Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно внесения депутатских запросов

Заключение к проекту закона Украины от 06.09.2019 № 1036-1
Дата рассмотрения: 09.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів" (реєстр. N 1036-1 від 06.09.2019 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким пропонується низка змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (далі - Регламент) та Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон).

Законопроект внесений на розгляд Верховної Ради України як альтернативний до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та прозорості діяльності Верховної Ради України" (реєстр. N 1036 від 29.08.2019 р.).

Метою поданого законопроекту є "удосконалення процедури внесення народними депутатами України депутатських запитів, інформування на пленарному засіданні Верховної Ради України про кількість внесених запитів, що є складовою принципу відкритості діяльності Верховної Ради України, а також приведення у відповідність до положень Конституції України та норм Закону України "Про запобігання корупції" окремих положень Закону України "Про статус народного депутата України" (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу законопроекту у стислий термін Головне управління вважає за доцільне зазначити, що поданий проект значною мірою (за виключенням окремих змін до ст. 27, 32, ч. 4 ст. 224 Регламенту) відтворює положення законопроекту за реєстр. N 1036 від 29.08.2019 р., тому вважаємо за необхідне повторити зауваження, які були раніше висловлені до основного законопроекту і є актуальними для даного законопроекту.

Опрос