Идет загрузка документа (270 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Инструкции по оформлению работниками Госавтоинспекции МВД материалов об административных нарушениях в сфере обеспечения безопасности дорожного движения

МВД
Приказ, Инструкция от 26.02.2009 № 77
Утратил силу

Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 26 лютого 2009 року N 77

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 квітня 2009 р. за N 374/16390

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України
 від 2 червня 2009 року N 242
,
 від 12 травня 2011 року N 185
,
 від 18 серпня 2011 року N 594
,
 від 22 серпня 2011 року N 604
,
 від 14 травня 2012 року N 422
,
 від 9 листопада 2012 року N 1026

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 21 грудня 2016 року N 1330)

(У тексті наказу слова "Департамент Державтоінспекції МВС" в усіх відмінках замінено словами "Управління Державтоінспекції МВС" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14 травня 2012 року N 422)

(У тексті наказу слова "Управління Державтоінспекції МВС" в усіх відмінках замінено словами "Департамент Державтоінспекції МВС" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 9 листопада 2012 року N 1026)

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України від 24 вересня 2008 року N 586 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (далі - Інструкція), що додається.

2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - ГУМВС, УМВС):

2.1. Організувати вивчення Закону України від 24 вересня 2008 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" та Інструкції, затвердженої цим наказом, усіма працівниками Державтоінспекції МВС.

2.2. Забезпечити здійснення провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до чинного законодавства, у тому числі вимог Інструкції, а також неухильно дотримуватись вимог законодавства при розгляді таких справ.

2.3. З метою роз'яснення законодавства щодо забезпечення безпеки дорожнього руху організувати виступи особового складу управлінь (відділів, відділень) ДАІ ГУМВС (УМВС) та представників громадськості на автотранспортних підприємствах, у навчальних закладах, трудових колективах, висвітлення в засобах масової інформації питань, що стосуються змін у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

3. Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (Копитов С. М.), Департаменту Державтоінспекції МВС (Коломієць С. Г.) забезпечити підрозділи Державтоінспекції МВС працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису.

4. Департаменту матеріального забезпечення МВС України (Зінов П. І.) забезпечити виготовлення необхідної кількості бланкової продукції нового зразка відповідно до замовлень Департамент Державтоінспекції МВС після повного використання підрозділами Державтоінспекції МВС бланків старого зразка.

(пункт 4 у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

5. Департаменту Державтоінспекції МВС (Коломієць С. Г.) організувати проведення занять з керівниками (начальниками, командирами) підрозділів Державтоінспекції та інспекторами адміністративної практики ГУМВС, УМВС з питань удосконалення правозастосувальної діяльності, зміцнення законності, забезпечення охорони прав і свобод громадян.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 22 жовтня 2003 року N 1217 "Про виконання Закону України від 5 квітня 2001 року "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2003 року за N 974/8295.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Савченка О. І.

8. Наказ оголосити особовому складу органів та підрозділів внутрішніх справ.

9. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

Міністр 

Ю. В. Луценко 

 

ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

(У тексті Інструкції посилання на додаток 22 замінено посиланням на додаток 21 згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12 травня 2011 року N 185)

(У тексті Інструкції посилання на додатки 15 - 21 замінено посиланнями на додатки 14 - 20 згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 серпня 2011 року N 594)

(У тексті Інструкції слова "Департамент Державтоінспекції МВС" в усіх відмінках замінено словами "Управління Державтоінспекції МВС України" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14 травня 2012 року N 422)

(У тексті Інструкції посилання на додатки 7 - 20 замінено посиланнями на додатки 9 - 22; посилання на додатки 16 - 22 замінено посиланнями на додатки 13 - 19 згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 9 листопада 2012 року N 1026)

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає процедуру оформлення працівниками Державної автомобільної інспекції МВС (далі - Державтоінспекція МВС) матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, тимчасового затримання транспортного засобу, здійснення тимчасового вилучення посвідчення водія, ліцензійної картки на транспортний засіб та організацію діловодства в підрозділах Державтоінспекції МВС з питань забезпечення безпеки дорожнього руху.

(пункт 1.1 розділу І із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

1.2. Інструкція розроблена відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Законів України "Про дорожній рух", "Про міліцію", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", постанов Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1086 "Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення", від 17 грудня 2008 року N 1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках", від 17 грудня 2008 року N 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".

(пункт 1.2 розділу І із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

1.3. Основні терміни, що використовуються в цій Інструкції, мають таке значення:

схема місця дорожньо-транспортної пригоди - зображення місця пригоди у вигляді схеми, яка оформляється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками та на якій графічно відображаються й фіксуються всі об'єкти та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин;

повторність правопорушення - повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частинами четвертою та сьомою статті 121, частиною другою статті 128, частиною другою статті 130 КУпАП та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили (крім правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною третьою статті 130 КУпАП);

(абзац третій пункту 1.3 розділу І із змінами, внесеними згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

посадова особа - начальник або заступник начальника відділення (відділу, управління, Департаменту), командир або заступник командира окремого підрозділу Державтоінспекції МВС, начальник відділу внутрішніх справ або особа, яка виконує його обов'язки, а також працівники Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання;

сталий орієнтир - стаціонарно встановлений об'єкт (кут будівлі або павільйону зупинки маршрутних транспортних засобів, дорожній знак 5.60 "Кілометровий знак", опора електропередач, об'єкт дорожнього сервісу, порядковий елемент інженерної конструкції дороги тощо), який має свою назву, порядковий номер, іншу видиму відмінність серед подібних об'єктів та розташований вздовж вулиці або смуги відведення дороги. Сталим орієнтиром не є дерева, кущі, транспортні засоби, які стоять, тимчасові споруди або конструкції, пересувні торговельні споруди, огорожі будівельних майданчиків або місць проведення дорожніх робіт, інші об'єкти, розташування яких на місцевості в подальшому неможливо об'єктивно визначити, чи геометрія, розміри або місце розташування яких можуть з часом змінюватися.

II. Розгляд справ про адміністративні правопорушення

2.1. Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (стаття 276 КУпАП).

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою - четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) КУпАП, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників (частина друга статті 276 КУпАП).

2.2. Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачені частинами четвертою та сьомою статті 121, частиною четвертою статті 122, статтями 122-2, 122-4, 122-5, частинами другою та третьою статті 123, статтею 124, частиною четвертою статті 127, статтею 127-1, статтями 130, 139, частиною четвертою статті 140, статтею 188-28 КУпАП, а також справи про адміністративні правопорушення, учинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.

(пункт 2.2 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594,
 від 14.05.2012 р. N 422
,
 від 09.11.2012 р. N 1026)

2.3. Розглядати від імені органів Державтоінспекції МВС справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

2.3.1. За адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою і третьою статті 122, частиною першою статті 123, статтею 125, частиною першою статті 126, частинами першою і другою статті 127, частинами третьою, восьмою, дев'ятою і десятою статті 133-1 КУпАП, - працівники Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання.

(підпункт 2.3.1 пункту 2.3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594,
 від 14.05.2012 р. N 422
,
 від 09.11.2012 р. N 1026)

2.3.2. За адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80 і 81 (у частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), статтею 124-1, частинами другою і третьою статті 126, частиною третьою статті 127, статтями 128 - 129, статтею 132-1, частинами шостою і одинадцятою статті 133-1, частинами першою - третьою статті 140 КУпАП, - начальник або заступник начальника відділення (відділу, управління, Департаменту), командир або заступник командира окремого підрозділу Державтоінспекції МВС, начальник відділу внутрішніх справ або особа, що виконує його обов'язки.

(підпункт 2.3.2 пункту 2.3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з
 
наказами Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594,
 від 09.11.2012 р. N 1026)

2.4. До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи, передбачені статтею 24-1 КУпАП.

Особи віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років у разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 121 - 127, частинами першою - третьою статті 130, статтею 139, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи порушника щодо зазначених осіб можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 КУпАП.

2.5. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами четвертою та сьомою статті 121, частинами другою, третьою статті 130 КУпАП, розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів. У разі встановлення повторності правопорушення до протоколу долучається довідка за підписом посадової особи, зазначеної в частині другій статті 222 КУпАП, у якій міститься інформація про дату вчинення попереднього адміністративного правопорушення, прийняте в справі рішення.

(пункт 2.5 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

2.6. Постанова про оплатне вилучення транспортного засобу, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, виконується державним виконавцем (частина перша статті 311 КУпАП).

2.7. Під час вчинення однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо (частина перша статті 36 КУпАП). У цьому випадку посадова особа накладає стягнення тільки за ті адміністративні правопорушення, які вона має право розглядати.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (частина друга статті 36 КУпАП).

2.8. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (стаття 268 КУпАП).

(абзац перший пункту 2.8 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з 
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

Якщо при складанні протоколу порушника не було повідомлено про місце і час розгляду справи, йому за місцем проживання (роботи) надсилається рекомендованим листом повідомлення про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС (додаток 1).

2.9. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою здійснюється провадження; оскаржувати постанову в справі.

Потерпілий має право знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання, оскаржувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.

Законні представники мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; від імені особи, інтереси якої вони представляють, подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу.

Адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

2.10. Відповідно до статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

2.10.1. Відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

2.10.2. Недосягнення особою на момент учинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

2.10.3. Неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність.

2.10.4. Вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони.

2.10.5. Видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення.

2.10.6. Скасування акта, який установлює адміністративну відповідальність.

2.10.7. Закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

2.10.8. Наявність за тим самим фактом щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення за даним фактом кримінальної справи.

2.10.9. Смерть особи, стосовно якої було розпочато провадження в справі.

