Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно вопросов налогообложения в пределах формирования цены на природный газ для нужд населения

Заключение к проекту закона Украины от 11.09.2019 № 2126
Дата рассмотрения: 26.11.2019 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні 26 листопада 2019 року (протокол N 13) розглянув проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення" (реєстр. N 2126 від 11.09.2019), поданий народним депутатом України Колтуновичем О. С. та інш.

Згідно з Пояснювальною запискою прийняття проекту "призведе до суттєвого зниження закупівельної та відпускної ціни газу, що використовуватиметься для потреб населення, а також тарифів на опалення та гаряче водопостачання".

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання природного газу, що використовується для потреб населення, а також виключити з об'єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин обсяг природного газу, видобутого газовидобувними компаніями на території України, що використовуватиметься для потреб населення.

Комітет з питань бюджету - у своєму висновку (додається) зазначив, що законопроект матиме вплив на показники бюджету (призведе до зменшення доходів державного бюджету від податку на додану вартість та до зменшення доходів загального фонду державного та місцевих бюджетів від рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, а також потребуватиме додаткових видатків державного бюджету для компенсації відповідних втрат доходів місцевих бюджетів). У разі прийняття відповідного закону до 15 липня 2020 року він має вводитися в дію не раніше 1 січня 2021 року, а після 15 липня 2020 року - не раніше 1 січня 2022 року (або 1 січня наступного за цим року залежно від часу прийняття закону).

Опрос