Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Концепции комплексной системы обращения с бытовыми отходами для Закарпатского региона

Областной совет народных депутатов
Решение, Концепция от 02.08.2007 № 325

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Десята сесія V скликання

РІШЕННЯ

від 02.08.2007 р. N 325

Про Концепцію комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись Законом України "Про відходи" та враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року N 265 "Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами", обласна рада вирішила:

1. Схвалити Концепцію комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону (додається).

2. Доручити обласній державній адміністрації підписання контракту з товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління відходами АВЕ Угорщина" на заснування об'єднаної компанії "АВЕ Закарпаття Компанія з управління відходами".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Карташова О. П. і постійну комісію обласної ради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (Лінтур В. П.).

 

Голова ради 

М. Кічковський 

 

Концепція комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону

1 Вступ

В останнє десятиліття в економіці України помітно постійний розвиток, який несе зміни не тільки макроекономічного характеру, але також сприяє підвищенню рівня життя, що у свою чергу змінює споживчі переваги населень. Зміни умов життя та споживчих переваг впливають на склад і кількість побутових відходів, а відповідна переробка та знешкодження підвищеного потоку відходів покладає більшу відповідальність на органи місцевого самоврядування.

Україна має на меті членство в європейській спільноті, тому внаслідок намірів щодо гармонізації права в найближчі роки очікується прискорення процесу законотворення у сфері охорони навколишнього середовища. Основною ціллю нормативно-правових актів є захист здоров'я людини, охорона природного та штучно створеного середовища і забезпечення стабільного розвитку, що має на меті економію природних ресурсів, зниження рівня відходів, їх максимальну утилізацію, а також екобезпечне знешкодження відходів, які не підлягають утилізації.

Наявна на Закарпатті практика поводження з відходами не відповідає ековимогам сьогодення. У багатьох випадках застаріла та неправильно організована система поводження з відходами не здатна переробити постійно зростаючу кількість відходів. В окремих регіонах їх збір навіть не було організовано.

Планована інвестиція здійснюватиметься поступовим та поетапним запровадженням комплексної системи поводження з відходами. Організація та запровадження системи дасть можливість запобігти утворенню великої кількості відходів, знизити рівень їх небезпечності, відповідно утилізувати в якості вторинної сировини або енергоносія, вирішить екопроблеми та створить можливість екобезпечного знешкодження відходів. Втілення та економна експлуатація системи можлива лише за умов єдності та співпраці на регіональному рівні.

Головною метою Концепції комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону (далі - Концепція) є презентація системи поводження з твердими побутовими відходами (далі - ТПВ) для 609 населених міст та сіл Закарпаття. Представлена система поводження з відходами розрахована на 25 років, на період з 2008 по 2032 роки.

Концепція коротко змальовує демографічні та природні дані регіону, ситуацію зі збирання, переробки та знешкодження відходів, а також узагальнює наявні проблеми. У другій частині документа змальовано елементи планованої системи поводження з відходами, а також попередні дані стосовно планованих потужностей.

2 Резюме

Мета інвестиції

Головною метою Концепції є поступове запровадження та трьохетапна організація єдиної системи поводження з ТПВ для 13 районів Закарпатської області. Метою здійснюваного проекту є влаштування на території населених пунктів, що братимуть участь у ньому, єдиної комплексної системи поводження з побутовими відходами, у рамках якої є їх збирання, переробка, утилізація та знешкодження, що будуть здійснюватися сучасними методами та згідно з правовими нормами.

Опрос