2.11. Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

2.11.1. Чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

2.11.2. Чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

2.11.3. Чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

2.11.4. Чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

2.11.5. Чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

2.12. Розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права й обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення, заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. У разі участі в розгляді справи прокурора заслуховується його висновок (стаття 279 КУпАП).

2.13. Посадова особа, яка виносить постанову, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).

Якщо під час розгляду справи посадова особа прийде до висновку, що в порушенні є ознаки злочину, вона передає матеріали прокурору, органу досудового слідства або дізнання (стаття 253 КУпАП).

2.14. Стягнення за адміністративне правопорушення накладається в межах, установлених КУпАП та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер учиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (стаття 33 КУпАП).

2.15. Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до неї доцільно застосувати захід громадського впливу (стаття 21 КУпАП).

2.16. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, посадова особа виносить постанову в справі про адміністративне правопорушення (додаток 2).

Постанова в справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа, та транспортний засіб, його номерний знак; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення; прийняте в справі рішення.

Постанова в справі про адміністративне правопорушення повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також інформацію про порядок і строк її оскарження.

2.17. Відповідно до статті 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення виноситься одна з таких постанов:

про накладення адміністративного стягнення;

про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП;

про закриття справи.

Постанова про закриття справи виноситься під час оголошення усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також за наявності обставин, передбачених статтею 247 КУпАП.

2.18. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається поштою рекомендованим листом особі, стосовно якої її винесено. Копія постанови в той же строк вручається або висилається потерпілому на його прохання. Копія постанови вручається під розписку. У разі якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

Абзац другий пункту 2.18 розділу ІІ виключено

(згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

2.19. Посадова особа Державтоінспекції МВС, яка розглядає справу, встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, вносить у відповідний державний орган чи орган місцевого самоврядування, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження пропозиції повинно бути повідомлено орган (посадову особу), який вніс пропозицію (стаття 282 КУпАП).

2.20. Винесення постанови щодо керування транспортними засобами особами, які не мають права керування таким транспортним засобом (відсутня необхідна категорія), так само, як і щодо передачі керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, здійснюється відповідно до частини другої статті 126 КУпАП.

Положення частин першої та другої статті 126 КУпАП не застосовуються до осіб, які в установленому порядку навчаються водінню транспортного засобу.

Винесення постанови щодо керування транспортними засобами особами, позбавленими права керування транспортним засобом, слід провадити за частиною третьою статті 126 КУпАП.

2.21. Винесення постанови за вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою, другою, третьою та шостою статті 121, може здійснюватися за місцем скоєння правопорушення за наявності відомостей про те, що це порушення не є повторним протягом року. У разі неможливості встановити повторність постанова в справі про адміністративне правопорушення на місці його вчинення не виноситься, а складається тільки протокол про адміністративне правопорушення, який у п'ятиденний строк надсилається до підрозділу Державтоінспекції за місцем проживання правопорушника з метою здійснення перевірки на наявність повторності правопорушення та вжиття заходів щодо подальшого розгляду. Після перевірки правопорушник повідомляється про місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

(абзац перший пункту 2.21 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12.05.2011 р. N 185
,
 у редакції наказу Міністерства внутрішніх
 справ України від 18.08.2011 р. N 594)

Дані про вчинення особою повторних адміністративних правопорушень заносяться інспектором з адміністративної практики Державтоінспекції МВС до Алфавітної книги (додаток 3) після набрання законної сили постанови в справі про адміністративне правопорушення.

Посадова особа Державтоінспекції, яка подає матеріали до розгляду, готує довідку про відсутність (наявність) повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за адміністративними матеріалами за правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП, - довідку про належність транспортного засобу.

(абзац третій пункту 2.21 розділу ІІ у редакції наказу
Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

2.22. У разі скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення внаслідок її неправомірного винесення за даним фактом проводиться службова перевірка. Стосовно винної посадової особи відповідно до положень Закону України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" вживаються заходи дисциплінарного впливу, відомості про які додаються до матеріалів перевірки.

III. Виконання постанов в справах про адміністративні правопорушення

3.1. Постанова в справі про адміністративне правопорушення виконується уповноваженим на те органом у порядку, установленому КУпАП та іншими законами України.

У разі винесення кількох постанов у справах про адміністративні правопорушення щодо однієї особи кожна постанова виконується окремо (стаття 300 КУпАП).

3.2. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом (стаття 301 КУпАП).

3.3. За наявності обставин, зазначених у пунктах 5, 6, 9 статті 247 КУпАП, орган (посадова особа), який виніс постанову в справі про адміністративне правопорушення, припиняє її виконання (стаття 302 КУпАП).

Давність виконання постанов про накладення адміністративних стягнень визначено статтею 303 КУпАП.

3.4. Постанова в справі про адміністративне правопорушення, за яке накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, виконується органом (посадовою особою), який виніс таку постанову.

Якщо постанова в справі про адміністративне правопорушення у вигляді попередження виноситься за відсутності порушника, йому вручається копія такої постанови в порядку і строки, передбачені статтею 285 КУпАП.

3.5. Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови в справі про адміністративне правопорушення, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України (стаття 307 КУпАП).

3.6. У разі несплати правопорушником штрафу в строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова в справі про адміністративне правопорушення у п'ятиденний строк супровідним листом, форма якого наведена в додатку 4, надсилається для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, установленому законом. Відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження" постанова, що надсилається до органу Державної виконавчої служби, повинна бути скріплена печаткою підрозділу, який її надіслав, містити дату набрання законної (юридичної) сили рішенням та строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, визначений статтею 303 КУпАП.

(абзац перший пункту 3.6 розділу ІІІ у редакції наказу 
Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

Копії постанови, супровідного листа про надсилання постанови для примусового виконання та квитанція про сплату штрафу чи копія платіжного доручення долучаються до матеріалів справи.

3.7. Постанова в справі про адміністративне правопорушення, за якою стягнуто штраф, з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс таку постанову.

3.8. У разі винесення постанови суду про позбавлення права керування транспортним засобом тимчасово вилучене посвідчення водія особі, стосовно якої застосовано вказаний захід адміністративного стягнення, не повертається на термін позбавлення права керування транспортним засобом.

3.9. Якщо в результаті розгляду скарги буде прийнято рішення про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення і закриття справи або про заміну позбавлення права керування транспортним засобом іншим адміністративним стягненням (пункти 3 і 4 частини першої статті 293 КУпАП), вилучене посвідчення водія повертається особі, у якої його було вилучено.

3.10. Водії транспортних засобів вважаються позбавленими права керування транспортним засобом з дня набрання чинності постановою про позбавлення цього права. Якщо особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.

У разі надходження постанови суду про позбавлення водія права керування транспортними засобами, якщо посвідчення водія не вилучено, а особа його отримувала, інспектор адміністративної практики або особа, яка виконує його обов'язки, у триденний строк надсилає правопорушникові повідомлення про позбавлення права керування за місцем його проживання, у якому зазначає дату винесеної судом постанови, положення статті 321 КУпАП, а також інформацію про необхідність прибуття до підрозділу Державтоінспекції МВС у визначений строк для здачі посвідчення водія або тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами.

(пункт 3.10 розділу ІІІ доповнено новим абзацом другим згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422,
у зв'язку з цим абзац другий вважати відповідно абзацом третім)

Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, стосовно якої застосовано вказане адміністративне стягнення, повертаються вилучені в неї документи відповідно до чинного законодавства. Вилучене посвідчення водія транспортного засобу повертається особі, яку було позбавлено права керування транспортними засобами, після успішного складання нею в Державтоінспекції МВС іспитів для отримання права керування.

3.11. Посвідчення водія, вилучене в порядку, передбаченому статтями 317 та 318 КУпАП, зберігаються в підрозділах реєстраційно-екзаменаційної роботи за місцем проживання порушника.

IV. Оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

4.1. У разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху працівник Державтоінспекції МВС відповідно до статті 255 КУпАП складає протокол про адміністративне правопорушення (додаток 5), копія якого під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює порушникові його права і обов'язки відповідно до статті 63 Конституції України та статті 268 КУпАП.

У разі складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 124-1, частинами другою та третьою статті 126, частиною третьою статті 127, статтями 128 - 129, 132-1, частиною шостою статті 133-1, частинами першою - третьою статті 140 КУпАП, начальник або заступник начальника Державтоінспекції МВС, командир окремого підрозділу дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС чи його заступник виносить постанову в справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 283 КУпАП.

(абзац другий пункту 4.1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

За адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою та шостою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою, другою статті 122, частинами першою, другою статті 123, статтею 125, частиною першою статті 126, частинами першою, другою статті 127 та частинами третьою, восьмою, дев'ятою статті 133-1 КУпАП працівники Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання, відповідно до своїх функціональних обов'язків самостійно виносять постанови в справах про адміністративні правопорушення.

(абзац третій пункту 4.1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

4.2. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:

письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 122, частиною третьою статті 123, частинами першою - четвертою статті 130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою);

акт перевірки технічного стану транспортного засобу;

акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.

У разі тимчасового вилучення посвідчення водія (стаття 265-1 КУпАП) або ліцензійної картки на транспортний засіб (стаття 265-3 КУпАП) робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

(абзац п'ятий пункту 4.2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; за наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписаний також цими особами. У разі відмови порушника від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в протоколі робиться запис про це, який засвідчується підписом свідків. Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.

4.3. При вчиненні особою будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - сьомою статті 121, частинами першою, другою статті 128 та частинами першою - третьою статті 130 КУпАП, за кожне порушення складається окремий протокол про адміністративне правопорушення.

