують правомірність придбання встановлених кузовів (шасі, рами), які мають ідентифікаційні номери (у разі їх заміни), актів технічного огляду ТЗ (експертних висновків), виданих Центром відповідно до вимог підпункту 4.5.1 пункту 4.5 глави 4 цієї Інструкції, та в разі переобладнання ТЗ, яке призводить до зміни типу та призначення ТЗ, зміни його повної маси та її розподілу по осях, центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, систем гальмового і рульового керування та трансмісії, - погоджень, виданих виробниками ТЗ, ЦБДРтаАС при МВС або ДП "ДержавтотрансНДІпроект" Мінінфраструктури України на проведення вказаного виду переобладнання ТЗ. Дійсність зазначених погоджень перевіряється за відповідною автоматизованою базою даних. До матеріалів реєстраційної справи долучаються роздруковані відомості про проведення цієї перевірки.

(абзац перший підпункту 4.5.2 пункту 4.5 глави 4 із змінами, внесеними
 згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

У разі заміни кузовів (шасі, рами), які мають ідентифікаційні номери, до матеріалів справи про перереєстрацію ТЗ долучаються також документи, на підставі яких вони були реалізовані їх попереднім власником (власниками).

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац третій підпункту 4.5.2 пункту 4.5 глави 4 із змінами, внесеними згідно
 з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

4.5.3. За заявою власника ТЗ на вивільнений кузов (шасі, раму) або інші вузли і агрегати, що мають ідентифікаційні номери, оформляється та видається довідка на вивільнені вузли та агрегати (додаток 6).

Факт видачі вказаної довідки реєструється в книзі обліку довідок на вивільнені вузли та агрегати (додаток 7), яка зберігається протягом 10 років.

4.6. Під час перереєстрації переобладнаних ТЗ працівниками Центру вносяться корективи до наявних автоматизованих баз даних та проводиться заміна свідоцтва про реєстрацію ТЗ. До графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ уноситься запис про виконане переобладнання або особливості конструкції.

4.7. У разі перереєстрації автобусів, що переобладнані з автомобілів, конструктивно призначених для виконання інших функцій, та зареєстровані після переобладнання в Центрі до 1 квітня 2008 року, як автобусів загального призначення працівниками Центру розглядаються відповідні письмові заяви власників ТЗ або уповноважених ними осіб (додатки 1 і 2).

4.7.1. Перереєстрація таких автобусів проводиться за наявності позитивного протоколу випробування автобусів на відповідність вимогам правил Європейської економічної комісії, виданих акредитованими Національним агентством з акредитації випробувальними лабораторіями.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий підпункту 4.7.1 пункту 4.7 глави 4 із змінами, внесеними згідно
 з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

4.7.2. У ході перереєстрації таких автобусів працівниками Центру проводиться заміна свідоцтва про реєстрацію ТЗ з внесенням до графи "Особливі відмітки" нового свідоцтва запису "дообладнаний для перевезення пасажирів" та вносяться корективи до наявних автоматизованих баз даних.

4.7.3. За відсутності зазначеного в підпункті 4.7.1 пункту 4.7 глави 4 цієї Інструкції позитивного протоколу випробувань реєстрація (перереєстрація) таких автобусів проводиться на загальних підставах без внесення до графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ запису "дообладнаний для перевезення пасажирів".

4.8. Перереєстрація ТЗ у разі зміни їх власників проводиться на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Зняття з обліку таких ТЗ не проводиться. Попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються та долучаються до матеріалів перереєстрації.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(главу 4 доповнено пунктом 4.8 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

5. Зняття з обліку транспортних засобів

5.1. Зняття з обліку ТЗ проводиться працівниками Центру відповідно до вимог пунктів 12, 15, 32, 40 - 46 Порядку.

Облік виданих номерних знаків для разових поїздок ведеться в книзі обліку видачі номерних знаків для разових поїздок (додаток 8).

Посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку (вибракування), зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.2 - 3.9, 3.17, 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац четвертий пункту 5.1 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Огляд ТЗ дозволяється проводити працівником Центру за місцезнаходженням ТЗ із оформленням акта технічного огляду ТЗ.

Факт видачі такого акта реєструється в книзі обліку актів технічного огляду ТЗ (додаток 11), яка зберігається протягом 5 років.

Крім того, обов'язково проводиться перевірка ТЗ за наявною в Центрі інформацією про накладення арешту на ТЗ (у разі наявної технічної можливості - з використанням бази даних АІС "Арешт") та про розшук правоохоронними органами, або щодо яких надійшла інформація про необхідність їх затримання чи анулювання повноважень уповноважених осіб. Результати проведеної перевірки позначаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

5.2. Номерні знаки, які були закріплені за ТЗ, вилучаються, про що робиться відповідна відмітка на заяві.

За письмовою заявою власника ТЗ (додаток 12) або уповноваженої ним особи на вказаний у заяві термін номерні знаки, які були закріплені за цим ТЗ і відповідають діючим стандартам, приймаються на зберігання Центром, яке проводило зняття з обліку ТЗ, за умови внесення плати за їх зберігання відповідно до вимог пункту 3.5 глави 3 цієї Інструкції. Зазначені номерні знаки за зверненням їх власника перезакріплюються за іншими придбаними ними транспортними засобами або за транспортними засобами інших власників.

За відсутності такої заяви або після закінчення зазначеного в заяві терміну вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що були в користуванні, і при їх відповідності чинним стандартам можуть видаватися для повторного використання або знищуються в установленому порядку.

Номерні знаки легкових автомобілів, виготовлені відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, які здані до підрозділу Державтоінспекції МВС України без надання власником такого транспортного засобу письмової заяви про їх зберігання, знищуються в установленому законодавством порядку, а в разі надходження заяви про отримання такого номерного знака від іншого власника транспортного засобу виготовляються як нові та видаються відповідно до вимог чинного законодавства.

(пункт 5.2 глави 5 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 26.11.2012 р. N 1082)

5.3. При знятті з обліку ТЗ (за винятком випадків зняття з обліку у зв'язку з вибракуванням або скасуванням реєстрації ТЗ) їх власникам або уповноваженим особам видаються в порядку зростання номерні знаки для разових поїздок строком на два місяці. Після закінчення вказаного строку термін його дії не подовжується.

(абзац перший пункту 5.3 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Факт зняття ТЗ з обліку реєструється в книзі знятих з обліку ТЗ (додаток 13) із зазначенням причин такого зняття згідно з пунктом 42 Порядку.

Про зняття ТЗ з обліку із зазначенням причин відповідно до пункту 42 Порядку, вилучення номерних знаків та видачу номерних знаків для разових поїздок із зазначенням їх терміну дії робиться відповідний запис на внутрішньому полі обрізаного з трьох країв свідоцтва про реєстрацію ТЗ або на копії реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію ТЗ на пластиковій основі, з підписом уповноваженої посадової особи та відтиском печатки Центру. Аналогічні записи вносяться також до наявних автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

5.4. Факт отримання власником ТЗ або його представником свідоцтва про реєстрацію ТЗ (з відмітками про зняття останнього з обліку, зазначенням серії та цифр номерних знаків для разових поїздок, вилучення попередніх номерних знаків), а також номерних знаків для разових поїздок підтверджується їх підписами в книзі знятих з обліку транспортних засобів або в заяві (додатки 9, 10).

5.5. При знятті з обліку ТЗ у зв'язку з їх вибракуванням виконуються дії, передбачені пунктами 3.2 - 3.6, 3.9, 3.17, 3.18 глави 3 та пунктом 5.2 глави 5 цієї Інструкції, огляд ТЗ не проводиться, номерні знаки для разових поїздок не видаються.

(абзац перший пункту 5.5 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Про зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням на заяві власника ТЗ робиться запис: "Знято з обліку у зв'язку з вибракуванням". Аналогічні записи вносяться також до наявних автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ.

