Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины в целях приведения в соответствие с Законом Украины "О внесении изменений в статью 80 Конституции Украины относительно неприкосновенности народных депутатов Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 07.10.2019 № 2237
Дата рассмотрения: 25.10.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України"

Законопроект покликаний, як це зазначено у пояснювальній записці до нього, привести у відповідність до Конституції України положення законодавчих актів України, що забезпечить реалізацію скасування депутатської недоторканності, необхідність чого зумовлена прийняттям 3 вересня 2019 року Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" N 27-IX (далі - Закон N 27-IX).

Основні положення законопроекту передбачають зміни (доповнення) до Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), якими пропонується: 1) передбачити можливість внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України, виключно Генеральним прокурором (особою, яка виконує його обов'язки) (ч. 1 ст. 482-2 КПК в редакції законопроекту); 2) встановити, що Генеральний прокурор (виконувач обов'язків Генерального прокурора), його заступник, керівник обласної прокуратури повідомляють про підозру особам, щодо яких здійснюється особливий порядок кримінального провадження (абз. 1 ч. 7 ст. 36 КПК в редакції законопроекту); 3) визначити, що клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, у тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді, мають бути погоджені Генеральним прокурором (виконувачем обов'язків Генерального прокурора) (абз. 2 ч. 7 ст. 36 КПК, абз. 1 ч. 2 ст. 482-2 КПК в редакції законопроекту); 4) передбачити, що розгляд таких клопотань здійснюється слідчим суддею апеляційного суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду, із можливістю оскарження відповідних ухвал (абз. 2 ч. 2 ст. 482-2 КПК в редакції законопроекту).

Опрос