(пункт 4.3 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

4.4. Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ несуть відповідальність відповідно до статті 15 КУпАП.

При порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань - військовослужбовцями строкової служби штраф як адміністративне стягнення до них не застосовується. У випадках, зазначених у цій статті, органи (посадові особи), яким надано право накладати адміністративні стягнення, передають матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності (частина третя статті 15 КУпАП).

Під час документування таких порушень особа, на яку покладено обов'язки інспектора з адміністративної практики Державтоінспекції МВС, в обов'язковому порядку повідомляє військову комендатуру гарнізону за місцем учинення порушення.

4.5. При складанні протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 139, 140 КУпАП, до нього необхідно долучати акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі (додаток 6) з відповідними замірами та схемою про:

(абзац перший пункту 4.5 розділу IV із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

пошкодження шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд, трамвайних колій чи технічних засобів регулювання дорожнього руху;

самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху;

перешкоду для дорожнього руху, у тому числі забруднення шляхового покриття;

пошкодження асфальтобетонного покриття доріг унаслідок руху машин на гусеничному ходу;

умови та стан шляху, які загрожують безпеці дорожнього руху;

порушення нормативів щодо обладнання на дорогах місць проведення ремонтних робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо;

порушення або невиконання правил на підприємствах, в установах та організаціях під час розроблення та виготовлення транспортних засобів і деталей до них або інших предметів їх додаткового обладнання, під час проектування, реконструкції та ремонту шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд.

Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 188-28 КУпАП, щодо невиконання законних вимог посадових осіб Державтоінспекції МВС щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, додається акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі та копія раніше надісланого (врученого) листа.

4.6. У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 121-1, 122-5, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 КУпАП, працівник Державтоінспекції МВС тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля-евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

У разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 Закону України "Про виконавче провадження", у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу (додаток 7).

При застосуванні блокування транспортного засобу уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, яка прийняла таке рішення, на лобовому склі автомобіля на видному місці залишається повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу (додаток 8).

(розділ IV доповнено пунктом 4.6 згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2012 р. N 1026)

V. Особливості оформлення матеріалів щодо адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП

5.1. Водії та інші особи, які керують транспортними засобами, стосовно яких є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (частина перша статті 266 КУпАП).

5.2. Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1103.

5.3. Результати огляду, проведеного в присутності двох свідків працівником Державтоінспекції МВС з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення.

У разі проведення огляду в закладах охорони здоров'я висновок про його результати долучається до протоколу про адміністративне правопорушення.

5.4. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

VI. Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП

6.1. У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці ДТП складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:

схема місця ДТП (додаток 9), що підписується особами, які брали участь в огляді, та працівником Державтоінспекції МВС;

пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

показання технічних приладів та засобів фото- і відеоспостереження;

інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення в справі.

У випадках, коли учасникам ДТП заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчий для проведення огляду місця події відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

(абзац шостий пункту 6.1 розділу VI із змінами, внесеними згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2012 р. N 1026)

Одночасно на місці оформлення відповідних документів про адміністративні правопорушення водіям видаються довідки про пошкодження транспортних засобів (додаток 10). Копія схеми або фотографії з місця ДТП надаються учасникам пригоди за їх письмовою заявою в підрозділі Державтоінспекції МВС, працівники якого оформили зазначене ДТП.

На схемі місця ДТП повинні бути графічно зображені та зафіксовані такі об'єкти:

ділянка дороги, де сталася дорожньо-транспортна пригода;

сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів та слідів;

транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїзної частини та сталих орієнтирів;

сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїзної частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям;

інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини та ін.), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїзної частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту тощо;

координати місця зіткнення, наїзду тощо відносно сталих орієнтирів;

ширина проїзної частини разом з роздільними смугами;

ширина тротуарів, узбіччя;

розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття;

розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття;

розташування дорожньої розмітки;

розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху;

розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.

В обов'язковому порядку в схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі.

На зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються:

марка (модель) пошкодженого транспортного засобу;

номерний знак транспортного засобу;

власник транспортного засобу;

перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП.

Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.

6.2. Складена на місці пригоди схема місця ДТП долучається до матеріалів справи. Зазначена схема підписується особами, які брали участь у ДТП, а також працівником Державтоінспекції МВС, який її склав.

6.3. Якщо на місці ДТП працівник Державтоінспекції МВС не може об'єктивно визначити особу, яка скоїла адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, або відсутні прямі докази її вини, оформлені матеріли ДТП протягом доби передаються для подальшого розгляду інспектору з дізнання підрозділу Державтоінспекції МВС, на території обслуговування якого сталася пригода, або особі, яка виконує його обов'язки.

6.4. Інспектор з дізнання підрозділу Державтоінспекції МВС або особа, яка виконує його обов'язки, під час розгляду матеріалів ДТП повинен в найкоротший, але не більше одного місяця з моменту скоєння ДТП, термін, установити всі обставини її скоєння, ужити інших заходів щодо об'єктивного визначення особи (осіб), яка (які) скоїли адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, скласти відносно такої особи (осіб) протокол (и) про адміністративне правопорушення та в п'ятиденний термін надіслати його до відповідного суду.

6.5. Якщо для об'єктивного розгляду матеріалів ДТП необхідне залучення експерта, інспектором з дізнання підрозділу Державтоінспекції МВС або особою, яка виконує його обов'язки, у триденний термін з моменту скоєння ДТП готується відповідний лист до регіонального підрозділу Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при МВС з переліком питань, які треба з'ясувати для прийняття об'єктивного рішення в справі.

6.6. Якщо внаслідок ДТП немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого підрозділу Державтоінспекції МВС або в орган чи підрозділ міліції, на території обслуговування якого сталася пригода, для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши самостійно схему місця ДТП та підписавши її особисто.

Працівник Державтоінспекції МВС здійснює огляд транспортних засобів та діє відповідно до вимог цієї Інструкції. Схема місця ДТП, складена водіями транспортних засобів, долучається до матеріалів справи.

6.7. При складанні схеми місця ДТП рекомендується:

застосовувати спеціальні креслярські приладдя (лінійки, лекала тощо);

користуватися загальноприйнятими графічними зображеннями об'єктів та умовними позначками;

не порушувати масштабу зображення;

деталізувати ту чи іншу ділянку схеми пригоди;

використовувати винесення фрагментів за схему.

VII. Порядок здійснення тимчасового вилучення посвідчення водія

7.1. У разі вчинення водієм порушення, за яке відповідно до статті 265-1 КУпАП може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник Державтоінспекції МВС тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постанови в справі про адміністративне правопорушення і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами (додаток 11) терміном дії три місяці Про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

(пункт 7.1 розділу VII із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

7.2. У тимчасовому дозволі на право керування транспортним засобом з лицьового боку гасяться (перекреслюються) категорії транспортних засобів, право на керування якими водій не має, проставляються дата тимчасового вилучення посвідчення водія, посада, прізвище працівника Державтоінспекції МВС, а також робляться такі записи:

7.2.1. У графі "Дата складання" вказується дата (день, місяць, рік) вчинення правопорушення (наприклад, 06.05.2009).

7.2.2. У графі "Стаття КУпАП" вказується стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення та частина цієї статті, якою передбачена відповідальність за порушення (наприклад, частина перша статті 130 КУпАП).

7.2.3. У графі "Серія, номер нагрудного знака" вказуються серія та номер нагрудного знака працівника Державтоінспекції МВС, який склав протокол про адміністративне правопорушення.

7.2.4. У графі "Серія, номер протоколу про адміністративне правопорушення" вказуються серія та номер протоколу про адміністративне правопорушення, складеного працівником Державтоінспекції МВС.

7.3. У разі скоєння адміністративного правопорушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, особою, у якої посвідчення водія тимчасово вилучено за попереднє (попередні) адміністративне правопорушення, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, виданий у першому випадку, не поновлюється. У відповідних графах тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом працівником Державтоінспекції МВС робляться відмітки за фактом виявленого правопорушення.

7.4. Втрачений тимчасовий дозвіл поновлюється в підрозділі Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративної території міста або району за місцем проживання власника дозволу після документального підтвердження інформації про його попередню видачу.

7.5. У разі вчинення особою, якій уже видано тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, повторного адміністративного правопорушення, за яке передбачено позбавлення такого права, цій особі новий дозвіл видається лише після закінчення терміну дії попереднього дозволу, але на термін не більше трьох місяців з моменту скоєння такого правопорушення.

7.6. Повторні тимчасові дозволи на право керування транспортним засобом видаються інспектором з адміністративної практики підрозділу Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративної території міста або району за місцем проживання правопорушника або особою, яка виконує його обов'язки.

7.7. Облік видачі та використання тимчасових дозволів на право керування транспортним засобом ведеться в Журналі обліку надходжень та витрати бланків суворого обліку (додаток 12). Зіпсовані, повернуті або такі, що мають друкарський брак, бланки дозволів знищуються та списуються з обліку відповідно до чинного законодавства.

7.8. Після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.

За подання такого звернення та повернення особі тимчасово вилученого посвідчення водія не може стягуватися плата.

VIII. Розділ VIII виключено

(згідно з наказом Міністерства внутрішніх
 справ України від 09.11.2012 р. N 1026,
у зв'язку з цим розділи IX - XII
 вважати відповідно розділами VIII - XI)

IX. Розділ IX виключено

(згідно з наказом Міністерства внутрішніх
 справ України від 18.08.2011 р. N 594,
у зв'язку з цим розділи X - XIV вважати розділами IX - XIII)

VIII. Порядок здійснення тимчасового вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб

8.1. У разі експлуатації транспортного засобу під час надання послуг з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів без посвідчення водія відповідної категорії, а також направлення в рейс одного водія на автобусний маршрут протяжністю понад п'ятсот кілометрів при здійсненні пасажирських перевезень працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово вилучає ліцензійну картку на транспортний засіб.