Якщо номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) викрадені або власником втрачені, зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням працівниками Центру проводиться після внесення відповідної інформації до бази даних АІС "Номерний знак" та АІС "Документ".

До матеріалів справи долучаються також пояснення власника ТЗ (акт службового розслідування для юридичної особи) щодо їх втрати.

(абзац п'ятий пункту 5.5 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809,
 від 29.04.2013 р. N 417)

ТЗ, одержані через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, знімаються з обліку або вибраковуються за письмовим дозволом цих органів.

5.6. За письмовим зверненням власника ТЗ після проведення зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням працівниками Центру на вивільнений кузов (шасі, раму) або інші вузли і агрегати, що мають ідентифікаційні номери, оформляється та видається довідка на вивільнені вузли та агрегати. При цьому виконуються дії, передбачені пунктом 3.7 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац перший пункту 5.6 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Факт видачі вказаної довідки реєструється в окремій книзі обліку довідок на вивільнені вузли та агрегати, яка зберігається протягом 10 років.

5.7. На підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких несанкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

(пункт 5.7 глави 5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

5.7.1. У разі затримання, ТЗ доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку для тимчасового зберігання ТЗ, затриманих підрозділами Державтоінспекції відповідно до статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Власнику ТЗ або уповноваженій ним особі видаються копія протоколу про вилучення документів та копія протоколу про огляд і затримання ТЗ.

5.7.2. Про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ до автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції вноситься запис: "Скасування реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ", а також вноситься запис про підстави такого скасування.

5.7.3. Свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) таких ТЗ та номерні знаки вилучаються. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ, а номерні знаки знищуються в установленому порядку.

5.7.4. У разі неможливості вилучення номерних знаків, свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) інформація про їх розшук вноситься працівниками Центру до бази даних АІС "Номерний знак" та АІС "Документ".

5.8. У разі втрати (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), копії реєстраційної картки до свідоцтва про реєстрацію ТЗ на пластиковій основі після зняття ТЗ з обліку за письмовим зверненням власника ТЗ або уповноваженої ним особи Центром за місцем зняття ТЗ з обліку видається копія реєстраційної картки з відміткою про зняття цього ТЗ з обліку, яка підписується уповноваженою посадовою особою з відтиском печатки Центру. Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), про що на заяві виконується відповідний запис, який підписується уповноваженою посадовою особою, із зазначенням дати та часу внесення інформації до бази даних АІС. Облік виданих копій реєстраційних карток ведеться в окремій книзі обліку, а факт отримання копії реєстраційної картки підтверджується підписом у ній власника ТЗ (уповноваженої особи).

5.9. У разі втрати власником свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) зняття з обліку ТЗ проводиться після отримання нового свідоцтва про реєстрацію відповідно до вимог пункту 4.4 глави 4 цієї Інструкції, крім випадків зняття з обліку транспортних засобів, які перейшли у власність спадкоємця на підставі свідоцтва про право на спадщину.

(абзац перший пункту 5.9 глави 5 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

У разі відсутності власника ТЗ видача нового свідоцтва про реєстрацію проводиться на ім'я попереднього власника.

5.10. Забороняється зняття з обліку ТЗ, стосовно яких є відповідна заява власника, у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ або наявних базах даних внесені обмеження щодо зняття з обліку, а також за умови наявності обмежень, які передбачені пунктами 15, 40, 41 Порядку.

6. Порядок видачі тимчасових реєстраційних талонів на транспортні засоби

6.1. Видача тимчасових реєстраційних талонів на ТЗ проводиться працівниками Центру відповідно до вимог пунктів 16, 40 Порядку.

(абзац перший пункту 6.1 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

При видачі тимчасового реєстраційного талона здійснюються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий пункту 6.1 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

При видачі тимчасового реєстраційного талона на право керування проводиться тільки огляд ТЗ працівником Центру. Дослідження ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ фахівцем експертної служби МВС або іншим експертом, що має свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесений до Реєстру атестованих судових експертів, з видачею відповідного висновку проводиться за письмовим направленням посадової особи Центру при встановленні ним явних ознак зміни, знищення або фальсифікації ідентифікаційних номерів.

6.2. За письмовою заявою власника ТЗ - фізичної особи, зразок якої наведено в додатку 14 до цієї Інструкції, про надання права керування цим ТЗ іншій фізичній особі (за умови пред'явлення документів, що посвідчують особу власника та цю особу) працівниками Центру оформляється та видається тимчасовий реєстраційний талон на термін, зазначений у заяві. При цьому в графі "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до ____________ 20__ року за наявності свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) серії ___ N ________". Заява подається власником ТЗ особисто або уповноваженою ним особою.

До реєстраційних матеріалів долучається копія паспорта або документа, що його замінює, особи, якій надається право керування.

За письмовою заявою власника ТЗ працівниками Центру може бути проведено скасування видачі такого талона.

Про скасування видачі тимчасового реєстраційного талона на заяві власника ТЗ робиться запис: "Скасування видачі тимчасового реєстраційного талона". Аналогічні записи вносяться також до наявної автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

Тимчасовий реєстраційний талон анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про скасування.

Якщо тимчасовий реєстраційний талон втрачений, скасування його видачі працівниками Центру проводиться після внесення відповідної інформації до бази даних АІС "Документ".

6.3. Якщо власник ТЗ передав у встановленому порядку право користування і (або) розпорядження ТЗ іншій фізичній або юридичній особі (особам), то їм за письмовою заявою (додатки 1 і 2), поданою ними особисто або уповноваженим представником (за винятком випадків, коли в Центрі наявна інформація про анулювання таких повноважень), працівниками Центру оформляється і видається тимчасовий реєстраційний талон на період дії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження ТЗ. При цьому в графі "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до ____________ 20__ року за наявності свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) серії ____N ___________".

Копія документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження ТЗ, долучається працівниками Центру до матеріалів видачі тимчасового реєстраційного талона.

6.4. Видача тимчасових реєстраційних талонів, що передбачена пунктами 6.2 та 6.3 глави 6 цієї Інструкції, може здійснюватися як за місцем реєстрації ТЗ, так і за місцем постійного або тимчасового проживання фізичних осіб та місцезнаходженням чи місцем стоянки ТЗ юридичних осіб, яким видаються тимчасові реєстраційні талони.

6.5. У випадку, коли встановлено, що раніше зареєстрований на території України ТЗ розшукується правоохоронними органами іноземних держав, Центром видається тимчасовий реєстраційний талон з обов'язковим зазначенням терміну дії - на 1 рік. При цьому вилучається свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт), а до графи "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона вноситься запис: "Розшукується Інтерполом. Зняття з обліку заборонено до закінчення перевірки".

Працівники Центру вилучають документи, подані для реєстрації ТЗ, оформляють відповідні документи про цей факт та передають усі матеріали до територіального органу досудового розслідування для проведення перевірки. Після проведення органом досудового розслідування розслідування за зазначеним фактом (з обов'язковим інформуванням ініціатора розшуку через підрозділи Укрбюро Інтерполу) на підставі постанови органу досудового розслідування про закриття кримінального провадження та матеріалів перевірки здійснюється заміна тимчасового реєстраційного талона на свідоцтво про реєстрацію ТЗ, до графи "Особливі відмітки" якого вноситься запис: "Розшукується Інтерполом. Зняття з обліку дозволено". При цьому здійснюються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий пункту 6.5 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809,
 від 29.04.2013 р. N 417)

6.6. У разі втрати (викрадення) тимчасового реєстраційного талона, виданого відповідно до вимог пункту 6.5 глави 6 цієї Інструкції, за письмовою заявою власника ТЗ або уповноваженої ним особи (додатки 1 і 2), замість нього працівниками РЕП видається новий тимчасовий реєстраційний талон на термін, який був зазначений у втраченому (викраденому) тимчасовому реєстраційному талоні.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий пункту 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату (викрадення) тимчасового реєстраційного талона.

