Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно предоставления статуса участника боевых действий медицинским работникам

Заключение к проекту закона Украины от 29.10.2019 № 2341
Дата рассмотрения: 07.02.2020 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Разумкова Д. О. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні 07 лютого 2020 року розглянув проект закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання статусу учасника бойових дій медичним працівникам (реєстр. N 2341), поданий народним депутатом України О. Василевською-Смаглюк.

Законопроектом пропонується надати право медичним працівникам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, на отримання статусу учасника бойових дій.

На думку авторів законопроекту, реалізація його положень дозволить забезпечити належний рівень соціального захисту медичних працівників, створить законодавчу основу для врегулювання нормативно-правової бази, якою визнається статус учасників бойових дій для медичних працівників, які здійснюють свою професійну діяльність безпосередню в районах антитерористичних операцій.

У той же час, Комітет вважає за необхідне звернути увагу на те, що надання права на набуття статусу учасника бойових дій лише медичним працівникам може розцінюватися як дискримінація по відношенню до інших осіб, які брали участь або забезпечували проведення антитерористичної операції та (або) операції Об'єднаних сил, безпосередньо перебуваючи в районах проведення вказаних заходів.

Опрос