(пункт 8.1 розділу VIII у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

8.2. Порядок тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 N 1086.

(пункт 8.2 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

8.3. За фактом виявлення порушення, передбаченого частиною другою статті 265-3 КУпАП, працівник Державтоінспекції МВС складає протокол про адміністративне правопорушення, тимчасово вилучає ліцензійну картку на транспортний засіб і складає акт про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб (додаток 14) у трьох примірниках, один з яких видається під розписку водієві.

8.4. У разі наявності достатніх підстав вважати, що виїзд транспортного засобу без ліцензійної картки на транспортний засіб, належно оформлених документів, а також направлення в рейс одного водія допущено з вини відповідальної посадової особи суб'єкта господарювання водій може давати пояснення, які долучаються до складеного протоколу про адміністративне правопорушення.

Після реєстрації матеріалів адміністративного правопорушення в підрозділі Державтоінспекції МВС за місцем реєстрації суб'єкта господарювання пояснення водія передаються під підпис працівникові Державтоінспекції МВС, відповідальному за проведення профілактичної роботи в автогосподарствах суб'єктів господарювання, для реагування згідно зі статтею 128 КУпАП.

8.5. Складений протокол про адміністративне правопорушення, постанова в справі про адміністративне правопорушення, акт тимчасового вилучення ліцензійної картки та сама ліцензійна картка на транспортний засіб (за наявності) протягом доби передаються працівником Державтоінспекції МВС, який оформив матеріали правопорушення, до підрозділу Державтоінспекції МВС інспекторові з адміністративної практики або посадовій особі, що виконує його обов'язки.

8.6. Протокол про адміністративне правопорушення разом з актом про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб та ліцензійною карткою транспортного засобу, зареєстрованого за межами території обслуговування підрозділу Державтоінспекції МВС, у п'ятиденний термін направляються до підрозділу Державтоінспекції МВС за місцем реєстрації транспортного засобу, про що робиться відповідна відмітка в Журналі обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, який ведеться інспекторами з адміністративної практики або посадовою особою, що виконує його обов'язки.

8.7. Акт про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб та сама ліцензійна картка транспортного засобу після реєстрації інспектором з адміністративної практики або посадовою особою, що виконує його обов'язки, у триденний термін надсилаються рекомендованим листом до відповідного органу ліцензування господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за місцем реєстрації транспортного засобу для вжиття заходів реагування.

IX. Діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

9.1. Бланки протоколів про адміністративні правопорушення, постанов у справах про адміністративне правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами є документами суворого обліку. Бланки документів суворого обліку у справах про адміністративне правопорушення виготовляються відповідно до технічного опису бланка тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами (додаток 15), технічного опису бланка постанови в справі про адміністративне правопорушення (додаток 16), технічного опису бланка протоколу про адміністративне правопорушення (додаток 17) і направляються в підрозділи Державтоінспекції МВС централізовано за надісланими заявками про їх потребу.

Бланки документів суворого обліку (постанова в справі про адміністративне правопорушення та протокол про адміністративне правопорушення) повинні мати нумерацію, яка складається із серії, що містить літери і цифру, та шестизначного цифрового показника. Бланки документів суворого обліку (тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами) повинні мати єдину наскрізну нумерацію в межах Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, що складається з двох літер та шести цифр.

(абзац другий пункту 9.1 розділу IX у редакції наказу
 Міністерства внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 12.05.2011 р. N 185)

Кількісний облік надходження, видачі та використання бланків документів суворого обліку ведеться особою, на яку покладено обов'язки інспектора з адміністративної практики підрозділу Державтоінспекції МВС, у Журналі обліку надходження та витрати бланків суворого обліку.

9.2. Особа, яка здійснює контроль за використанням бланків протоколів про адміністративне правопорушення та постанов про адміністративне правопорушення в підрозділах Державтоінспекції МВС, одночасно здійснює перевірку правомірності оформлення адміністративних матеріалів.

(пункт 9.2 розділу IX у редакції наказу
 Міністерства внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

9.3. Корінець до тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом заповнюється працівником Державтоінспекції МВС, який його видав, та надалі зберігається в металевій шафі (сейфі) відповідного підрозділу Державтоінспекції МВС для здійснення належного контролю за правомірністю його видачі учасникам дорожнього руху та списання цієї продукції під час проведення щомісячних ревізій.

(пункт 9.3 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

9.4. Облік використання бланків документів суворого обліку здійснюється відповідно до Журналу обліку надходження та витрати бланків суворого обліку.

(пункт 9.4 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

9.5. Про виявлення зіпсованих документів суворого обліку (механічні пошкодження, друкарський брак) доповідається керівнику підрозділу Державтоінспекції МВС. Зазначені бланки повертаються відповідальній за їх отримання та видачу особі, про що робиться відповідний запис у Журналі обліку надходження та витрати бланків суворого обліку.

(пункт 9.5 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

9.6. Складені протоколи про адміністративні правопорушення, а також долучені до них тимчасово вилучені посвідчення водіїв, ліцензійні картки на транспортний засіб та інші документи протягом доби реєструються в Журналі обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Окремо реєструються протоколи про адміністративні правопорушення, що надійшли з інших підрозділів Державтоінспекції МВС.

(пункт 9.6 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

9.7. У разі надходження протоколів про адміністративне правопорушення, до яких долучено тимчасово вилучені посвідчення водія або ліцензійні картки на транспортний засіб, складається картка обліку адміністративного правопорушення (додаток 18) за номером реєстрації справи. Картки обліку адміністративних правопорушень разом із тимчасово вилученими документами за алфавітним порядком зберігаються протягом трьох років у металевій шафі (сейфі) приміщення підрозділу Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративної території міста або району.

(пункт 9.7 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

9.8. За наявності підстав для повернення тимчасово вилучених документів (постанова суду, довідка посадової особи органу кримінально-виконавчої інспекції, відповідний акт із відміткою посадової особи про усунення виявлених порушень та наявність документів, які підтверджують сплату штрафу) тимчасово вилучені документи повертаються власникові, про що робиться відмітка в картці обліку адміністративного правопорушення.

Документи, які є підставою для повернення тимчасово вилучених посвідчень водія або ліцензійних карток на транспортний засіб, а також тимчасові дозволи на право керування транспортними засобами долучаються до картки обліку адміністративного правопорушення.

(абзац другий пункту 9.8 розділу IX із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

Невитребуване посвідчення водія зберігається в підрозділі Державтоінспекції МВС протягом двох років. Після закінчення цього строку посвідчення водія в триденний термін направляється до підрозділу реєстраційно-екзаменаційної роботи за територіальністю.

9.9. Матеріали щодо порушень правил дорожнього руху, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, та постанови у справі про адміністративне правопорушення, винесені стосовно власників (співвласників) транспортних засобів, реєструються в Журналі обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом однієї доби. У журналі реєструються матеріали щодо адміністративних правопорушень правил дорожнього руху, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, та постанови про адміністративні правопорушення, винесені стосовно власників (співвласників) транспортних засобів, що надійшли з інших підрозділів.

(пункт 9.9 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 12.05.2011 р. N 185)

9.10. Постанови суду про позбавлення водіїв права керування транспортними засобами реєструються протягом доби з моменту їх надходження в Журналі обліку постанов суду про позбавлення водіїв права керування транспортними засобами (додаток 19).

9.11. Зазначені журнали ведуться інспекторами з адміністративної практики підрозділів Державтоінспекції МВС. У підрозділах Державтоінспекції МВС, де не введена посада інспектора з адміністративної практики, ведення документації покладається на окремого працівника.

9.12. У підрозділі Державтоінспекції МВС матеріали про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, переходять від працівника до працівника під підпис у відповідній графі Журналу обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

9.13. У підрозділи Державтоінспекції МВС матеріали про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, долучаються, надсилаються або передаються в п'ятиденний строк, про що робиться відмітка в графі 6 Журналу обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (у містах обмін матеріалами може здійснюватися один раз на тиждень). У цей же термін протоколи про адміністративні правопорушення спрямовуються до судів для розгляду.

9.14. Матеріали про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, надсилаються поштою рекомендованими листами виключно через підрозділи Державтоінспекції МВС, а постанови в справах про адміністративні правопорушення надсилаються безпосередньо порушникам поштою листом з повідомленням.

9.15. Справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху розглядаються за місцем проживання правопорушника. У разі розгляду справи за місцем учинення правопорушення матеріали справи та постанова в справі про адміністративне правопорушення протягом десяти днів з дня винесення вищезазначеної постанови надсилаються до підрозділу Державтоінспекції МВС за місцем проживання порушника.

9.16. Алфавітна книга, журнали мають бути пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою й зареєстровані в канцелярії підрозділу Державтоінспекції МВС.

9.17. Записи в протоколах про адміністративні правопорушення, тимчасових дозволах, журналах робляться чорнилом (пастою) темного (чорного або синього) кольору. Вони заповнюються розбірливим почерком, а прізвище, ім'я, по батькові порушника, його місце проживання, а також посада, місце роботи, звання працівника Державтоінспекції МВС записуються друкованими літерами. За фактами виправлення, підчисток тощо керівництвом підрозділів Державтоінспекції МВС у п'ятиденний термін проводяться службові перевірки.