Утрачені тимчасові реєстраційні талони, які надійшли до Центру після видачі власнику нового тимчасового реєстраційного талона, знищуються відповідно до вимог пункту 10.9 глави 10 цієї Інструкції та вносяться корективи до бази даних АІС "Документ".

(абзац четвертий пункту 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

6.7. У разі втрати (викрадення) тимчасового реєстраційного талона, виданого відповідно до вимог пунктів 6.2 та 6.3 глави 6 цієї Інструкції, замість нього працівниками РЕП видається новий тимчасовий реєстраційний талон відповідно до вимог цих пунктів.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий пункту 6.7 глави 6 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату (викрадення) тимчасового реєстраційного талона.

Втрачені тимчасові реєстраційні талони, які надійшли до Центру після видачі нового тимчасового реєстраційного талона, знищуються відповідно до вимог пункту 10.9 глави 10 цієї Інструкції та вносяться корективи до бази даних АІС "Документ".

6.8. Факт отримання власником ТЗ або уповноваженою ним особою тимчасового реєстраційного талона підтверджується їх підписами в книзі обліку видачі тимчасових реєстраційних талонів (додаток 15) або в заяві, зразки яких наведено в додатках 1, 2 до цієї Інструкції, при автоматизованому процесі проведення реєстрації (перереєстрації).

7. Порядок оформлення свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів

7.1. Заповнення бланків свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів без використання комп'ютерної техніки не допускається.

7.2. Якщо при оформленні свідоцтва про реєстрацію ТЗ виділеного поля недостатньо, дозволяється використовувати загальноприйняті скорочення реквізитів. За відсутності реквізитів поле залишається вільним.

7.3. Реквізити "Прізвище або організація", "Ім'я та по батькові" заповнюються літерами українського і дублюються літерами латинського алфавітів.

7.4. У графі "Реєстраційний N" зазначається виданий номерний знак.

7.5. Графи "Марка", "Модель", "Номер шасі (кузова, рами)", "Об'єм двигуна", "Тип пального", "Кількість сидячих місць з місцем водія", "Кількість стоячих місць" заповнюються згідно з документами, які є підставою для реєстрації, перереєстрації ТЗ.

7.6. У графі "Рік випуску" зазначається рік виготовлення ТЗ. Визначення року виготовлення ТЗ здійснюється згідно з Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженою наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24.11.2003 N 142/5/2092, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.11.2003 за N 1074/8395 (у редакції наказу Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України від 24.07.2009 N 1335/5/1159).

За рік виготовлення ТЗ приймається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік), яка зазначається в документах підприємства-виробника.

Якщо календарну дату виготовлення визначити неможливо, то за основу приймається модельний рік виготовлення, визначений за його ідентифікаційним номером з урахуванням календарної дати першої реєстрації ТЗ (день, місяць, рік). Датою першої реєстрації ТЗ, який перебував у користуванні (зокрема, який ввозиться на митну територію України), є дата, що зазначена в спеціальній графі технічного паспорта (свідоцтва про реєстрацію), наприклад, у паспорті німецького зразка, або дата видачі технічного паспорта (свідоцтва про реєстрацію). У разі відсутності даних про календарну дату першої реєстрації або виникнення сумнівів щодо її достовірності, коли встановлений модельний рік виготовлення ТЗ збігається з роком початку його експлуатації, під час оцінки за дату виготовлення приймається 1 січня встановленого модельного року.

Якщо встановлений модельний рік виготовлення не збігається з роком початку експлуатації ТЗ, який зазначено в реєстраційному документі, і перевищує його, під час оцінки за дату виготовлення приймається 1 липня зазначеного в реєстраційних документах року.

Визначення року виготовлення ТЗ за датою виготовлення його окремих складових частин неприпустимо у зв'язку з можливістю їхньої заміни під час експлуатації або можливого значного проміжку в часі з моменту їх виготовлення до моменту складання з них ТЗ. Указані дати можуть мати інформативний характер тільки в усій своїй сукупності.

7.7. У графі "Колір" зазначається основний колір ТЗ згідно з класифікатором кольорів.

7.8. У графі "Тип ТЗ" зазначається тип ТЗ згідно з класифікатором типів ТЗ та відповідно до вимог державних стандартів України.

7.9. У графі "Повна маса" вказується максимально дозволена маса ТЗ у кілограмах (береться з технічної документації).

7.10. У графі "Маса без навантаження" вказується маса спорядженого ТЗ в кілограмах (береться з технічної документації).

7.11. У графі "Особливі відмітки" вказуються відомості про документи, на підставі яких зареєстровані (перереєстровані) ТЗ, робляться службові відмітки, у тому числі: дозволений знак "Інвалід", символи індивідуального номерного знака, розпізнавальні написи, обмеження тощо.

7.12. Графи "Прізвище або організація", "Ім'я", "По батькові", "Адреса", "Регіон", "Район", "Населений пункт", "Вулиця, будинок, квартира" заповнюються згідно з документами, які є підставою для реєстрації ТЗ.

7.13. У графу "Власність" вноситься запис "власник" або "не є власником" відповідно до документів, які є підставою для реєстрації ТЗ.

7.14. У графу "Виданий" (для тимчасових реєстраційних талонів та паперових свідоцтв про реєстрацію ТЗ) вноситься назва Центру.

7.15. У графі "Дійсний до" (для тимчасових реєстраційних талонів) вказується дата, до якої дозволяється використовувати ТЗ, із зазначенням числа, місяця та року.

7.16. У графі "Начальник Центру" (для тимчасових реєстраційних талонів та паперових свідоцтв про реєстрацію ТЗ) ставляться підпис посадової особи і печатка Центру.

7.17. У графі "Дата реєстрації" вказується дата проведення реєстрації із зазначенням числа, місяця та року.

7.18. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонах ідентифікаційний номер двигуна не зазначається, але заноситься до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

8. Порядок оформлення реєстраційних документів на транспортні засоби для поїздки за кордон

До поїздки за кордон допускаються ТЗ, на які видано свідоцтво про реєстрацію ТЗ та номерні знаки, що відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух.

При видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ для поїздки за кордон здійснюються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.

(абзац другий глави 8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Якщо номерні знаки ТЗ не відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух, проводиться їх заміна на номерні знаки, серія яких складається з літер латинського алфавіту.

8.1. Для поїздки за кордон за письмовою заявою власника ТЗ, фізичних або юридичних осіб, яким власник ТЗ у встановленому порядку надав право користування і (або) розпорядження ТЗ, за їх бажанням працівниками Центру за місцем реєстрації ТЗ видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ на термін, визначений у заяві, але який не перебільшує термін дії документів, що надають право користування і (або) розпорядження ТЗ. При цьому в графі "Особливі відмітки" робиться запис: "Видано для участі в міжнародному русі. Дійсне до ___________ року".

(абзац перший пункту 8.1 глави 8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оформлене на ім'я власника, номерні знаки (у разі їх обміну) та документи, що підтверджують право користування і (або) розпорядження ТЗ, вилучаються та зберігаються в Центрі.

8.2. Видане для поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію ТЗ підлягає поверненню в Центр, який його видав, після повернення з-за кордону або закінчення терміну його дії. Після повернення вказаного свідоцтва про реєстрацію ТЗ власнику або уповноваженій особі повертаються раніше вилучені свідоцтво про реєстрацію ТЗ, доручення та номерні знаки (якщо вони обмінювалися). Власнику ТЗ у разі невідповідності номерних знаків вимогам державних стандартів України за його заявою проводиться заміна номерних знаків старого зразка на нові з оформленням нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

8.3. Облік свідоцтв про реєстрацію ТЗ та номерних знаків, виданих для поїздки за кордон, ведеться в окремій книзі обліку видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ для поїздки за кордон (додаток 16).

