Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно снятия заработной платы с народного депутата за прогулы и нарушения Регламента

Заключение к проекту закона Украины от 06.09.2019 № 1035-1
Дата рассмотрения: 10.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зняття заробітної плати з народного депутата за прогули та порушення Регламенту" (реєстр. N 1035-1 від 06.09.2019 р.)

У законопроекті пропонуються зміни до частини п'ятої статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон), до статей 26 та 49 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) та пропонується доповнити зміст Регламенту новою статтею 51-1 "Відповідальність за порушення дисципліни на пленарному засіданні". У зазначених змінах передбачається "впорядкувати нарахування заробітної плати за дні відвідувань та встановити автоматичне позбавлення депутатів у випадку прогулів виплат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень" (абз. перший п. 2 Пояснювальної записки). Даний законопроект є альтернативним до законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо втрати права народних депутатів України на фінансове забезпечення у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України" (реєстр. N 1035 від 29.08.2019 р.).

За результатами розгляду даного проекту у межах відведеного часу Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

1. У проекті передбачено, що "у разі, якщо народний депутат без поважних причин не взяв особисту участь у більш ніж двох пленарних засіданнях Верховної Ради України та/або її органів, до складу яких його обрано, протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України, такий депутат втрачає право на отримання виплат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, на підставі відомостей щодо обліку присутності народних депутатів, отриманих відповідно до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" та Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (розділ I проекту - зміни до частини п'ятої статті 33 Закону).

Крім того, у проекті пропонується встановити, що дані реєстрації за допомогою електронної системи є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради. Разом з тим передбачено, що "Відомості щодо голосування народного депутата, отримані за допомогою електронної системи, є підставою для нарахування йому виплат за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради замість даних реєстрації за допомогою електронної системи у разі якщо такий народний депутат протягом одного пленарного засідання тричі особисто не проголосував за допомогою електронної системи шляхом визначення позиції "за", "проти" або "утримався" під час голосування при розгляді законопроекту у другому читанні (стаття 121 цього Регламенту) або щодо прийняття законопроекту за основу, прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому" (розділ II проекту - зміни до статті 26 Регламенту).

У новій статті 51-1 Регламенту пропонується також, що "У разі систематичного порушення народним депутатом вимог, передбачених частинами першою, другою статті 51, частинами третьою, четвертою статті 47 цього Регламенту, а також у випадку отримання Головою Верховної Ради України інформації про передачу народним депутатом своєї картки для користування електронною системою іншому народному депутату Голова Верховної Ради України звертається до комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, для підготовки висновку щодо порушення народним депутатом вимог дисципліни. Комітет, до предмета відання якого належать питання регламенту, в терміновому порядку, але не пізніш як за три дні від дня одержання такого звернення (з урахуванням календарного плану роботи сесії Верховної Ради), готує відповідний висновок. Питання про порушення вимог дисципліни розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради, першому за днем надання комітетом зазначеного висновку без голосування про включення цього питання до порядку денного. На підставі висновку відповідного комітету за процедурним рішенням Верховної Ради народний депутат може бути позбавлений права брати участь у пленарних засіданнях (до п'яти пленарних засідань). Заробітна плата народному депутату за відповідний період не нараховується".

2. За результатами аналізу положень законопроекту Головне управління не може підтримати його прийняття у пропонованому вигляді з таких причин.

Опрос