(пункт 9.17 розділу IX із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 22.08.2011 р. N 604)

9.18. У разі встановлення факту безпідставного складання протоколу про адміністративне правопорушення, винесення постанов у справах про адміністративні правопорушення або надання тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом у висновку службової перевірки обов'язково вказується необхідність зняття з обліку бланка вищезазначених протоколу, постанови або дозволу. Списані бланки долучаються до матеріалів перевірки, про що робиться відповідний запис у Журналі обліку надходження та витрати бланків суворого обліку, які в подальшому знищуються відповідно до чинного законодавства.

9.19. Матеріали про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, підшиваються до справи згідно з порядковими номерами в Журналі обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху і зберігаються в підрозділах Державтоінспекції МВС за місцем проживання правопорушника. Підшиті до справи аркуші нумеруються. На останньому аркуші працівник канцелярії підрозділу Державтоінспекції МВС засвідчує кількість пронумерованих аркушів своїм підписом.

(абзац перший пункту 9.19 розділу IX із змінами, внесеними згідно з
наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

Матеріали про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху відносно іноземців і осіб без громадянства, які притягуються до адміністративної відповідальності на загальних підставах, підшиваються до справи і зберігаються в підрозділах Державтоінспекції МВС за місцем вчинення правопорушення.

(пункт 9.19 розділу IX доповнено абзацом другим згідно з наказом 
Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

9.20. Справи про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху підлягають зберіганню протягом трьох років. Матеріали про порушення правил дорожнього руху, зафіксовані за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, зберігаються в підрозділі в електронному вигляді протягом трьох місяців з моменту фіксації порушення. Видалення електронних матеріалів у зв'язку із закінченням установленого терміну зберігання здійснюється в першій декаді кожного місяця, про що складається акт знищення.

9.21. Зіпсовані бланки суворого обліку, справи про адміністративні правопорушення, строк зберігання яких минув, знищуються під час проведення внутрішніх перевірок підрозділу з адміністративної практики Державтоінспекції МВС. Знищення бланків суворого обліку здійснюється за відповідним актом знищення.

9.22. Посвідчення водія особи, позбавленої права керування транспортними засобами, з копією постанови суду та карткою обліку адміністративного правопорушення у триденний термін від дня надходження постанови суду надсилаються до територіального підрозділу реєстраційно-екзаменаційної роботи за місцем проживання порушника для зберігання. Якщо посвідчення водія не було вилучене під час оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, до зазначеного підрозділу реєстраційно-екзаменаційної роботи також у триденний термін надсилаються копія постанови суду та картка обліку адміністративного правопорушення.

9.23. Начальник підрозділу Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративної території міста або району вживає заходів щодо обов'язкового виконання постанови суду про позбавлення особи права керувати транспортними засобами.

9.24. Облік видачі та списання бланків суворого обліку, облік виявлених порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та ведення відповідних журналів додатково здійснюється з використанням автоматизованих інформаційно-пошукових систем.

(абзац другий пункту 9.24 розділу IX із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.08.2011 р. N 594)

XI. Розділ XI виключено

(розділ ХІ із змінами, внесеними згідно з наказом 
Міністерства внутрішніх  справ України від 12.05.2011 р. N 185
,
 виключено згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422,
у зв'язку з цим розділи XII та XIII
вважати відповідно розділами XI та XII)

X. Особливості провадження у справах про порушення правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства

10.1. Іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України. Питання про відповідальність за адміністративні правопорушення, вчинені на території України іноземцями, які згідно з чинними законами та міжнародними договорами України користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції України, вирішуються дипломатичним шляхом (стаття 16 КУпАП).

10.2. Відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18.04.61 члени дипломатичного корпусу, адміністративно-технічні працівники та обслуговуючий персонал посольств мають дипломатичний імунітет.

Члени дипломатичного корпусу мають дипломатичний імунітет постійно, а адміністративно-технічний та допоміжний персонал тільки під час виконання своїх службових обов'язків.

10.3. Транспортні засоби дипломатичного та консульського корпусу також мають імунітет від обшуку, арешту.

10.4. При порушенні правил дорожнього руху особою, яка має імунітет, після перевірки документів, що посвідчують її особу і підтверджують статус (дипломатичний паспорт, дипломатична картка, консульська картка), уповноваженою особою Державтоінспекції МВС складається рапорт, а документи повертаються власнику. Забороняється здійснювати стосовно зазначеної особи будь-які заходи затримання або інші примусові дії, за винятком випадків, коли надання свободи сприятиме продовженню правопорушення.

10.5. Якщо особа, яка має дипломатичний імунітет, керує транспортним засобом в стані сп'яніння, їй пропонується припинити керування. Огляд на стан сп'яніння в медичних закладах проводиться в разі її згоди. У цьому випадку посадова особа Державтоінспекції МВС повідомляє чергового підрозділу Державтоінспекції МВС. У таких випадках рекомендується запрошувати на місце виявлення правопорушення представника дипломатичного представництва, при якому вказана особа акредитована.

При відмові від проходження медичного огляду і спробах продовжити керування транспортним засобом особою, яка має дипломатичний імунітет, подальший рух цього автомобіля не допускається, у зв'язку з чим у присутності двох свідків складається рапорт із зазначенням вичерпних відомостей про особу правопорушника. У рапорті обов'язково вказується, що зазначена особа керувала транспортним засобом у стані сп'яніння (указуються ознаки сп'яніння), відмовилася на прохання працівників Державтоінспекції МВС вийти з автомобіля, пояснити свою поведінку і пройти медичний огляд. Після складення рапорту забороняється вживати будь-яких заходів щодо затримання цієї особи або інші примусові дії. Цій особі пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту, надається можливість викликати по телефону інший автомобіль або водія. Про факт затримання автомобіля під керуванням особи, яка має дипломатичний імунітет, негайно інформується чергова частина підрозділу Державтоінспекції МВС і Управління Державтоінспекції МВС України. До рапорту додаються пояснення свідків.

10.6. Рапорт та інші матеріали щодо порушення правил дорожнього руху особами, які мають дипломатичний імунітет, у п'ятиденний строк надсилаються до Управління Державтоінспекції МВС України з подальшою передачею їх до Міністерства закордонних справ України, про що особа, яка має дипломатичний імунітет, попереджається на місці вчинення адміністративного правопорушення.

10.7. Оформлення матеріалів порушень правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства, які не мають дипломатичного імунітету, здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Під час оформлення матеріалів про вчинене іноземцем або особою без громадянства правопорушення йому рекомендується вирішити всі питання щодо провадження в адміністративній справі за місцем учинення цього порушення. Працівники Державтоінспекції МВС повинні використати всі передбачені законодавством можливості щодо розгляду та виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення в найкоротші терміни.

10.8. Справи про порушення правил дорожнього руху іноземцями та особами без громадянства, які не мають дипломатичного імунітету, розглядаються за місцем скоєння адміністративного правопорушення.

10.9. Під час оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди за участю транспортних засобів під керуванням іноземців або осіб без громадянства у протоколі про адміністративне правопорушення в рядку "Номерний знак" зазначаються національні реєстраційні номери транспортного засобу іноземця або особи без громадянства (літерні і цифрові символи).

10.10. Після закінчення тримісячного строку незатребувані посвідчення водія іноземців з копією постанови (рішення) суду надсилаються до Управління Державтоінспекції МВС України для подальшого направлення до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України і повернення власникам.

(пункт 10.10 розділу X із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

XI. Контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

11.1. Контроль за дотриманням законодавства в правозастосувальній діяльності, станом діловодства та обліком виявлених правопорушень здійснюється щодня керівниками підрозділів Державтоінспекції МВС.

11.2. Перевірки дотримання законодавства при організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, у підрозділах Державтоінспекції МВС здійснюються такими органами в такі строки:

11.3. Міністерством внутрішніх справ України - не менше одного разу на п'ять років у Головних управліннях МВС, управліннях МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

11.4. Головними управліннями МВС, управліннями МВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - не менше одного разу на два роки в підпорядкованих органах і підрозділах Державтоінспекції МВС, включаючи ревізію матеріалів про адміністративні правопорушення.

11.5. Керівниками підрозділів Державтоінспекції МВС - внутрішні перевірки не менше двох разів на рік, включаючи ревізію бланків документів суворого обліку.

11.6. Ревізія бланків документів суворого обліку здійснюється комісією щомісяця. Акти ревізії затверджуються керівником підрозділу Державтоінспекції МВС.

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції
 

 
 
С. Г. Коломієць
 

 

 

Штамп підрозділу Державтоінспекції МВС
(місцезнаходження, номер телефону)

ПОВІДОМЛЕННЯ
про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС

Гр. __________________________________________________________________________________
                                                                                                (прізвище, ім'я та по батькові) 

    Для розгляду вчиненого Вами адміністративного правопорушення правил Вам необхідно з'явитись ___ ____________ 20__ року о _____ год. _____ хв.
за місцезнаходженням: _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
кімната _____________________ до ______________________________________________________
                               (номер кімнати)                                                (прізвище та ініціали посадової особи) 

        При собі мати документ, що посвідчує особу.

   У разі неприбуття розгляд справи про адміністративне правопорушення, учинене Вами, розглядатиметься відповідно до вимог статті 268 КУпАП.

_____________________________________________________________________________________
                                                                                              (посада, прізвище, ініціали)

"___" ____________ 20__ року      ____________________
                    (підпис)

Повідомлення одержав:
"___" ____________ 20__ року      ____________________
                    (підпис)

Примітка. Копія повідомлення додається до матеріалів справи. 