8.4. У разі втрати (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ, виданого для поїздки за кордон, посадовими особами Центру виконуються дії, передбачені пунктом 4.4 глави 4 цієї Інструкції.

9. Особливості проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, оформлення реєстраційних документів та видачі номерних знаків

9.1. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ оперативних і спеціальних служб, обладнаних спеціальними світловими і (або) звуковими сигнальними пристроями відповідно до вимог державних стандартів України в графу "Тип транспортного засобу" вноситься запис: "Спеціальний" або "Спеціалізований".

9.2. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ з ручним керуванням, а також ТЗ, що належать інвалідам 1-ї і 2-ї груп, у графу "Особливі відмітки", книги обліку зареєстрованих ТЗ та відповідні бази даних вноситься запис: "Дозволено встановлення знака "Інвалід". При цьому копія документа, який підтверджує групу інвалідності, залучається до матеріалів справи про реєстрацію ТЗ.

9.3. Заборона або обмеження щодо відчуження ТЗ вказуються у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

Указана інформація заноситься до відповідної бази даних автоматизованої інформаційної системи.

Зміни у відомостях про встановлені обмеження здійснюються на підставі документів, які підтверджують зняття заборон і обмежень, засвідчених у встановленому порядку.

9.4. Реєстрація легкових автомобілів, які складені самостійно з частин транспортних засобів, самостійно сконструйованих мотоциклів, легкових, а також вантажних автомобілів, повна маса яких не перевищує 3500 кілограмів, причепів та напівпричепів до них, інших прирівняних до них ТЗ і мопедів, виготовлених відповідно до обов'язкових вимог норм і стандартів України, здійснюється на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання вузлів, агрегатів із зазначенням їх ідентифікаційних номерів, а також висновків ЦБДРтаАС при МВС та інших визначених Кабінетом Міністрів України підприємств, установ та організацій.

(абзац перший пункту 9.4 глави 9 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

Замкові пристрої для зчеплення причепа та автомобіля мають бути заводського виготовлення і відповідати вимогам державного стандарту України.

На самостійно сконструйовані транспортні засоби та на зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції транспортні засоби, на яких відсутні ідентифікаційні номери складових частин (кузова, шасі, рами), наносяться спеціальні індивідуальні номери.

(абзац третій пункту 9.4 глави 9 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

9.5. На зареєстрованих у підрозділах ДАІ ТЗ, ідентифікаційні номери складових частин яких пошкоджені (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) під впливом корозії, знищені (пошкоджені) чи підроблені (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) внаслідок незаконного заволодіння або в разі, коли проведена заміна таких складових частин після дорожньо-транспортної пригоди, здійснюється дублювання первинних ідентифікаційних номерів складових частин (у разі встановлення відповідності ідентифікаційного номера таким засобам) згідно з вимогами міжнародних і державних стандартів.

9.5.1. Дублювання первинних ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ (далі - ідентифікаційні номери ТЗ) здійснюється в разі:

пошкодження ідентифікаційного номера ТЗ внаслідок впливу корозії на поверхню номерної площадки або при проведенні ремонтних робіт у місці нанесення ідентифікаційного номера;

повернення ТЗ власникові після незаконного заволодіння з пошкодженими ідентифікаційними номерами;

пошкодження номерних складових частин ТЗ внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;

заміни складової частини з ідентифікаційним номером на безномерну в установленому порядку;

виявлення ідентифікаційного номера ТЗ з ознаками його нанесення із заводськими дефектами;

відсутності нанесення заводом-виробником ідентифікаційного номера (кузова, шасі, рами) ТЗ на невід'ємних металевих складових частинах кузова ТЗ при його виготовленні.

9.5.2. За наявності підстав для дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ надається власником або уповноваженою ним особою на експертне дослідження ідентифікаційних номерів до спеціалізованих експертних установ.

9.5.3. Експертне дослідження ТЗ проводиться фахівцями експертної служби МВС або експертами інших експертних установ, які мають свідоцтво на право проведення відповідного виду криміналістичних досліджень, а також судовими експертами за постановою органів дізнання, досудового слідства чи суду, які внесені до Реєстру атестованих судових експертів (у разі необхідності проведення судових експертиз) відповідно до вимог Закону України "Про судову експертизу" та наказу МВС від 10.11.2005 N 987 "Про затвердження Інструкції про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2005 за N 1424/11704.

9.5.4. За результатами експертного дослідження власнику ТЗ або уповноваженій ним особі експертною установою, яка його проводила, надається відповідний висновок, який повинен містити не менше шести кольорових ілюстрацій - загального вигляду ТЗ та детального вигляду ідентифікаційного номера (номерних позначень) ТЗ.

9.5.5. Якщо за результатами експертного дослідження встановлено повний зміст первинного (заводського) ідентифікаційного номера ТЗ, а також ознаки його нанесення в умовах підприємства-виробника, власник ТЗ або уповноважена ним особа звертається до Департаменту ДАІ МВС щодо можливості дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ.

9.5.6. За результатами розгляду поданих матеріалів працівниками Департаменту ДАІ МВС складається аргументований висновок, який затверджується керівництвом Департаменту ДАІ МВС, щодо дублювання ідентифікаційного номера ТЗ або надається письмова обґрунтована відмова в проведенні такого дублювання.

9.5.7. ТЗ з висновком Департаменту ДАІ МВС, відповідними матеріалами підрозділу внутрішніх справ (довідка про факт незаконного заволодіння та перебування в розшуку ТЗ, довідка про дорожньо-транспортну пригоду тощо) надається до Науково-дослідного Бюро судових експертиз "Сантодор" або іншої визначеної МВС спеціалізованої експертної установи, де після проведення необхідної додаткової перевірки ТЗ та документів, що його супроводжують, на металевих невід'ємних складових частинах ТЗ проводиться дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ.

9.5.8. Про дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ власнику або уповноваженій ним особі видається окрема довідка з фототаблицею місць нанесення дублюючих номерів та їх вигляду. Довідка є невід'ємним додатком до висновку експертного дослідження автомобіля.

9.5.9. Після проведення дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ спеціалізована експертна установа, яка його здійснювала, направляє у встановленому порядку до Департаменту ДАІ МВС відповідну інформацію.

9.5.10. У десятиденний термін після проведення дублювання ідентифікаційних номерів ТЗ його власник або уповноважена ним особа відповідно до вимог пункту 4.2 глави 4 цієї Інструкції зобов'язаний провести перереєстрацію ТЗ.

При цьому Центром до графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ чи тимчасового реєстраційного талона ТЗ вноситься запис: "Номер кузова (шасі, рами, двигуна) продубльовано". Відповідна інформація вноситься також до бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

9.6. Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2000 N 1081 "Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників" (із змінами) власник транспортного засобу або уповноважена ним особа може замовити виготовлення індивідуального номерного знака, звернувшись із заявою встановленого зразка до ЦБДРтаАС при МВС.

ТЗ, на який замовляються номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням їх власників, повинен бути зареєстрованим у Центрі.

9.7. Після одержання виготовлених індивідуальних номерних знаків та відповідного документа на них власник ТЗ звертається до Центру за місцем реєстрації ТЗ для проведення перереєстрації. При цьому проводяться дії, передбачені пунктом 4.2 глави 4 цієї Інструкції, оформляється нове свідоцтво про реєстрацію ТЗ, у графу "Особливі відмітки" якого заносяться символи індивідуального номерного знака. До справи про видачу свідоцтва про реєстрацію ТЗ долучаються відповідний документ на номерні знаки, що виготовлені за індивідуальним замовленням власника, та попереднє свідоцтво про реєстрацію ТЗ (тимчасовий реєстраційний талон, технічний паспорт).

Дійсність зазначеного документа перевіряється за відповідною автоматизованою базою даних. До матеріалів реєстраційної справи долучаються роздруковані відомості про проведення цієї перевірки.

