Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения прозрачности собственности провайдеров программной услуги многоканальных цифровых эфирных телесетей с общенациональным покрытием

Заключение к проекту закона Украины от 03.09.2019 № 2035
Дата рассмотрения: 16.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям" (реєстр. N 2035 від 03.09.2019 р.)

У проекті Закону пропонується внести зміни до законів України "Про телебачення і радіомовлення" та "Про телекомунікації", якими передбачається запровадити низку вимог до засновників, учасників, власників провайдерів програмної послуги загалом й провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям, зокрема, виконання яких дозволить забезпечити прозорість структури власності провайдерів програмної послуги й запобігти потенційному протиправному впливу держави-агресора на телерадіоінформаційний простір України. Окрім цього, у законопроекті передбачається встановити аналогічні вимоги до операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям (п. 2 пояснювальної записки).

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі міркування.

1. Відповідно до Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу (частина перша статті 17). Державна політика у сферах національної безпеки і оборони спрямовується на забезпечення воєнної, зовнішньополітичної, державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, кібербезпеки України тощо (частина четверта статті 3 Закону України "Про національну безпеку України"). Відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про телекомунікації" надання телекомунікаційних послуг на території України є виключним правом юридичних осіб з місцезнаходженням на території України, які зареєстровані відповідно до законодавства України, та/або фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності з постійним місцем проживання на території України.

З урахуванням зазначених положень Конституції України та законів України захист інформаційної безпеки є важливим фактором незалежності держави. Правове регулювання частини елементів інформаційної безпеки, зокрема, щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги в багатоканальних телемережах та відповідних операторів телекомунікації має критичне значення для сфери безпеки. З огляду на зазначене загальна концепція законопроекту заслуговує на підтримку.

Разом з тим, частина положень законопроекту є повторенням норм чинних законів, що не відповідає вимогам законотворчої техніки.

Опрос