 

-----------------------------------------------------лінія перфорації---------------------------------------------------

 

 


(код
адміністративно-
територіальної
належності)

                                                ПОСТАНОВА                                                серія АА1 N 000001
             у справі про адміністративне правопорушення

"___" ____________ 20__ року _________________________________________________________________
          (дата розгляду справи)                                                                       (місце розгляду справи)
___________________________________________________________________________________________,
                     (посада, найменування підрозділу внутрішніх справ, П. І. Б. посадової особи, яка виносить постанову)
розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, установив, що

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                   прізвище                                                             ім'я                                                      по батькові
дата та місце народження _____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________,
місце проживання (перебування) ______________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________,
місце роботи (найменування організації, місцезнаходження), посада _________________________________
___________________________________________________________________________________________,
керуючи транспортним засобом ____________________________, номерний знак ___________________,
                                                                                                   (марка, модель)
"___" ____________ 20__ року __ год. __ хв. на (в) ______________________________________________
(дата та час скоєння адміністративного правопорушення)                            (місце скоєння адміністративного правопорушення)
___________________________________________________________________________________________
                                                                              (суть адміністративного правопорушення)
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________,
чим скоїв(ла) адміністративне правопорушення, передбачене частиною ___ статті ________
Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Керуючись положеннями статей 33 та 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
                                                                            ПОСТАНОВИВ:
застосувати до _____________________________________________________________________________
                                                                                                   (прізвище, ім'я, по батькові)
адміністративне стягнення у вигляді _________________________________________________________
                                                                                                                           (указується вид адміністративного стягнення:
___________________________________________________________________________________________.
                                         попередження або штраф (сума штрафу зазначається цифрами та словами в дужках))

На підставі частини другої статті 308 Кодексу України про адміністративне правопорушення
у разі несплати _____________________________________________________________ штрафу у строк,
                                                                       (прізвище, ім'я, по батькові правопорушника)
установлений частиною першою
статті 307 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі _____________________________________________
                                                                                                                                                            (сума штрафу зазначається
___________________________________________________________________________________________.
                                                                                       цифрами та словами в дужках)

Гр-ну(ці) __________________________ роз'яснені положення статей 307, 308, а також права, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративне правопорушення, право, порядок та строки оскарження постанови згідно зі статтями 287 - 289 Кодексу України про адміністративне правопорушення ___________
                                                                                                                                                                                                                              (підпис)

Посадова особа, яка застосувала адміністративне стягнення, __________________        М. П.
                                                                                                                                                                   (підпис)

Копію постанови мною отримано ___________________________________________________
                                                                                            (підпис особи, притягнутої до адміністративної відповідальності)

Копію постанови надіслано рекомендованим листом за вих. N ___ від "___" ____________ 20__ року
(заповнюється у разі надіслання постанови поштою)

(додаток 2 у редакції наказів Міністерства
 внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242
,
 від 14.05.2012 р. N 422)

 

АЛФАВІТНА КНИГА

__________________________________________________________________
(найменування підрозділу Державтоінспекції МВС)

Почато: ___ ____________ 20__ року

Закінчено: ___ ____________ 20__ року

Розділ букви "____"

N з/п 

П. І. Б. правопорушника 

Дата вчинення адміністративного правопорушення 

Суть адміністративного правопорушення 

Ст. КУпАП та її частина, якою передбачена відповідальність 

Номер і дата надходження протоколу, ким його складено 

Дата і суть прийнятого в справі рішення 

 

Штамп підрозділу
Державтоінспекції МВС

_______________________________
(найменування органу
Державної виконавчої служби)

 

_______________________________
(місцезнаходження:
вул., N буд., найменування
населеного пункту, індекс)

Надсилаємо для примусового виконання у порядку статті 308 Кодексу України про адміністративне правопорушення постанову в справі про адміністративне правопорушення для стягнення з гр-на(ки) _______________________________________________________________________ штрафу в розмірі
                                                                  (прізвище, ім'я та по батькові)
_____________________________________________________________________________________.
                                                               (вказується подвійна сума штрафу цифрами і словами в дужках)

Додаток: постанова в справі про адміністративне правопорушення серія ______ N ____________
від ___ ____________ 20__ року.

 

_____________________________
 (посада керівника підрозділу
_____________________________
Державтоінспекції МВС)
_____________________________

____________
(підпис)

______________________
(П. І. Б. посадової особи)

(додаток 4 у редакції наказу Міністерства
внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

 

ПРОТОКОЛ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ 

                                                                                                                                                                                                                                                                   Серія АА
"___" ____________ 20__ року ____ год. _____ хв. ______________________________________________________________________ N 000000
                                                                                                                                                      (місце складання протоколу)
Я, _______________________________________________________________________________________________________________________,
                                               (посада, найменування підрозділу органів внутрішніх справ, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол)
склав цей протокол про те, що громадянин (ка)  
                                                                                                                                     (прізвище,                                           ім'я,                                                 по батькові)

Дата та місце народження ____________________, громадянство ___________, місце роботи (місцезнаходження) _____________________________
___________________________________________, місце проживання _______________________________________________________________,
____________________________________, телефон _____________________, особу встановлено _________________________________________
                                                                                                                                                                                                                     (назва документа, серія, N)

Транспортний засіб, марка _______________________, номерний знак ____________, належність __________________________________________,
місце обліку ________________________________________________________________________________________________________________,
___________________________________________________________________________________________________________________________
                                                                             (дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення)
___________________________________________________________________________________________________________________________
________________________ чим порушив (ла) вимоги п. ______ 
Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. _____ ст. ____ КУпАП.

Свідки чи потерпілі: 1. _________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                         (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання)
__________________________________________________________________________________________________ підпис ___________________
                                      2. _________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                         (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання) 
__________________________________________________________________________________________________ підпис ___________________

Гр-ну (ці) _____________________________ роз'яснено його (її) права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, і повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться ___ ____________ 20__ року о ____ год. _____ хв. в __________________________________________

Підпис особи, ознайомленої з місцем, часом розгляду справи та якій роз'яснено її права і обов'язки _____________________. Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення ______________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________

До протоколу додаються _______________________________________. Тимчасово вилучені документи _____________________________________.  

Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
(зі змістом протоколу ознайомлений, копію протоколу отримав,
унесені про мене дані правильні)
________________  

Підпис посадової особи,
яка склала протокол
________________  

Тимчасовий дозвіл
на право керування транспортним
засобом отримав
(підпис особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності)
____________  

Огляд на стан сп'яніння

Огляд проведений у зв'язку з виявленими ознаками: _________________________________________________________________________________
_________________________________________________; проводився за допомогою ___________________________________________________
                                                                                                                                                                               (назва, номер технічного засобу, експрес-тесту чи іншого засобу) 

Результати огляду на стан сп'яніння: ___________________________________________________. З результатами згоден ________________________
                                                                                  (проба позитивна/негативна та кількісний показник)                                               (підпис особи, стосовно якої проводився огляд) 

Свідки огляду: 1. _____________________________________________________________________________________________________________,
                                                                                                              (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання) 

__________________________________________________________________________________________________, підпис ___________________
                           2. ______________________________________________________________________________________________________________,
                                                                                                               (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання)
__________________________________________________________________________________________________, підпис ___________________  

(додаток 5 у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

 

АКТ
обстеження ділянки вулично-шляхової мережі

___ ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. на ___________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                         (вказуються протяжність ділянки обстеження, кілометр (+ метри) автодороги,
                                                                 перехрестя, назва вулиці, номер будинку, інше)
_____________________________________________________________________________________

Обстеження розпочато ___ ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. у присутності: _____________
______________________________________________________________________________________
          (посада, звання, П. І. Б. працівника Державтоінспекції МВС, який виявив недоліки в утриманні зазначеної ділянки)
______________________________________________________________________________________
                                                    (посада, П. І. Б. представника підрозділу з експлуатації доріг (вулиць),
                                                             який відповідає за належне утримання зазначеної ділянки) 

Під час обстеження встановлено таке:

     1. Забезпечення безпечного експлуатаційного стану ділянки дороги (вулиці) покладено на:
_____________________________________________________________________________________
                                                         (назва підприємства, місцезнаходження, П. І. Б. керівника) 

   2. Експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану" за такими показниками:

    покриття проїзної частини має: ________________________________________________________
                                                                                      (наявність та розміри забруднень, осідань, ям, вибоїн, тріщин, напливів)
______________________________________________________________________________________
    коефіцієнт зчеплення проїзної частини: _____ визначено методом ____________________________
і складає _____ %, наявність ожеледиці, ковзання ____________________________________________
    відсутність огородження місць проведення дорожніх робіт __________________________________
______________________________________________________________________________________
      (вид робіт, кількість місць, протяжність кожного місця, наявність будівельних матеріалів на проїзній частині чи узбіччі)

   3. Експлуатаційний стан технічних засобів організації дорожнього руху не відповідає вимогам ДСТУ 2586 та ДСТУ 3308 за такими показниками:

     наявність та стан дорожніх знаків ______________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
     наявність та стан дорожньої розмітки ___________________________________________________

     4. Останні заходи щодо прибирання проїзної частини здійснювалися ___ ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. з використанням _______________________________________________________
                                                                 (кількість одиниць спеціальної техніки та назва застосованих протиковзаних матеріалів)
______________________________________________________________________________________

      5. Інші недоліки в утриманні та експлуатації ділянки: ______________________________________
______________________________________________________________________________________

      Обстеження закінчено ___ ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв.