Працівниками Центру також уносяться корективи до бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

Індивідуальні номерні знаки можуть бути використані для іншого ТЗ цього самого власника (або за його заявою для ТЗ іншого власника) з обов'язковим оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ, до якого Центром вноситься відповідна відмітка. Передавання індивідуального номерного знака іншій фізичній чи юридичній особі без належного оформлення в Центрі не дозволяється.

При знятті з обліку ТЗ номерні знаки, виготовлені за індивідуальним замовленням, працівниками Центру не вилучаються.

9.8. Реєстрація (перереєстрація) ТЗ за рішенням суду, що набрало законної сили, проводиться відповідно до вимог пункту 11 Порядку. При цьому власнику ТЗ видається тимчасовий реєстраційний талон з терміном дії до трьох місяців. Працівники Центру відповідно до Закону України "Про міліцію" звертаються із запитом до суду, яким винесено рішення, для встановлення підтвердження наявності цього рішення. Запит підписується безпосередньо начальником Центру або особою, яка виконує його обов'язки, з обов'язковою реєстрацією запиту та відповіді. Свідоцтво про реєстрацію такого ТЗ видається за наявності зазначеного підтвердження суду.

9.9. Реєстрація ТЗ, отриманих через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, здійснюється на підставі виданих цими установами довідок та інших передбачених Порядком документів.

При цьому до графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ вноситься запис про заборону їх відчуження, передачі у володіння або користування іншим особам, якщо інше не обумовлено у вищевказаній довідці.

9.10. Перереєстрація ТЗ, які є внесками учасників до статутного капіталу господарських товариств, проводиться на підставі свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) та нотаріально посвідчених: актів приймання-передачі ТЗ за формою згідно з додатком 2 до Порядку, копій рішення товариства про згоду прийняти такі ТЗ, виписки з розділу статуту юридичної особи відносно внесення цих ТЗ до статутного капіталу товариства.

(пункт 9.10 глави 9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

9.11. Пункт 9.11 глави 9 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

9.11. Реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку ТЗ можуть проводитися на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу, оформленого в Центрі.

Договір купівлі-продажу транспортного засобу завіряється підписом уповноваженої посадової особи та відбитком печатки Центру. Договір купівлі-продажу транспортного засобу обліковується у книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів (додаток 17).

(главу 9 доповнено пунктом 9.11 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417)

10. Одержання, облік, зберігання та витрачання бланків реєстраційних документів, талонів про проходження державного технічного огляду та номерних знаків

10.1. Бланк свідоцтва про реєстрацію ТЗ, національного посвідчення водія (далі - бланки ДАІ) є документами суворої звітності.

(пункт 10.1 глави 10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 22.08.2011 р. N 603
,
 у редакції наказу Міністерства внутрішніх
 справ України від 17.09.2012 р. N 809)

10.2. Контроль за прийняттям, обліком, зберіганням, витрачанням бланків ДАІ і номерних знаків покладається на начальників Центрів і осіб, які безпосередньо виконують функції прийняття, обліку, зберігання і витрачання бланків ДАІ і номерних знаків та призначаються начальниками управлінь (відділів) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

10.3. Бланки ДАІ повинні зберігатися в металевих шафах (сейфах) на спеціальних складах (у коморах). Приміщення для зберігання бланків ДАІ і номерних знаків мають бути сухими, ізольованими (без вікон), обладнаними охоронною та протипожежною сигналізаціями, надійно замикатися. Доступ сторонніх осіб у ці приміщення забороняється.

10.4. Для приймання бланків ДАІ і номерних знаків, що надходять від виготовлювачів, начальник управління (відділу) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі створює відповідну комісію в кількості не менше трьох осіб.

Під час приймання бланків ДАІ і номерних знаків комісія:

а) перевіряє зовнішній стан, цілісність упаковки, наявність пломб, пакувальних листів, відомості наклеєного пакувального листа;

б) розкриває упаковку, перевіряє відповідність кількості, серії і нумерації бланків ДАІ і номерних знаків, що надійшли, кількості, серії і нумерації, вказаним у накладних (пакувальних листах) підприємства-виробника (відправника).

Про прийняття бланків ДАІ і номерних знаків складається акт приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника (додаток 18) у чотирьох примірниках, один з яких надсилається виробнику (відправнику) для підтвердження одержання бланків ДАІ, номерних знаків, другий - до Департаменту ресурсного забезпечення МВС, третій - зберігається у справах управління (відділу) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а четвертий - у справах Центру.

10.5. Якщо виявлено нестачу (надлишок), браковані бланки ДАІ або номерні знаки, то акти приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника надсилаються тим самим адресатам, що зазначені в пункті 10.4 глави 10 цієї Інструкції, але виробнику (відправнику), крім того, додаються оригінали накладних, пакувальних листів, пломб або сургучевих печаток від пакувальних місць, у яких виявлена недостача (надлишок) або бракована продукція, а також повідомляється про цілісність упаковки при її одержанні.

Центри одержують бланки ДАІ і номерні знаки за накладними від управлінь (відділів) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі на підставі заявки і доручення на отримання.

10.6. Відомості про прийняті Центром бланки ДАІ і номерні знаки не пізніше трьох днів з моменту їх надходження заносяться до книги обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків (додаток 19).

10.7. Підставою для запису до книги обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків є накладні і акти приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника (для Центру - накладні, що видаються управліннями (відділами) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі). Залишки бланків ДАІ і номерних знаків підраховуються після кожного надходження до Центру бланків ДАІ і номерних знаків. Видача бланків ДАІ і номерних знаків проводиться під звіт працівникам Центру для повсякденного використання в порядку зростання цифрових номерів.

Категорично забороняється проставляти на незаповнених бланках ДАІ печатки і підписи працівника Центру, а також передавати такі бланки власникам транспортних засобів.

10.8. Облік витрачання номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) ведеться у книгах обліку реєстрації ТЗ (видачі тимчасових реєстраційних талонів), у яких серії і номери виданих свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) та номерних знаків записуються за порядком зростання цифрових номерів.

Записи в книгах здійснюються чорнилом (кульковою ручкою). Усі реквізити книг обліку та видачі заповнюються розбірливо. Допущені помилки виправляються шляхом закреслення помилкового запису і внесення нового, який підтверджується підписом особи, що зробила виправлення. Книги можуть роздруковуватись з використанням комп'ютерної техніки.

10.9. Бланки ДАІ, що зіпсовані при заповненні, знищуються під час чергової ревізії способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складаються акт про знищення зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків (додаток 20), які зберігаються в справах Центру.

10.10. Документи, на підставі яких проведені реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку ТЗ, видача або заміна номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів), зшиваються в окремі справи відповідно до записів у книгах обліку і зберігаються в установленому порядку.

Свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти), тимчасові реєстраційні талони, довідки-рахунки, акти приймання-передачі ТЗ, договори купівлі-продажу, біржові угоди, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ, підшиваються до справи і гасяться штампом "Анульовано", а свідоцтва про реєстрацію ТЗ на пластиковій основі гасяться шляхом проколів, що унеможливлює їх подальше використання.

Термін зберігання книг обліку реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку ТЗ, надходження та витрачання бланків суворої звітності і номерних знаків - 60 років після їх закінчення. Книги обліку тимчасових реєстраційних талонів, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (оформлених для тимчасових поїздок за кордон), реєстраційних карток на вибракувані ТЗ, а також ТЗ, які вибули за межі зони обслуговування Центру, - 5 років.

(абзац третій пункту 10.10 глави 10 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2012 р. N 809)

10.11. Книги обліку і справи з документами, на підставі яких проведені реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку ТЗ, інші дії Центру, пов'язані з реєстрацією ТЗ, пронумеровуються, прошнуровуються і завіряються підписом керівника (виконуючого обов'язки) та скріплюються печаткою Центру. Нумерація книг обліку проводиться відповідно до номенклатури справ канцелярії управління (відділу) ДАІ головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Після оформлення справи керівник Центру перевіряє правильність її оформлення та завіряє підписом (із зазначенням П.І.Б., дати та часу проведення перевірки).

