Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно вопросов налогообложения в пределах формирования цены на природный газ для нужд населения

Заключение к проекту закона Украины от 11.09.2019 № 2126
Дата рассмотрения: 08.11.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України (далі - ПК) пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання природного газу, що використовується для потреб населення, а також встановити, що обсяг такого газу, видобутого газовидобувними компаніями на території України, не належить до об'єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.

Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття "призведе до суттєвого зниження закупівельної та відпускної ціни газу, що використовуватиметься для потреб населення, а також тарифів на опалення та гаряче водопостачання".

Головне управління, погоджуючись у цілому з тим, що запровадження вказаних податкових пільг за певних умов може позитивно вплинути на вартість газу та комунальних послуг для населення, разом з тим, вважає за доцільне зауважити, що при прийнятті проекту слід враховувати наступне.

Внесена законодавча пропозиція потребує комплексної оцінки на предмет прямих втрат (зменшення доходів) та опосередкованих вигод (зменшення видатків на субсидії для населення на оплату житлово-комунальних послуг) бюджету, що зумовлено вимогами ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ст. 27 Бюджетного кодексу України.

Опрос