     За результатами обстеження ділянку визнано: _________________________________________
______________________________________________________________________________________

Підписи осіб, які здійснили обстеження:      _______      ________
                                                                                                    (підпис)             (підпис) 

Свідок 1 ______________________________________________________________________________
                                                                            (П. І. Б., рік народження, місце проживання, підпис)

Свідок 2 ______________________________________________________________________________
                                                                            (П. І. Б., рік народження, місце проживання, підпис) 

 

Акт
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу

___ ____________ 20__ року о ___ год. ___хв.

    _______________________________________
                       (місце складання акта)

Я, ___________________________________________________________________________________,
(посада, місце роботи, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка приймає рішення про тимчасове затримання і доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку)
відповідно до
статті 40 Закону України "Про виконавче провадження" у присутності свідків

1. ___________________________________________________________________________________;
                                                                                                 (П. І. Б., місце проживання, контактний номер телефону)

2. ___________________________________________________________________________________,
                                                                                                 (П. І. Б., місце проживання, контактний номер телефону)
здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу (тип, марка, номерний знак ________________________________________________________________) шляхом блокування або доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (непотрібне закреслити), місцезнаходження: _____________________________________________________________________
                                                                            (адреса місця блокування або зберігання транспортного засобу)

Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено у зв'язку з ______________________
______________________________________________________________________________________
(зазначити підстави тимчасового затримання транспортного засобу, визначені
статтею 40 Закону України "Про виконавче провадження")

Власник транспортного засобу: ___________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                                                        (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання)

Зовнішній вигляд транспортного засобу ___________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                     (зазначається перелік деталей та агрегатів, яких не вистачає, стан лакофарбового покриття, наявність
______________________________________________________________________________________
                                                    механічних пошкоджень, наявність вантажу, інших речей та їх стан)
______________________________________________________________________________________

Транспортний засіб для його примусового переміщення прийняв: _____________________________
        (найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які доставляють на
______________________________________________________________________________________
                   спеціальний майданчик чи стоянку транспортний засіб, номерний знак евакуатора, посада, прізвище,
______________________________________________________________________________________
                             ініціали, підпис особи, яка здійснюватиме примусове переміщення транспортного засобу)

Відстань переміщення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку становить ________ км (зазначається особою, яка здійснила примусове переміщення транспортного засобу).

Транспортний засіб на тимчасове зберігання прийняв: _______________________________________
                                                                                                                                           (адреса місця зберігання транспортного
______________________________________________________________________________________
                                                                       засобу, посада, П. І. Б., підпис, номер телефону)

Підпис особи, яка склала акт _____________

Підписи свідків:

1. _____________

2. _____________

(Інструкцію доповнено новим додатком 7 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2012 р. N 1026)

 

Повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу

Ваш автомобіль (мотоцикл) залишено з порушенням Вами Правил дорожнього руху. Відповідно до вимог статті 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення Ваш автомобіль (мотоцикл) заблоковано до оформлення відповідних документів про адміністративне правопорушення. Оформлення може бути здійснено в підрозділі Державтоінспекції МВС:
_____________________________________________________________________________________
         (зазначається місцезнаходження підрозділу Державтоінспекції МВС, місцеперебування або номер телефону
_____________________________________________________________________________________
              працівника міліції, який може оперативно оформити матеріали адміністративного правопорушення і
_____________________________________________________________________________________
                                                            розблокувати транспортний засіб)
_____________________________________________________________________________________
                                                 (посада, звання, прізвище, ініціали службової особи)
_____________________________________________________________________________________

______ год. _______ хв. ___ ____________ 20__ року
                                 (час, дата затримання)

____________________
(підпис)

(Інструкцію доповнено новим додатком 8 згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2012 р. N 1026,
у зв'язку з цим додатки 7 - 20 вважати відповідно додатками 9 - 22)

 

СХЕМА МІСЦЯ ДТП,

яка сталася ___ ____________ 20__ року о ____ год. ____ хв. на
_______________________________________________
(вказується точне місце ДТП із зазначенням прив'язки)

 

Освітлення місця ДТП (денне, сутінки, штучне) 

 

Наявність зовнішнього освітлення проїзної частини в темний час доби (є/нема) 

 

Наявність зовнішнього освітлення тротуару в темний час доби (є/нема) 

 

Стан покриття проїзної частини (сухе, мокре, ожеледиця, забруднене, засніжене тощо) 

 

Наявність дорожнього огородження вздовж проїзної частини (є/нема) 

 

Наявність пішохідного огородження вздовж тротуару або розділювальної смуги (є/нема) 

 

Наявність дорожніх знаків пріоритету на головній дорозі (є/нема) 

 

Наявність дорожніх знаків пріоритету на другорядній дорозі (є/нема) 

 

Наявність наземного пішохідного переходу з дорожніми знаками та розміткою (є/нема) 

 

Наявність горизонтальної розмітки проїзної частини (є/нема) 

 

Наявність горизонтальної розмітки на пішохідному переході (є/нема) 

 

Наявність світлофорного об'єкта (на момент скоєння ДТП працював/не працював) 

 

Наявність недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі, які стали супутньою причиною ДТП (є/нема) 

 

Із схемою ознайомлений:

1. ___________________________________________________________________________
         (П. І. Б., дата народження, місце проживання учасника пригоди та його особистий підпис)
_____________________________________________________________________________

2. ___________________________________________________________________________
         (П. І. Б., дата народження, місце проживання учасника пригоди та його особистий підпис)
_____________________________________________________________________________

3 ___________________________________________________________________________
         (П. І. Б., дата народження, місце проживання учасника пригоди та його особистий підпис)
____________________________________________________________________________

СХЕМА ДОДАЄТЬСЯ ДО ПРОТОКОЛУ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ СЕРІЇ __ N _________ 

Назви об'єктів, зображених на схемі:
1. ___________________________
2. ____________________________
3. ____________________________
4. ____________________________
5. ____________________________
6. ____________________________
7. ____________________________
8. ____________________________
9. ____________________________
10. ___________________________ 

Схему склав  

____________________________________________________________
(посада, звання та П. І. Б. працівника Державтоінспекції МВС, його особистий підпис) 

Зворотний бік схеми місця ДТП

Марка (модель) пошкодженого транспортного засобу 

Номерний знак 

Належить (П. І. Б. та місце проживання власника або гаража) 

Перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, отриманих унаслідок ДТП 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

Дані про пошкодження транспортних засобів підтверджую: 

________________________________________
(П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис) 

  

_______________________________________
(П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис) 

  

_________________________________________
(П. І. Б. учасника пригоди та його особистий підпис) 

 

 

Штамп підрозділу Державтоінспекції МВС

ДОВІДКА

Видана гр. _____________________________________________________________________
                                                                    (прізвище, ім'я та по батькові)
в тому, що ___ ____________ 20__ р. о ____________ год. __________ хв.
на ____________________________________________________________________________
                                                  (вказати точне місце: вулиця, населений пункт, км автодороги)
______________________________________________________________________________
внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб
марка (тип) ________________________, номерний знак ______________________________
двигун ___________________________, кузов (рама, шасі) _____________________________
отримав механічні пошкодження: __________________________________________________
                                                                                                               (характер пошкоджень,
_______________________________________________________________________________
                          виявлених під час зовнішнього огляду транспортного засобу, та місце їх розташування)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
                                            (посада, звання, прізвище та ініціали особи, яка видала довідку)

_____________________
(підпис) 

 

Лицьовий бік

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Корінець до тимчасового дозволу

Серія АА N 000000

Підстава видачі: серія ___ та номер _______ адміністративного протоколу

Коли і ким виданий ______________________________________________________________

-------------------------------лінія перфорації-----------------------------------------------------------

АА
N 000000                                                 ТИМЧАСОВИЙ ДОЗВІЛ

(дійсний за наявності документа, що посвідчує особу)

на право керування транспортними засобами категорії
A1    A    B1    B    BE    C1    C    C1E    CE    D1    D    D1E    DE
                                                    (непотрібне закреслити)

замість посвідчення водія
серії _______ N ______________, виданого ____________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Прізвище _________________________________________________________________________
Ім'я ______________________________________________________________________________
По батькові _______________________________________________________________________
Виданий "___" ____________________________________20__ року 

 

 

 

М. П. 

___________________________________________________________________
                                                  (посада,
___________________________________________________________________
                                                   звання,
___________________________________________________________________
                                                  прізвище,
___________________________________________________________________
                                             ім'я, по батькові
___________________________________________________________________
                               та підпис особи, яка видала дозвіл) 

Зворотний бік

Складені протоколи: 

Примітка. Термін дії тимчасового дозволу відповідно до вимог статті 265-1 КУпАП не перевищує тримісячного терміну з часу тимчасового вилучення посвідчення водія. 

(додаток 11 у редакції наказу Міністерства
 внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 14.05.2012 р. N 422)

 

ЖУРНАЛ
обліку надходження та витрати бланків суворого обліку

_________________________________________________________
(найменування підрозділу Державтоінспекції МВС)

Почато: ___ ____________ 20__ року

Закінчено: ___ ____________ 20__ року

Розділ I. Надходження бланків

N з/п 

Дата надходження 

Звідки надійшли бланки (найменування органу) і на якій підставі (накладна, доручення та ін.) 