10.12. Після закінчення встановленого Інструкцією терміну зберігання документи, які стали підставою для проведення першої реєстрації в Україні ТЗ, передаються Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС на підставі відповідного запиту та акта приймання-передачі ДНДЕКЦ МВС документів, які стали підставою для проведення першої реєстрації в Україні ТЗ (додаток 21).

 

Начальник Департаменту
Державтоінспекції МВС
генерал-майор міліції
 

В. М. Лозовий 

 

Зразок для фізичних осіб

ЦЕНТР

______________________________________________________________________________________
                                                                       (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від __________________________________________________________________________________,
                                                                                         (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ)
рік народження _________, що проживає __________________________________________________
                                                                                                                                      (район, населений пункт, вулиця)
будинок _____________, корпус ___________, кв. __________, телефон ________________________.

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________________________________
серія _________, N ________________, виданий _____________________________________________
______________________________________________________________________________________ 

ЗАЯВА

Прошу зареєструвати (перереєструвати), видати свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон, номерні знаки на належний мені транспортний засіб (непотрібне закреслити),
______________________________________________________________________________________
                                                                (вказати відомості про документи, що підтверджують придбання
______________________________________________________________________________________
                                                                                (право власності) транспортного засобу) 

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 

До заяви додаю такі документи: 1. _________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________________________
5. ____________________________________________________________________________________
6. ___________________________________________________________________________________ 

"___"____________ 20__ року 

__________________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски)) відповідають указаним у заяві.

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор ______________________
                                                             (підпис, П. І. Б.) 

Рішення _______________________________________________________________________________
                                                   (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення)
______________________________________________________________________________________ 

"___"____________ 20__ року 

Здані: 

номерні знаки для разових поїздок,
номерні знаки інших країн
(непотрібне закреслити) 

___________________________________________
___________________________________________ 

Видані: 

номерні знаки серії _____________________________________________________________
свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії ____________ N _________________________
тимчасовий реєстраційний талон серії ____________ N _____________________
(непотрібне закреслити) 

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор ________________________
                                                                (підпис, П. І. Б.) 

Номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон одержав (непотрібне закреслити) 

  

______________________________________
(підпис власника або уповноваженої особи) 

 

Зразок для юридичних осіб

ЦЕНТР

_____________________________________________________________________________________
(назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

ЗАЯВА

Прошу зареєструвати (перереєструвати), видати свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон, номерні знаки на транспортний засіб (непотрібне закреслити), ______________________________________________________________________________________
                                                                       (вказати відомості про документи, що підтверджують придбання
______________________________________________________________________________________
                                                                                        (право власності) транспортного засобу)
Від ___________________________________________________________________________________
                                                                                                    (повна назва юридичної особи) 

Належить до сфери управління ___________________________________________________________
                                                                                                           (назва міністерства, іншого органу виконавчої влади) 

Місцезнаходження юридичної особи ______________________________________________________
______________________________________________________________________________________

Стоянка розташована: __________________________________________________________________

На підставі документів: 1. ________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________________________
5. ___________________________________________________________________________________ 

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 

Оформлення транспортного засобу доручається провести _____________________________________
                                                                                                                                                                (П. І. Б. представника)
_____________________________________, підпис якого ______________________ підтверджується.
                                                                                                                                                      (зразок підпису) 

Місце для
печатки 

Керівник організації 

____________________________________
(підпис та П. І. Б.) 

Головний бухгалтер 

____________________________________
(підпис та П. І. Б.) 

"___"____________ 20__ року 

  

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски)) відповідають вказаним у заяві.

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор _________________________
                                                               (підпис, П. І. Б.) 

Рішення _______________________________________________________________________________
                                                             (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення)
______________________________________________________________________________________ 

"___"____________ 20__ року 

Здані: 

номерні знаки для разових поїздок,
номерні знаки інших країн
    (непотрібне закреслити) 

____________________________________________
____________________________________________ 

Видані: 

номерні знаки серії ___________________________________________________________
свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії ________________ N _____________________
тимчасовий реєстраційний талон серії _______________ N __________________
    (непотрібне закреслити) 

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор _________________________
                                                            (підпис, П. І. Б.) 

Номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон одержав (непотрібне закреслити) 

  

_______________________________________
               (підпис представника юридичної особи) 

 

Акт технічного огляду транспортного засобу

N
з/п 

Перелік реквізитів 

Відомості про ТЗ та його власника 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ 

  

Номерний знак 

  

Власник ТЗ 

  

Місце проживання (місцезнаходження) власника ТЗ 

  

Місцезнаходження гаража 

  

Марка, модель ТЗ 

  

Тип ТЗ 

  

Тип кузова ТЗ 

  

Рік випуску ТЗ 

  

10 

Колір 

  

11 

N рами (шасі) 

  

12 

N кузова 

  

13 

N двигуна 

  

14 

Об'єм двигуна 

  

15 

Кількість циліндрів 

  

16 

Кількість місць 

  

17 

Кількість дверей 

  

18 

Повна маса 

  

19 

Маса без навантаження 

  

20 

Вид пального 

  

21 

Виявлені технічні несправності 

  

22 

Висновок 

  

"___"____________ 20__ року 

М. П. (печатка Центру

Державтоінспектор ____________________________________________________________________
                                                (підпис, П .І. Б.) 

Власник (уповноважена особа) __________________________________________________________
                                                             (підпис, П. І. Б.) 

 

Книга
обліку зареєстрованих транспортних засобів

Дата реєстрації 

Номер реєстрації (заповнюється
 при функціонуванні АІС "Автомобіль") 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Транспортний засіб 

Видано 

Назви, номери і дата видачі документів, на підставі яких зареєстрований ТЗ 

Звідки прибув транспортний засіб 

Примітка 

Марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Серія і номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ 

Номерні знаки 

10 

11 

12 

13 

14 

 

Книга
обліку переобладнання транспортних засобів

N з/п 

Дата видачі погод-
ження 

Ким видано погод-
ження 

П. І. Б. (назва для юри-
дичної особи) власника  

Місце прожи-
вання (місцезна-
ходження) 

Марка і модель транспортного засобу, номерний знак 

Ідентифікаційні

номери 

Ким прово-
дилось переоблад-
нання 

Дата пере-
реєстрації, N справи пере-
реєстрації 

На які номерні агрегати видана довідка і її N ______. Підпис про її одержання 

до переобладнання 

після переобладнання 

до переоблад-
нання 

після переоблад-
нання 

N кузова (рами) 

об'єм двигуна 

повна маса 

маса без наванта-
ження 

N кузова (рами) 

об'єм двигуна 

повна маса 

маса без наванта-
ження 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

 

 

Інформація про видані довідки

Корінець довідки N 000000
На агрегат, вузол ____________________________
                                                       (назва агрегату, вузла)
_____________________, ідентифікаційний номер
__________________________________________
був установлений (зареєстрований) на транспортному засобі ________________________
__________________________________________
                                  (назва, марка, модель)
номерний знак _____________________________
свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт): серія _______________ N ____________________,
видане (ий) _______________________________,
                                               (дата і орган, який видав)
належить __________________________________
__________________________________________.
                      (П. І. Б. власника, назва юридичної особи)

Довідку видав ______________________ (П. І. Б.)
                                        (підпис посадової особи)

Довідку одержав ___________________________
                                                                  (підпис, дата)

Дані особи, яка отримала довідку
__________________________________________
                                (прізвище, ім'я, по батькові)
__________________________________________
                    (місце проживання, документ, що засвідчує
__________________________________________
                          особу, його назва, номер і дата видачі) 

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

Довідка
на вивільнені вузли та агрегати

Штамп
органу внутрішніх справ
(Державтоінспекції)

Довідка N 000000

________________________________________
                          (Центр ГУМВС, УМВС) 
підтверджує, що агрегат, вузол ______________
______________________, ідентифікаційний N
          (назва агрегату, вузла)
________________________________________,
був установлений (зареєстрований) на транспортному засобі ______________________
________________________________________,
                                    (назва, марка, модель)
номерний знак ___________________________,
свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт): серія _________ N ________________,
видане (ий) ______________________________,
                                            (дата і орган, який видав)
належить ________________________________
________________________________________
             (П. І. Б. власника, назва юридичної особи)
________________________________________
                    (місце проживання фізичної особи,
________________________________________
                     місцезнаходження юридичної особи)
_______________________________________ 

Дата видачі ____________ 20__ року 

М. П. 

