Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно вопроса совместительства работников патронатной службы Верховной Рады Украины

Заключение к проекту закона Украины от 05.11.2019 № 2313-2
Дата рассмотрения: 08.11.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питання сумісництва працівників патронатної служби Верховної Ради України"

У законопроекті пропонується внести зміни до статей 25, 36 та 40 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) з метою виключення помічників-консультантів народних депутатів України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України з переліку осіб, на яких поширюються вимоги антикорупційного законодавства в частині заборони сумісництва, а також вимоги щодо передачі іншим особам належних їм підприємств та корпоративних прав.

Крім того, проектом передбачено внесення змін до примітки статті 172-4 "Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності" Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), відповідно до яких дія даної норми не поширюватиметься на помічників-консультантів народних депутатів, а також працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України.

Поданий законопроект є альтернативним щодо проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо питання сумісництва помічників-консультантів народних депутатів України)" (N 2313 від 25.10.2019 р.). При підготовці альтернативного законопроекту суб'єктами права законодавчої ініціативи частково були враховані зауваження, що були висловлені Головним науково-експертним управлінням у висновку на проект N 2313. Зокрема, задля забезпечення однозначного тлумачення та застосування норм чинного законодавства у відповідність між собою були приведені положення ст. 25 Закону та примітки до ст. 172-4 КУпАП.

Разом із тим, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Опрос