Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно вопросов налогообложения в пределах формирования цены на природный газ для нужд населения

Заключение к проекту закона Украины от 11.09.2019 № 2126
Дата рассмотрения: 30.10.2019 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на засіданні 30 жовтня 2019 року (протокол N 10) відповідно до статей 27 і 109 Бюджетного кодексу України та статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення (реєстр. N 2126 від 11.09.2019), поданий народними депутатами України Колтуновичем О. С., Бойком Ю. А. та іншими.

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання природного газу, що використовується для потреб населення. Крім того, проектом Закону передбачається, що до об'єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин не належить обсяг природного газу, видобутого газовидобувними компаніями на території України, що використовуватиметься для потреб населення.

У Пояснювальній записці до законопроекту відмічено, що його реалізація призведе до мінімум двократного зниження ціни на газ для населення, а також тарифів на опалення та гаряче водопостачання для населення.

Міністерство фінансів України у своєму експертному висновку зазначає, що втрати зведеного бюджету від скасування справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за природний газ, видобутий газовидобувними компаніями на території України, що використовуватиметься для потреб населення, становитимуть близько 31 млрд. грн. на рік. При цьому, Мінфін зауважує, що запропоноване законопроектом скасування рентної плати не впливатиме на рівень цін на природний газ, який реалізується для потреб населення, оскільки у 2015 році вступив в дію Закон України "Про ринок природного газу", яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, що передбачає відміну законодавчого регулювання напрямів реалізації видобутого газу.

Опрос