Начальник Центру ____________________
                                                                     (підпис) 

 

Книга
обліку довідок на вивільнені вузли та агрегати

N з/п 

Дата видачі довідки 

Інформація про вивільнені вузли та агрегати 

Довідка видана 

назва номерних агрегатів 

марка, модель 

рік виготовлення 

N кузова (шасі, рами) 

N та об'єм двигуна 

серія і номер свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта) 

власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

номер довідки 

підпис особи про одержання довідки 

10 

11 

 

Книга
обліку видачі номерних знаків для разових поїздок

N з/п 

Дата видачі 

Власник ТЗ
(П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Місце проживання (місцезнаходження) власника ТЗ 

Марка, модель ТЗ 

Назви, номери і дати видачі документів, які є підставою для видачі 

Причина видачі та пункт призначення 

Серія і номер виданих номерних знаків для разових поїздок 

Розписка в одержанні номерних знаків 

Підпис особи, яка видала номерні знаки 

10 

 

Зразок для фізичних осіб

ЦЕНТР

______________________________________________________________________________________
                                                                              (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від __________________________________________________________________________________,
                                                                             (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ)
рік народження _________, який (яка) проживає ____________________________________________,
                                                                                                                                           (район, населений пункт, вулиця)
будинок ____________, корпус ____________, кв. ___________, телефон _______________________.

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________________________________
серія ________, N ____________, виданий __________________________________________________
______________________________________________________________________________________ 

ЗАЯВА

Прошу зняти з обліку (вибракувати) належний мені транспортний засіб
(непотрібне закреслити)
у зв'язку із _____________________________________________________________________________
                                                   (вказати причину: зміною місця проживання, відчуженням, виїздом за кордон тощо) 

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами) 

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 

До заяви додаю такі документи: 1. _________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________________________
5. ____________________________________________________________________________________
6. ___________________________________________________________________________________ 

"___"____________ 20__ року 

______________________________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски)) відповідають указаним у заяві.

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор _______________________
                                                            (підпис, П. І. Б.) 

Рішення _______________________________________________________________________________
                                                    (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення)
______________________________________________________________________________________ 

"___"____________ 20__ року 

Здані: 

номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) ____________________________
(непотрібне закреслити) ________________________________________________________ 

Видані: 

номерні знаки для разових поїздок _______________________________________________
свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії ___________________ N __________________________ 

"___"____________ 20__ року 

Державтоінспектор ____________________
                                                              (підпис, П. І. Б.) 

Номерні знаки для разових поїздок, свідоцтво про реєстрацію ТЗ одержав
(непотрібне закреслити) 

  

_________________________________________
(підпис власника або уповноваженої особи) 

 

Зразок для юридичних осіб

ЦЕНТР

_____________________________________________________________________________________
(назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

ЗАЯВА

Прошу зняти з обліку (вибракувати) належний організації транспортний засіб
(непотрібне закреслити)
у зв'язку із _____________________________________________________________________________
                                                   (вказати причину: зміною місця стоянки, місцезнаходження, відчуженням,
______________________________________________________________________________________
                                         передачею іншим юридичним особам, реорганізацією, ліквідацією юридичної особи тощо) 

Від __________________________________________________________________________________,
                                                                                             (повна назва юридичної особи)
належить до сфери управління ___________________________________________________________
                                                                                                    (назва міністерства, іншого органу виконавчої влади) 

Місцезнаходження юридичної особи ______________________________________________________
______________________________________________________________________________________

Стоянка розташована: __________________________________________________________________

На підставі документів: 1. ________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________________________
5. ___________________________________________________________________________________ 

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 

Зняття з обліку транспортного засобу доручається провести ___________________________________
                                                                                                                                                                      (П. І. Б. представника)
________________________________________, підпис якого ___________________ підтверджується
                                                                                                                                                      (зразок підпису) 

Місце для
печатки 

Керівник організації 

______________________________
(підпис та П. І. Б.) 

Головний бухгалтер 

______________________________
(підпис та П. І. Б.) 

"___"____________ 20__ року 

  

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски)) відповідають указаним у заяві.

"___"____________20__ року 

Державтоінспектор _______________________
                                                            (підпис, П. І. Б.) 

Рішення _______________________________________________________________________________
                                                      (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення)
______________________________________________________________________________________ 

"___"____________20__ року 

Здані: 

номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) _______________________
(непотрібне закреслити) ___________________________________________________ 

Видані: 

номерні знаки для разових поїздок ___________________________________________
свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії _____________ N ____________________________ 

"___"____________20__ року 

Державтоінспектор _________________________
                                                                    (підпис, П. І. Б.) 

Номерні знаки для разових поїздок, свідоцтво про реєстрацію ТЗ одержав
(непотрібне закреслити) 

  

_______________________________________
(підпис представника юридичної особи) 

 

Книга
обліку актів технічного огляду транспортних засобів

N з/п 

Дата видачі акта 

Марка, модель ТЗ 

Рік виготовлення 

Номер кузова (шасі, рами) 

Номер та об'єм двигуна 

Серія і номер свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта) 

Номерний знак 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Підпис особи про одержання акта 

10 

 

ЦЕНТР

______________________________________________________________________________________
                                                                        (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від __________________________________________________________________________________,
                                                                                           (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ)
що проживає __________________________________________________________________________
                                                                                                     (район, населений пункт, вулиця)
будинок ______________, корпус ______________, кв.________, телефон _______________________ 

ЗАЯВА

Прошу прийняти на зберігання до ____________________ року номерні знаки ________________, які були закріплені за моїм власним ТЗ, який належав мені на підставі свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії _____ N ___________, від ___________ року, виданого _______________________________________
_____________________________________________________________________________________,
                                                                                         (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу)
для наступного закріплення за іншим ТЗ.

Після закінчення вказаного терміну зберігання не заперечую проти використання номерних знаків _____________________ працівниками реєстраційно-екзаменаційного підрозділу за призначенням. 

"___" ________________ 20__ року 

________________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 

 

Книга
знятих з обліку транспортних засобів

N з/п 

Дата зняття з обліку ТЗ 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Транспортний засіб 

Куди вибув транспортний засіб 

Назви, номери і дати видачі документів, на підставі яких ТЗ знімається з обліку 

Примітка 

марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

об'єм двигуна 

повна маса 

маса без навантаження 

Номерний знак 

серія і номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ (техпаспорта) 

10 

11 

12 

13 

14 

 

ЦЕНТР

______________________________________________________________________________________
                                                                          (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від __________________________________________________________________________________,
                                                                                        (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ)
що проживає __________________________________________________________________________
                                                                                                         (район, населений пункт, вулиця)
будинок ___________, корпус ____________, кв._____, телефон _______________________________.

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________________________________
серія ________, N ____________, виданий __________________________________________________
______________________________________________________________________________________ 

ЗАЯВА

Прошу видати тимчасовий реєстраційний талон на право керування належним мені транспортним засобом громадянину (ці)
______________________________________________________________________________________,
                                                                                                     (прізвище, ім'я, по батькові)
що проживає __________________________________________________________________________
                                                                                                       (район, населений пункт, вулиця)
будинок ____________, корпус _____________, кв.___________, телефон _______________________.

