Идет загрузка документа (19 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственном регулировании производства и торговли спиртом этиловым, коньячным и плодовым, алкогольными напитками и табачными изделиями"

ВР Украины
Закон от 11.09.1997 № 526/97-ВР
редакция действует с 12.02.1998

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами"

Із змінами і доповненнями, внесеними
Законом України
від 12 лютого 1998 року N 122/98-ВР

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 46, ст. 345; 1996 р., N 45, ст. 232) такі зміни:

1. Статтю 2 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"Рішення про проектування і будівництво нових спиртових виробництв приймається Кабінетом Міністрів України".

2. Статтю 3 викласти в такій редакції:

"Стаття 3. Порядок видачі спеціальних дозволів (ліцензій) на
виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних
напоїв та тютюнових виробів

Спеціальні дозволи (ліцензії) на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються органами, уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України.

Спеціальні дозволи (ліцензії) на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового видаються суб'єктам підприємницької діяльності - юридичним особам, а на виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів - усім суб'єктам підприємницької діяльності.

Спеціальний дозвіл (ліцензія) видається за заявою суб'єкта підприємницької діяльності, до якої додаються:

копії засновницьких документів та документів, що підтверджують державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;

дозвіл про допуск підприємства до виробництва продукції, виданий відповідним органом державного пожежного нагляду;

дозвіл на початок роботи підприємства, виданий територіальним управлінням Державного комітету України по нагляду за охороною праці;

дозвіл власника знака для товарів і послуг, якщо такий знак зареєстрований після введення в дію цього Закону. В цьому та інших випадках права власників знаків для товарів і послуг захищаються у порядку, визначеному законодавством;

довідка відповідного органу державної санітарно-епідемічної служби про санітарно-технічний стан виробництва і безпеки праці;

атестат виробництва, виданий органами Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації;

довідки державного податкового органу про взяття заявника на облік як платника податків та про реєстрацію місць зберігання спирту етилового (для виробників спирту та алкогольних напоїв);

документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється.

Рішення про видачу спеціального дозволу (ліцензії) або відмову у його видачі приймається уповноваженим органом після перевірки підприємства, але не пізніше 30 днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі спеціального дозволу (ліцензії) повинна бути вказана підстава для відмови".

3. Статтю 7 викласти в такій редакції:

"Стаття 7. Виробництво спирту етилового, коньячного і
плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів на
давальницьких умовах

Виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв на давальницьких умовах забороняється.

Переробка спирту етилового, коньячного і плодового, виноматеріалів на давальницьких умовах на алкогольні напої та їх взаємний натуральний обмін забороняються.

Виробництво тютюнових виробів з давальницької сировини дозволяється тільки на українських підприємствах, які мають спеціальні дозволи (ліцензії) на виробництво тютюнових виробів, і здійснюється відповідно до чинного законодавства. Забороняється вивезення за межі митної території України давальницької сировини для виробництва тютюнових виробів.

Переробка на давальницьких умовах винограду, плодів, ягід на виноматеріали дозволяється і здійснюється відповідно до чинного законодавства".

4. Статтю 11 викласти в такій редакції:

"Стаття 11. Маркування виробленої продукції

1. Маркування горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється таким чином:

на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки горілки та лікеро-горілчаних виробів, які реалізуються через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказується:

загальна та власна назви виробу;

найменування виробника;

знак для товарів і послуг;

географічна назва місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місця розташування підприємства;

вміст спирту (% об.);

місткість посуду;

штриховий код;

вміст цукру (якщо це регламентується нормативними документами);

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва).

На лицьовій або зворотній стороні етикетки повинні бути зазначені дата виготовлення виробу, код підприємства та номер ліцензії на виробництво.

Розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки.

2. Маркування виноробної продукції здійснюється таким чином:

на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки виноробної продукції, яка реалізується через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказується:

назва держави;

найменування підприємства та його місцезнаходження;

знак для товарів і послуг;

назва продукції;

місткість посуду;

вміст спирту (% об.);

вміст цукру (крім сухих вин, шампанського, ігристого вина та коньяку) (% мас.);

дата розливу;

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва);

штриховий код.

Термін витримки для марочних вин та позначення "Марочне", вік коньячних спиртів для марочних коньяків і коньяків спеціальних назв наводяться на кольєретці.

На пляшках з колекційними винами та коньяками наклеюються додаткові ярлики із зазначенням "Колекційне (колекційний), додатково витримане (витриманий) в колекції ____ років".

На шийку пляшки з колекційним вином наклеюється кольєретка із зазначенням року урожаю винограду, з якого виготовлене вино.

На етикетках пляшок з вином контрольованих за походженням назв обов'язковий напис "Вино контрольованих за походженням назв", а на контретикетках - схематичне зображення території району, де виготовлене вино, із позначенням виноградних ділянок.

На пляшці з вермутом повинна бути контретикетка або додаткова етикетка, на якій наводяться дані про основний склад компонентів напою і погоджені з Міністерством охорони здоров'я України рекомендації щодо вживання напою.

