Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования порядка лицензирования хозяйственной деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2019 № 1060
Дата рассмотрения: 09.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності" (реєстр. N 1060 від 29.08.2019 р.)

Метою проекту, як вказано у Пояснювальній записці до нього, є "удосконалення існуючого законодавчого поля, спрямованого на впорядкування суспільних відносин у сфері ліцензування господарської діяльності". Для цього пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". У цих змінах: уніфікуються штрафи за порушення законодавства у сфері ліцензування; запроваджується зупинення ліцензії як загальна санкція за порушення у цій сфері; уточнюється перелік відомостей щодо ліцензування, що міститимуться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, тощо. Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, сприятиме, зокрема, вдосконаленню законодавства у сфері ліцензування, спрощенню умов провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, удосконаленню процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради.

Головне управління, розглянувши законопроект в межах відведеного часу, вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У проекті пропонується внести зміни до статей 5, 6, 8 та 10 Закону України "Про космічну діяльність", якими із цього Закону виключаються положення про ліцензування космічної діяльності. На нашу думку, відмова від ліцензування космічної діяльності у вказаному Законі та відсутність ліцензування космічної діяльності в переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, у статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" може призвести до негативних наслідків, оскільки вказана діяльність відноситься до такого виду, "провадження якого становить загрозу порушення прав, законних інтересів громадян, життю чи здоров'ю людини, навколишньому природному середовищу та/або безпеці держави, і лише у разі недостатності інших засобів державного регулювання" (ст. 3 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності"). Необхідність її ліцензування пов'язана, зокрема, з тим, що, наприклад, у ліцензійних умовах встановлюється вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання ліцензіатом, зокрема, технологічні вимоги щодо наявності певної матеріально-технічної бази разом з даними, що дають можливість її ідентифікувати (стаття 9 названого Закону). У зв'язку з цим пропонуємо внести до проекту відповідні зміни, в тому числі передбачивши в ньому внесення необхідних змін до ст. 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".

2. Викликає сумнів доцільність виключення із статті 8 Закону України "Про рекламу" положень щодо заборони рекламувати товари у разі відсутності на них відповідних сертифікатів. Враховуючи те, що законодавство України передбачає сертифікацію певних видів товарів, скасування зазначеної вище вимоги може привести до випадків введення в оману споживачів стосовно якості товарів. Варто також вказати, що вказані зміни не мають безпосереднього відношення до предмету проекту, яким згідно з його назвою є вдосконалення порядку ліцензування господарської діяльності. Це зауваження стосується також змін до цієї статті, які стосуються реклами про спорудження житлового будинку з використанням недержавних коштів, та змін до ст. 251 названого Закону, де йдеться про рекламу об'єктів будівництва. У зв'язку з цим пропонуємо виключити з проекту вказані положення і розглянути їх у окремому законопроекті.

Опрос