Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О бесплатной правовой помощи" относительно обеспечения права лиц, незаконно лишенных личной свободы, на бесплатную вторичную правовую помощь

Заключение к проекту закона Украины от 04.09.2019 № 2056
Дата рассмотрения: 20.11.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо забезпечення права осіб, які незаконно позбавлені особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу)" (реєстр. N 2056 від 04.09.2019 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий проект, у якому пропонується внести зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (далі - Закон) з метою забезпечення права осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу шляхом створення правового механізму відшкодування вартості надання особам, позбавленим особистої свободи, безоплатної вторинної правової допомоги, а також надання адвокатам іноземних держав права надавати цим особам безоплатну вторинну правову допомогу (п. 2 Пояснювальної записки до проекту).

За результатами аналізу приписів проекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та міркування.

1. У проекті пропонується визнати суб'єктами права на безоплатну правову допомогу осіб, які "позбавлені особистої свободи з політичних мотивів внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та на території держави-агресора," (новий п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону). Суб'єктами надання такої допомоги пропонується визнати адвокатів іноземних держав, які можуть бути не включені до Реєстру адвокатів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу, та до Єдиного реєстру адвокатів України (новий п. 3 ч. 1 ст. 15 закону), а встановлення порядку і умов надання відповідної допомоги, в тому числі розмір та порядок оплати діяльності адвокатів іноземних держав, пропонується покласти на Кабінет Міністрів України (новий п. 7 ч. 1 ст. 27 Закону).

Опрос