Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно внедрения единого счета для уплаты налогов и сборов, единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2019 № 1051
Дата рассмотрения: 04.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

У законопроекті пропонується внести зміни до Податкового кодексу України (далі - ПК), відповідно до яких запровадити "єдиний рахунок", "який платник податків за власним бажанням має право відкрити в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів" для сплати податків і зборів (крім податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ( далі - єдиний внесок).

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту його метою є, зокрема, "спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами, зменшення кількості помилково сплачених коштів до державного та місцевих бюджетів, підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів".

Головне управління, розглянувши законопроект у стислий термін, погоджуючись із необхідністю спрощення сплати податків, зборів, інших загальнообов'язкових платежів та, у зв'язку із цим, в цілому не заперечуючи можливості реалізації внесеної законодавчої ініціативи, одночасно вважає за доцільне звернути увагу на таке.

Враховуючи те, що в пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПК передбачено, що в подальшому тексті Кодексу замість формулювання "єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" використовуватиметься формулювання "єдиний внесок", саме останнє має використовуватись і в п. 351.1 нової ст. 351 ПК.

Опрос