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________________________________
серія ________, N ____________, виданий __________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
терміном до _____________________ року, який належить мені на підставі свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії ___________ N ______________, від ________________________ року,
виданого______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________,
                                                                          (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу)
номерний знак _________________________________________. 

До заяви додається копія паспорта або документа, що його замінює, особи, якій надається право керування.

Після перереєстрації, зняття з обліку вказаного ТЗ або закінчення вказаного терміну зобов'язуюся тимчасовий реєстраційний талон здати до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу.

"___"____________20__ року 

_____________________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 

 

Книга
обліку видачі тимчасових реєстраційних талонів

N з/п 

Дата видачі 

Число, місяць, до яких дійсний талон 

Талон, виданий на транспортний засіб 

Власник ТЗ (П. І. Б. або назва юридичної особи) 

П. І. Б. особи, на яку оформлено талон, та підпис про отримання 

Відмітка про здачу талона 

Примітка 

марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

об'єм двигуна 

повна маса 

маса без навантаження 

номерний знак 

серія і номер талона 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

 

Книга
обліку видачі свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів для поїздки за кордон

N з/п 

Дата видачі 

Термін дії свідоцтва про реєстрацію ТЗ 

Відмітка про продовження терміну дії свідоцтва 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ оформлене (П. І. Б. або назва юридичної особи, заповнюються без скорочень) 

Транспортний засіб 

марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

об'єм двигуна 

повна маса 

маса без навантаження 

номерний знак 

серія і номер свідоцтва (техпаспорта) 

10 

11 

12 

13 

Назва, серія і номер документа, коли і ким виданий (на підставі якого видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ) 

Видано 

На зберігання до Центру здані: номерні знаки і документи (їх назви, серії і номери).
Підпис працівника Центру про отримання документів і номерних знаків 

Здані після повернення із-за кордону свідоцтво про реєстрацію ТЗ, номерні знаки (їх серії і номери).
Підпис працівника Центру про їх отримання 

Примітка 

серія і номер свідоцтва 

номерні знаки 

14 

15 

16 

17 

18 

19 

 

Книга обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів

N з/п

Номер та дата оформлення договору

Продавець (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), місце реєстрації проживання чи перебування фізичної особи, повне найменування, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ юридичної особи)

Серія, номер документа, за яким встановлено особу, дата видачі, ким видано

Прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія, номер документа, за яким встановлено особу, дата видачі, ким видано, серія, номер довіреності, дата видачі, ким видана

Покупець (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), місце реєстрації проживання чи перебування фізичної особи, повне найменування, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ юридичної особи)

Серія, номер документа, за яким встановлено особу, дата видачі, ким видано

Прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія, номер документа, за яким встановлено особу, дата видачі, ким видано, серія, номер довіреності, дата видачі, ким видана

Марка, модель, тип транспортного засобу, об'єм двигуна

Номерний знак

Серія, номер свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (свідоцтва про спадщину), дата видачі, ким видане

Номер кузова (шасі, рами)

Підпис продавця про оформлення договору

Підпис покупця про оформлення договору

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Інструкцію доповнено новим додатком 17 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 29.04.2013 р. N 417
,
 у зв'язку з цим додатки 17 - 20 вважати відповідно додатками 18 - 21
)

 

_____________________________
(назва підрозділу ДАІ) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________________
(посада, звання)
__________________________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 

АКТ
приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника

"___"______________ 20___ року 

N ______ 

м. ______________________ 

Підстава _____________________________________________________________________________

Складений комісією у складі:
Голови _______________________________________________________________________________
                                                                                                          (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Членів комісії: 

_______________________________________________________________________
                                                                   (посада, звання, прізвище та ініціали)
_______________________________________________________________________
                                                                   (посада, звання, прізвище та ініціали)
_______________________________________________________________________
                                                                   (посада, звання, прізвище та ініціали) 

"___"_______________ 20___ року комісія прийняла __________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                                                  (вид бланків ДАІ, номерних знаків)
від _______________________________________________________________________, що надійшли
                                                                     (назва підприємства-виробника)
"___"_______________ 20___ року згідно з накладною N _____________________________ в кількості
_____________________________________________________ ящиків чи пачок (словами).

Під час розпакування упаковки виявлено: __________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                      (серії бланків ДАІ (номерних знаків) з N    по N        )
_____________________________________________________________________________________
                                                                             (кількість бланків ДАІ (номерних знаків) словами) 

Бланки ДАІ (номерні знаки) в кількості ___________________________________ одержані повністю.

Розбіжностей з кількістю бланків ДАІ (номерних знаків), указаних у супровідних документах, не встановлено. 

Голова комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

Члени комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

У разі встановлення відсутності номерних знаків чи бланків ДАІ в акті про це робляться відповідні висновки.

Книга
обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків

Надходження 

Витрачання 

Залишок бланків ДАІ, номерних знаків 

дата надходження 

N накладної, ким оформлена 

від кого одержано 

серія бланків ДАІ, номерних знаків 

Нумерація 

кількість 

дата видачі 

кому видано 

серія бланків ДАІ, номерних знаків 

Нумерація 

кількість 

з номера 

по номер включно 

з номера 

по номер включно 

10 

11 

12 

13 

14 

На кожний вид бланків ДАІ та номерних знаків у книзі відводиться окремий розділ.

______________________
(назва підрозділу ДАІ) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
_____________________________
(посада, звання)
______________________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 

АКТ
про знищення зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків

"___"_____________ 20 ___ року 

N ______ 

м. _______________________ 

Підстава ______________________________________________________________________________

Складений комісією у складі:
Голови _______________________________________________________________________________
                                                                                                      (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Членів комісії: 

____________________________________________________________________
(посади, звання, прізвища та ініціали)
____________________________________________________________________
(посади, звання, прізвища та ініціали) 

"___"______________ 20___ року комісія здійснила перевірку фактичної наявності зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків, що підлягають знищенню, за період:

з "___"_____________ 20___ року по "___"____________ 20__ року

Під час перевірки встановлено: 

N з/п 

Найменування бланків
(номерних знаків) 

Серія і номери бланків
(номерних знаків) 

Причина анулювання (знищення) 

Указані в акті бланки ДАІ (номерні знаки) в кількості _________________________________________
                                                                                                                                                                        (словами)
знищені ______________________________________________________________________________
                                                                                                            (місце, час і спосіб знищення)
_____________________________________________________________________________________ 

Голова комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

Члени комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

  

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

 

_____________________
(назва підрозділу ДАІ) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
___________________________
(посада, звання)
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 

АКТ
приймання-передачі ДНДЕКЦ МВС документів, які стали підставою для проведення першої реєстрації в Україні ТЗ

"___"_____________ 20 ___ року 

N ______ 

м. _______________________ 

Підстава _____________________________________________________________________________

Складений комісією у складі:
Голови _______________________________________________________________________________
                                                                                               (посада, звання, прізвище та ініціали)
Членів комісії: __________________________________________________________________________
                                                                                               (посади, звання, прізвища та ініціали) 

Членів комісії:
(ДНДЕКЦ МВС) 

____________________________________________________________________
                                                   (посади, звання, прізвища та ініціали) 

"___"______________ 20___ року комісія здійснила передачу ДНДЕКЦ МВС документів, які стали підставою для проведення першої реєстрації в Україні ТЗ, які підлягали знищенню після закінчення встановленого терміну зберігання. 

N з/п 

Найменування бланків 

Серії і номери бланків 

Указані в акті документи в кількості _______________________________________________________
                                                                                                                                               (словами)
передані ______________________________________________________________________________
                                                       (посада, звання, прізвище та ініціали, серія та номер службового посвідчення)
_____________________________________________________________________________________ 

Голова комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

Члени комісії 

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

  

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

____________

Опрос