Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно предоставления статуса участника боевых действий медицинским работникам

Заключение к проекту закона Украины от 29.10.2019 № 2341
Дата рассмотрения: 21.01.2020 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання статусу учасника бойових дій медичним працівникам"

У поданому законопроекті пропонується внести зміни до п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі – Закон) з метою включення до числа осіб, які мають право на отримання статусу учасників бойових дій (далі – УБД), "медичних працівників", які безпосередньо були задіяні для виконання своїх службових обов'язків під час бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Вказані зміни, як стверджується у пояснювальній записці до проекту, запропоновані з метою "усунення нерівності між посадовими особами прокуратури, органів державної влади та офіцерами, які, перебуваючи в зоні проведення антитерористичної операції по декілька днів, не виконуючи бойового завдання, не будучи на передовій і не приймаючи участі у бойових діях, отримали статус учасника бойових дій та медичними працівниками, які на постійній основі виконують свої професійні обов'язки в зоні проведення антитерористичної операції рятуючи життя воїнів операції об'єднаних сил".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, в цілому підтримує його мету. Разом із тим вважаємо за необхідне висловити окремі зауваження та пропозиції щодо його змісту. Йдеться, зокрема, про таке.

1. Аналіз аргументів, наведених у пояснювальній записці, свідчить про те, що законопроект начебто повинен поширюватись лише на медичних працівників, які не мають одночасно статусу військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу військових формувань, правоохоронних органів та інших державних органів, вказаних у п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону. Адже останні набувають статусу УБД на загальних підставах, визначених чинною редакцією п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону.

Проте, виходячи із буквального тлумачення запропонованих змін (а саме, що до учасників бойових дій будуть належати "медичні працівники, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань"), можна дійти висновку, що у даному випадку йдеться лише про медичних працівників, що входять до складу перелічених вище державних органів та військових формувань.

Отже, попри оголошену у пояснювальній записці до законопроекту мету, законопроект обмежує можливість набуття статусу УБД медичними працівниками, які не входять до складу вищевказаних державних інституцій.

Опрос