Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно отмены правовой нормы, предусматривающей ответственность за самогоноварение)

Заключение к проекту закона Украины от 01.11.2019 № 2371
Дата рассмотрения: 18.12.2019 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань правоохоронної діяльності на виконання доручення Голови Верховної Ради України Д. Разумкова розглянув на своєму засіданні 18.12.2019 р. (протокол N 17) проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування правової норми, яка передбачає відповідальність за самогоноваріння" (реєстр. N 2371), поданий народним депутатом України Ватрасом В. А., та іншими народними депутатами України.

Метою законопроекту, як зазначено в Пояснювальній записці до нього, є скасування статті 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що забороняє виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення.

Законопроектом пропонується виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статтю 176 "Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення", що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення, а також внести відповідні зміни до статей 21, 222, 255 та 277 цього Кодексу щодо виключення з них посилання на статтю 176.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Комітет з питань бюджету зазначає, що у разі прийняття відповідного закону він може набирати чинності згідно із законодавством.

Опрос