Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно осуществления государственного контроля (надзора) в сфере жилищно-коммунального хозяйства

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2019 № 2100
Дата рассмотрения: 11.10.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства" (реєстр. N 2100 від 09.09.2019 р.)

У законопроекті передбачається встановлення на законодавчому рівні механізму здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства та відповідальності за порушення законодавства у цій сфері. Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про відходи", "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення", "Про поховання та похоронну справу", "Про теплопостачання", "Про благоустрій населених пунктів", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про житлово-комунальні послуги".

Метою законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці до нього, є забезпечення надання якісних послуг у сфері ЖКГ та дотримання законних прав та інтересів споживачів у сфері ЖКГ шляхом впровадження дієвого та ефективного державного контролю за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері ЖКГ, встановлення відповідальності за правопорушення у сфері ЖКГ, а також створення для цього Державної житлово-комунальної інспекції із наділенням її відповідними контрольними функціями та повноваженнями.

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У проекті здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства (Державну житлово-комунальну інспекцію), та його територіальні органи. Наразі відповідний орган у системі центральних органів виконавчої влади України відсутній (Державна житлово-комунальна інспекція була ліквідована на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 р. N 346). Із цього слідує, що законопроект фактично передбачає утворення нового центрального органу виконавчої влади з контрольними та наглядовими функціями. Однак відповідно до пунктів 9 та 91 статті 116 Конституції України, статті 21 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", частини 2 статті 16, частини 1 статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" повноваження щодо утворення, реорганізації та ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади належать Кабінету Міністрів України.

Опрос