Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно некоторых вопросов функционирования авторизованных экономических операторов

Заключение к проекту закона Украины от 29.08.2019 № 1048
Дата рассмотрения: 04.09.2019 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів"

У законопроекті шляхом внесення змін до Митного кодексу України (далі - Кодекс) пропонується запровадити в Україні інститут авторизованого економічного оператора (далі - АЕО).

Прийняття законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці до нього, забезпечить "надання суттєвих спрощень митних формальностей для підприємств з ступенем довіри; закладення передумов для майбутнього визнання статусу авторизованих економічних операторів, що надається митними органами України, уповноваженими органами країн ЄС, та участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів відповідно до вимог Рамкових стандартів ВМО; підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на зовнішньому та внутрішньому ринку".

Головне управління, проаналізувавши законопроект у стислий термін, вважає за доцільне висловити щодо його окремих положень такі зауваження.

1. У проекті пропонується визначення терміну "уніфікована митна квитанція - документ встановленої форми, що у випадках, передбачених цим Кодексом, засвідчує факт справляння органом доходів і зборів грошових коштів, прийняття грошової застави, передачі йому товарів, транспортних засобів на зберігання" (новий п. 621 ст. 4 Кодексу).

Звертаємо увагу, що відповідно до положень оновленої ч. 3 ст. 239 Кодексу прийняття органами доходів і зборів товарів, транспортних засобів комерційного призначення для зберігання на складах цих органів може здійснюватися із заповненням уніфікованої митної квитанції, форма та порядок застосування якої затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому грошові кошти на відшкодування витрат на зберігання товарів, транспортних засобів на складах органів доходів і зборів можуть прийматися цими органами із заповненням уніфікованої митної квитанції, яка видається власникам зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженим ними особам (оновлена ч. 7 ст. 239 Кодексу).

У ч. 8 оновленої ст. 247 Кодексу передбачається, що за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування органів доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, та в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Така плата може справлятися із заповненням уніфікованої митної квитанції.

На нашу думку, у зазначених положеннях проекту слід чітко визначити виключний перелік випадків, у яких застосовується уніфікована митна квитанція.

Опрос