Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Совместная декларация о намерениях относительно "Международного сотрудничества территориальных органов местного самоуправления в бассейне реки Тиса"

Областной совет народных депутатов
Декларация, Многостороннее соглашение (не СНГ) от 18.06.2015

СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО НАМІРИ ЩОДО
"МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В БАСЕЙНІ РІЧКИ ТИСА"

м. Сольнок, 18 червня 2015 року

Неофіційний переклад. 

Одним з найбільших глобальних викликів XXI століття стає зміна клімату, а також його екологічні, соціальні та економічні наслідки. Відповіддю на це з боку людства може бути тільки здійснення ряду цілеспрямованих кроків на місцевому, територіальному, державному та континентальному рівнях, які ґрунтуються на міжнародному співробітництві. Особливо визначальною є важливість об'єднаного пристосування до змін та спільних дій для тих, хто проживає на території одного басейну. Вирішення проблем долини річки Тиса, яка охоплює східну частину Карпатського басейну, також можливе тільки в рамках її розгляду як єдиної системи. До цього спонукає необхідність розвитку регіону, очікування Європейського Союзу щодо узгодженого управління водними ресурсами, Дунайська Стратегія, яка ставить за мету співпрацю в межах більш широкого регіону, а також принцип субсидіарності та єдине природне середовище, цим самим послаблюючи проблеми та можливі конфлікти інтересів, що випливають з фрагментації держав. У цьому процесі, виходячи із їх безпосередньої участі, визначальною є роль міжнародної співпраці органів місцевого самоврядування територіальних одиниць середнього рівня, шляхом визначення напрямку та рамок щоденного фахового, економічного співробітництва і співпраці населених пунктів.

На основі вищенаведеного, ми, керівники територіальних органів місцевого самоврядування басейну річки Тиса, заявляємо про те, що:

1) З метою сприяння соціально-економічному піднесенню, захисту та ефективному використанню природних цінностей і культурної спадщини регіону, на основі спільних інтересів бажаємо створити довгострокову систему формалізованих відносин, відповідно до Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

2) Рамкою спільних дій у короткостроковому періоді може слугувати угода про співробітництво із визначеним терміном, а в середньостроковій перспективі, як ціль, визначаємо створення Об'єднання єврорегіональної співпраці (EGTC).

Опрос