На пляшки з усіма видами виноробної продукції можуть наклеюватися контретикетки, які містять додаткову інформацію про напої.

Розлив виноробної продукції здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки, упаковку типу "Тetra-Раk".

3. Маркування тютюнових виробів здійснюється таким чином:

на кожній одиниці тютюнової продукції (сигареті, цигарці тощо) вказується власна назва виробу.

На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці вказується:

найменування підприємства-виробника або тютюнової компанії;

загальна та власна назви;

наявність фільтруючого мундштука;

кількість одиниць в пачці, коробці чи в сувенірній коробці;

вміст смоли та нікотину в одиниці продукції;

попередження про шкідливість паління тютюну для здоров'я;

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва);

штриховий код.

На упаковці, в якій вироби знаходяться в пачках або коробках, вказується:

загальна та власна назви виробу;

кількість одиниць продукції в упаковці;

штриховий код.

На транспортній тарі вказується:

загальна та власна назви виробу;

найменування підприємства-виробника та його місцезнаходження;

кількість одиниць продукції в упаковці;

дата виготовлення;

позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва).

Знаки для товарів і послуг на тютюнових виробах виконуються мовою та у вигляді зареєстрованого оригіналу.

4. Виробник може наносити на етикетки додаткову інформацію щодо характеристики продукту.

Етикеточна продукція розробляється товаровиробником алкогольних та тютюнових виробів і повинна відповідати вимогам чинного законодавства.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством".

5. Статтю 14 викласти в такій редакції:

"Стаття 14. Імпорт, експорт та торгівля спиртом етиловим,
коньячним і плодовим

Імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим здійснюються за наявності спеціальних дозволів (ліцензій) лише державними підприємствами, спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України.

Річна плата за спеціальні дозволи (ліцензії) на право експорту або оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим становить 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а імпорту - 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ліцензії видаються Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України або уповноваженими ним органами терміном на 5 років, а плата за ліцензії справляється щорічно і зараховується до Державного бюджету України.

У випадках, коли Кабінет Міністрів України уповноважує підприємства - виробників спирту етилового, коньячного, плодового проводити його реалізацію на експорт або через оптову торгівлю українським споживачам, то в межах обсягів власного виробництва ці підприємства звільняються від плати за ліцензію на експорт цієї продукції чи реалізацію через оптову торгівлю.

Роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим забороняється".

6. Статтю 15 викласти в такій редакції:

"Стаття 15. Імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля
алкогольними напоями та тютюновими виробами

Імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності спеціальних дозволів (ліцензій).

Річна плата за спеціальні дозволи (ліцензії) на право імпорту, експорту і оптової торгівлі цією продукцією встановлюється в таких розмірах:

імпорт алкогольних напоїв і тютюнових виробів - 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

експорт алкогольних напоїв та тютюнових виробів - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спеціальні дозволи (ліцензії) на право імпорту, експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються терміном на 5 років Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, а плата за них справляється щорічно і зараховується до Державного бюджету України.

Спеціальні дозволи (ліцензії) на право оптової торгівлі видаються терміном на 5 років органами Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а плата за них справляється щорічно і зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських бюджетів.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали спеціальні дозволи (ліцензії) на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів, здійснюють поставку цієї продукції підприємствам оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам без ліцензій на оптову торгівлю лише в межах обсягів власного виробництва.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них спеціальних дозволів (ліцензій).

Кількість спеціальних дозволів (ліцензій) на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами не обмежується. Щорічна плата за спеціальні дозволи (ліцензії) на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожне місце торгівлі становить 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в селищах міського типу і сільській місцевості - відповідно 20 і 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на кожне місце торгівлі (для споживчої кооперації - на юридичну особу) з визначенням у спеціальних дозволах (ліцензіях) місць торгівлі.

Плата за спеціальні дозволи (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевого бюджету за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності, а в сільській місцевості - 50 відсотків до районного бюджету за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, а 50 відсотків - до відповідного місцевого бюджету за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.

Спеціальні дозволи (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються органами Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України у районах, містах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в державній податковій інспекції, а в сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.

Спеціальні дозволи (ліцензії) на право торгівлі в ресторанах поїздів видаються органами Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України у містах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем формування поїзда.

Порядок оформлення і видачі спеціальних дозволів (ліцензій) визначається Кабінетом Міністрів України.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук та в не пристосованих для цього приміщеннях, на території дошкільних, навчальних і лікувальних закладів та прилеглих територіях, у місцях проведення спортивних змагань, гуртожитках та прилеглих територіях і в інших місцях, визначених сільськими, селищними, міськими радами, забороняється".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Абзац другий розділу II виключено

(згідно із Законом України
 від 12.02.98 р. N 122/98-ВР) 

Абзац третій розділу II виключено

(згідно із Законом України
 від 12.02.98 р. N 122/98-ВР) 

Абзац четвертий розділу II виключено

(згідно із Законом України
 від 12.02.98 р. N 122/98-ВР) 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
11 вересня 1997 року
N 526/97-ВР

 
 

Опрос