Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О наращивании прямых иностранных инвестиций через эффективность внедрения инвестиционных проектов на территории области по итогам 2013 года

Областная государственная администрация
Распоряжение от 02.04.2014 № 172

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 02.04.2014 р. N 172

Про нарощування прямих іноземних інвестицій через ефективність впровадження інвестиційних проектів на території області за підсумками 2013 року

У 2013 році іноземними інвесторами в економіку області вкладено 39,3 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що на 35 % менше відповідного показника 2012 року. Приріст прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за підсумками 2013 року склав 27,96 млн. дол. США, що становить 72,2 % до рівня 2012 року.

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 31 грудня 2013 року становив 279,4 млн. дол. США, що на 11,1 % більше обсягів інвестицій на початок 2013 року, та в розрахунку на одну особу складає 260,2 дол. США (в Україні - 1193 дол. США).

Лідерами за кількістю залучених прямих іноземних інвестицій за підсумками 2013 року є міста обласного значення Херсон та Каховка, на які припадає 72,4 % загального обсягу прямих іноземних інвестицій, та райони - Цюрупинський (5,9 %), Каланчацький (5,5 %), Білозерський та Генічеський по 2 % відповідно.

За розподілом прямих іноземних інвестицій за секторами економіки в області найбільшу зацікавленість серед іноземних інвесторів викликають: промисловий сектор області, де зосереджено 159,1 млн. дол. США, сфера адміністративного та допоміжного обслуговування - 44,3 млн. дол. США, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність - 18,8 млн. дол. США.

Провідними джерелами інвестицій в регіоні залишаються Кіпр (168,8 млн. дол. США), Великобританія (27,3 млн. дол. США), Сейшельські Острови (12,7 млн. дол. США), на які припадає 74,7 % загального обсягу прямих інвестицій. Тобто, частка офшорів складає 60 % усіх інвестицій, які вкладались в економіку Херсонської області. Оскільки вони здебільшого є капіталовкладеннями українських компаній, що здійснюються з метою мінімізації оподаткування, то такі інвестиції не можуть вважатись класичними прямими іноземними інвестиціями, головною характеристикою яких є внесення в економіку необхідних додаткових зовнішніх ресурсів. Відповідно і реальний показник прямих іноземних інвестицій на душу населення є суттєво нижчими за офіційні статистичні дані.

До ранжованого переліку підприємств з іноземними інвестиціями, які провадять господарську діяльність на території області, станом на 01 січня 2014 року входить 299 підприємств.

Провідними підприємствами, які забезпечили надходження прямих іноземних інвестицій в економіку області, є: ПАТ "Чумак", ТОВ "Данон Дніпро", ТОВ зерновий термінал "Укрказекспортастик", ТОВ "Дунапак Таврія", "Херсонський комбінат хлібопродуктів", "Аграрна промислова компанія "Дом Агро", ДП "Вендельн Україна", ПАТ "Дім марочних коньяків "Таврія" тощо.

Так, на території Великоолександрівського району реалізуються інвестиційні проекти у сфері енергетики, а саме товариствами з обмеженою відповідальністю: "Трифанівка Енержі", "Трифанівка Енержі 1", "Трифанівка Енержі 2", "Фотовольтаїчні системи", які зареєстровані як суб'єкти господарювання за місцем ведення бізнесу. Як результат, приріст обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку цього району за підсумками 2013 року в порівнянні з 2012 роком є найвищим серед адміністративно-територіальних одиниць області та склав 64 %.

Опрос