Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины относительно противодействия злоупотреблениям прав народных депутатов в ходе законодательной процедуры

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2019 № 1043
Дата рассмотрения: 05.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури" (реєстр. N 1043 від 29.08.2019 р.)

У законопроекті пропонується внести низку змін до статей 48, 49, 120 та 121 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент). Метою проекту, відповідно до твердження його ініціаторів, є удосконалення законодавчого процесу в Україні (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами розгляду у стислий термін поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

1. У підпункті 1 пункту 1 розділу I проекту (зміни до ст. 48 Регламенту) пропонується збільшити кількість народних депутатів (не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів), які можуть внести проект постанови Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому.

При розгляді цієї новели необхідно звернути увагу, що частина шоста статті 48 Регламенту, до якої пропонуються зміни, знаходиться в логічному зв'язку із приписами попередньої частини (ч. 5). В ч. 5 ст. 48 Регламенту передбачено, що народний депутат, інший суб'єкт права законодавчої ініціативи, заяви яких були залишені без розгляду, можуть у дводенний строк звернутися до Голови Верховної Ради України з відповідною письмовою заявою (частина п'ята статті 48 Регламенту). Та одночасно, відповідно до припису частини шостої статті 48 Регламенту, той самий народний депутат та інший суб'єкт права законодавчої ініціативи вносить проект постанови Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому.

Відтак, без узгодження редакції частини п'ятої статті 48 Регламенту, що в проекті не пропонується, із запропонованими змінами частини шостої відбудеться змістовний розрив логічної побудови нормативного матеріалу всієї статті 48 Регламенту.

Крім того, на нашу думку, встановлення кількісної кваліфікаційної вимоги для народних депутатів України у розмірі "не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів" задля отримання можливості внести проект постанови Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому також не є достатньо обрунтованим.

Опрос