Найменування бланка 

Кількість 

Серія ____
N ________
до N _________ 

Бланки отримав (посада, прізвище та підпис) 

  

  

  

  

  

  

  

Розділ II. Витрата бланків

N з/п 

Дата видачі 

Найменування бланків 

Кількість 

Серія ____
N ________
до N _________ 

Бланки отримав (посада, прізвище та підпис) 

Відмітка про прийняття пошкоджених бланків (найменування, серія, N ), дата, посада, прізвище, підпис особи, яка прийняла пошкоджені бланки 

  

  

  

  

  

  

  

 

Акт
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу

Додаток 13 виключено
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 9 листопада 2012 року N 1026)

 

Повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу

Додаток 14 виключено
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 9 листопада 2012 року N 1026)

 

ЖУРНАЛ
обліку тимчасово затриманих (заблокованих або доставлених на спеціальний майданчик чи стоянку) транспортних засобів

Додаток 15 виключено
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 9 листопада 2012 року N 1026,
у зв'язку з цим додатки 16 - 22 вважати відповідно додатками 13 - 19)

 

АКТ
тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду

Додаток 14 виключено
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 18 серпня 2011 року N 594
,
у зв'язку з цим додатки 15 - 21 вважати додатками 14 - 20)

 

ЖУРНАЛ
обліку матеріалів про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

____________________________________________________________________________
(найменування підрозділу Державтоінспекції МВС)

Почато: ___ ____________ 20__ року

Закінчено: ___ ____________ 20__ року

N з/п 

Прізвище, ім'я, по батькові особи, стосовно якої складено протокол 

Дата та короткий опис порушення 

Місце роботи порушника 

Серія та номер складеного протоколу, посвідчення водія, інших документів 

Прізвище та ініціали особи, яка одержала матеріали для виконання. Дата і підпис 

Дата розгляду матеріалів і прийняте рішення 

N справи, де зберігаються матеріали після виконання постанови або куди вони направлені. Дата, найменування органу 

Марка (тип) транспортного засобу, номерний знак 

Примітка 

10 

 

АКТ
про тимчасове вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб

"___" ____________ 20__ р. 

_________________________
(місце складання) 

________________________________________________________
                                              (посада, звання, повна назва підрозділу Державтоінспекції МВС)
 ____________________________________________________________________________________
                                                                            (прізвище та ініціали працівника)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
у присутності водія автомобіля __________________________________________________________,
                                                                                                                     (прізвище та ініціали)
на підставі статті 52 Закону України "Про дорожній рух" та статті 265-3 КУпАП вилучив ліцензійну картку серії ________ N ____________ до ліцензії серії _____ N ____________ на автомобіль (автобус) марки ________________, номерний знак _______________________, що належить згідно із свідоцтвом про реєстрацію серії ___________________ N ____________ ліцензіату ____________________________________________________________________________________, у
                                                                                  (назва)
зв'язку з порушенням вимог зазначеної статті КУпАП, у формі _________________________________
______________________________________________________________________________________
              (керування транспортним засобом водієм, який не має при собі або не пред'явив чи не надав для перевірки
______________________________________________________________________________________
                       посвідчення водія відповідної категорії, належно оформлений дорожній лист, документи на вантаж.
______________________________________________________________________________________
                   Направлення в рейс одного водія під час здійснення пасажирських перевезень на автобусному маршруті
______________________________________________________________________________________
                 протяжністю між початковим і кінцевим пунктами понад 500 км, відсутності в дорожньому листі відміток про
_________________________________________________________
          проходження щозмінного передрейсового медичного огляду, перевірки технічного стану транспортного засобу).

Працівник Державтоінспекції МВС 

______________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

Ліцензійна  картка  буде  направлена  до  підрозділу  Державтоінспекції  МВС
____________________________________________________________ області.

Копію акта отримав та поінформований про місце отримання ліцензійної картки:  

__________
(підпис) 

____________________________
(прізвище та ініціали) 

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами

1. Бланк тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами є бланком документів суворого обліку, надрукований з двох сторін (5 + 4 фарби).

2. На бланку тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами нанесена лінія перфорації на відстані 30 мм від верхнього краю.

3. Формат бланка - 135 х 75 мм.

4. Папір масою 200 г/м2 без оптичного відбілювача із захисними волокнами не менше як двох видів.

5. Нумерація єдина наскрізна, що складається з двох літер та шести цифр і є однаковою на талоні та корінці.

6. Друковані елементи захисту:

6.1. Ірисний (райдужний) друк.

6.2. Невидимі в денному світлі зображення.

6.3. Мікрошрифт.

6.4. Нерегулярна фонова комп'ютерна сітка.

7. Бланки комплектуються по 25 примірників і скріплюються скобою.

(додаток 15 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242)

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка постанови в справі про адміністративне правопорушення

1. Бланк постанови в справі про адміністративне правопорушення є бланком документів суворого обліку, являє собою комплект із двох аркушів паперу розміром 210 х 297 мм (±0,5 мм), масою 80 г/м2 і складається з постанови та копії. Постанова і копія надруковані на самокопіювальному папері з лицьового боку трьома фарбами способом офсетного друку.

2. На бланку постанови у справі про адміністративне правопорушення нанесено лінію перфорації на відстані 20 мм від верхнього краю.

3. Серія постанов складається із літеросполук і цифри. Серія і номер є однаковими для постанови та корінця.

4. Для захисту бланка використані такі елементи захисту:

4.1. Мікрошрифт у позитивному зображенні на протоколі і копії бланка.

4.2. Невидиме в денному світлі зображення.

4.3. Нерегулярна комп'ютерна фонова сітка для постанови виконана рожевим кольором, для копії - жовтим кольором.

5. Найменування виробника, номер, рік та квартал виконання замовлення надруковано з лицьового боку протоколу та копії.

6. Кількість комплектів у блоці - 20.

7. Після останнього комплекту блок комплектувати чистою картонною сторінкою.

8. Бланки скріплено над лінією перфорації (по ширині 210 мм) двома скобами.

(додаток 16 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242,
 від 12.05.2011 р. N 185
,
 від 14.05.2012 р. N 422)

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка протоколу про адміністративне правопорушення

1. Бланк протоколу про адміністративне правопорушення є бланком документів суворого обліку, являє собою комплект із двох аркушів паперу розміром 297 х 210 мм (±0,5 мм), масою 80 г/м2 і складається з протоколу та копії. Протокол і копія надруковані на самокопіювальному папері з лицьового боку трьома фарбами способом офсетного друку.

2. На бланку протоколу про адміністративне правопорушення нанесена лінія перфорації на відстані 20 мм від лівого краю.

3. Серія протоколів складається із літеросполук і цифри. Серія і номер є однаковими для протоколу та корінця.

4. Текстова частина надрукована фарбою синього кольору.

5. Для захисту бланка використані малі елементи захисту:

5.1. Мікрошрифт у позитивному зображенні на протоколі і копії бланка.

5.2. Невидиме в денному світлі зображення.

5.3. Нерегулярна комп'ютерна фонова сітка для протоколу виконана рожевим кольором, для копії - жовтим кольором.

6. Найменування виробника, номер, рік та квартал виконання замовлення надруковано з лицьового боку протоколу та копії.

7. Кількість комплектів у блоці - 20.

8. Після останнього комплекту блок комплектувати чистою картонною сторінкою.

9. Бланки скріплено перед лінією перфорації (по ширині 210 мм) двома скобами.

(додаток 17 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства внутрішніх справ України від 02.06.2009 р. N 242,
 від 12.05.2011 р. N 185
,
 від 14.05.2012 р. N 422)

 

 

Штамп підрозділу
Державтоінспекції МВС

КАРТКА
обліку адміністративного правопорушення

___ ____________ 20__ року 

_________________________
(місце порушення) 

Громадянин _______________________________________________________________________
                                                                                 (прізвище, ім'я, по батькові) 

Вид транспортного засобу _________________________ номерний знак ____________________
                                                                                 (марка, тип) 

Місце обліку транспортного засобу ___________________________________________________

Учинив порушення ________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
                                                                                     (дата, час, місце
_________________________________________________________________________________
                                                                вчинення і суть адміністративного правопорушення) 

В адміністративній справі ________________ прийнято рішення __________________________
                                                                 (номер справи)                                                                (ким,
_________________________________________________________________________________
                                                        коли, на підставі якої статті КУпАП стягнуто штраф,
________________________________________________________________________________
                                  позбавлено права керування транспортним засобом, із зазначенням терміну,
________________________________________________________________________________
                                                                на який припинено справу провадженням) 

Посвідчення водія _________________________________________________________________
                                                                                   (здано, не здано - із зазначенням часу) 

Відомості про особу, яка вчинила порушення

1. Рік, число і місяць народження ____________________________________________________

2. Місце проживання ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________

3. Місце роботи або служби ________________________________________________________
________________________________________________________________________________

4. Категорії транспортних засобів, на керування якими було видане посвідчення
________________________________________________________________________________
                                                  (із зазначенням дати видачі та органу, який видав посвідчення) 

___ ____________ 20__ року.                           Картку склав ______________________________
                                                                                                                                                    (посада, прізвище, підпис) 

 

ЖУРНАЛ
обліку матеріалів фіксації порушень правил дорожнього руху, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису

Додаток 21 виключено
(згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України
 від 12 травня 2011 року N 185,
у зв'язку з цим додаток 22 вважати додатком 21)

 

ЖУРНАЛ
обліку постанов суду про позбавлення водіїв права керування транспортними засобами

______________________________________________________________
(найменування підрозділу Державтоінспекції МВС)

Почато: ___ ____________ 20__ року

Закінчено: ___ ____________ 20__ року

N з/п 

Дата надходження 

Прізвище, ім'я, по батькові особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності 

Дата народження 

Дата прийняття рішення, орган (посадова особа), який виніс постанову 

Стаття КУпАП, суть скоєного правопорушення 

Термін позбавлення
з ___ ____________
по ___ ____________ 20__ р 

Місце зберігання вилученого посвідчення водія 

Дата, підпис та прізвище особи, яка прийняла на зберігання посвідчення водія 

____________

Опрос