Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины относительно внедрения электронного документооборота, связанного с законодательным процессом

Заключение к проекту закона Украины от 06.09.2019 № 1044-1
Дата рассмотрения: 10.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом" (реєстр. N 1044-1 від 06.09.2019 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто у стислий термін поданий законопроект, яким пропонуються окремі зміни до Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) щодо запровадження електронного документообігу у законодавчому процесі і який є альтернативним до законопроекту за реєстр. N 1044 від 29.08.2019 р.

Головне управління вважає цілком обрунтованим використання електронного формату документів у законотворчому процесі, проте за результатами аналізу поданого проекту вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження:

Новою редакцією частини 2 статті 91, частини 3 статті 92 Регламенту передбачено, що супровідні документи до законопроекту, проекту іншого акта, пропозиції, правки, висновки до законопроектів "подаються у формі електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис", тоді як у чинній редакції Регламенту передбачено подання цих документів "письмово разом з електронним файлом".

У зв'язку із пропозицією використання кваліфікованого електронного підпису, на наш погляд, доцільно уточнити, чий саме підпис ставиться у наведених випадках. Адже не є достатньо зрозумілим, наприклад, підписи яких осіб мають використовуватись у разі подання законопроекту Президентом України чи Кабінетом Міністрів України.

Опрос