Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении прав ребенка в области

Областная государственная администрация
Распоряжение, План от 16.06.2011 № 386

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 16.06.2011 р. N 386

Про забезпечення прав дитини в області

На виконання доручення Президента України від 8 квітня 2011 року N 1-1/637 і з метою підвищення ефективності механізмів дотримання законних інтересів дитини проаналізовано забезпечення прав дитини відповідно до вимог Конвенції про права дитини і Факультативних протоколів до неї та встановлено, що в області здійснюються відповідні кроки у вдосконаленні захисту прав дітей згідно із зазначеними документами.

На Херсонщині забезпечено пріоритет усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, громадянами України, які протягом 2010 року усиновили 79 дітей цієї категорії, що майже у 5 разів перевищує кількість таких дітей, усиновлених іноземцями. Щороку зростає та перевищує показник по Україні загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях громадян України. Так, 2584 дитини зазначеної категорії, що становить 75 % (показник по Україні - 73 %) відповідно у 2009 році - 2508 дітей, або 74 %, виховуються в сім'ях.

Вдалося закріпити позитивну тенденцію до зменшення числа бездоглядних і безпритульних дітей. Протягом 2010 року в комунальному закладі Херсонської обласної ради "Притулок для дітей служби у справах дітей обласної державної адміністрації" перебувало 205 дітей, кількість яких зменшилася на 55 осіб у порівнянні з 2009 роком.

Удосконалено діяльність із соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Розширено мережу закладів соціального захисту та соціального обслуговування дітей системи служб у справах дітей. Функціонує Чаплинський центр соціально-психологічної реабілітації дітей у Херсонській області, який створено за рахунок коштів державного бюджету. До зазначеного закладу протягом 2010 року було поміщено 42 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах, що на 14 дітей менше у порівнянні з 2009 роком.

Робота щодо забезпечення права дитини на виховання в сім'ї є невід'ємною складовою реформування системи інтернатних закладів для цієї категорії. На виконання заходів Державної та обласної програм реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом 2008 -2009 років відбулося реформування Цюрупинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I - II ступенів Херсонської обласної ради у дитячий будинок. Триває робота щодо реформування Херсонської загальноосвітньої школи-інтернату I - III ступенів ім. Т. Г. Шевченка Херсонської обласної ради та Калінінської спеціальної школи-інтернату I - II ступенів N 2 Херсонської обласної ради, завершення реформування яких планується відповідно у 2013 та 2016 році.

В області створено умови для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти. Для створення однакових стартових умов на початок шкільного навчання запроваджено обов'язковий рік дошкільної освіти для дітей п'ятирічного віку.

Опрос