Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О полном общем среднем образовании

Заключение к проекту закона Украины от 05.04.2019 № 10204
Дата рассмотрения: 29.05.2019 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на своєму засіданні 29 травня 2019 року (протокол N 109) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України "Про повну загальну середню освіту" (реєстр. N 10204 від 05.04.2019 року), внесеного Кабінетом Міністрів України.

Необхідність прийняття акта обґрунтовується потребою в нормативному забезпеченню реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття базового Закону України "Про освіту" у 2017 році. Законопроект розроблено на виконання підпункту 2 пункту 6 розділу XII Закону України "Про освіту" щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України пропозицій, спрямованих на приведення чинних освітянських законів до Закону України "Про освіту".

Суб'єкт права законодавчої ініціативи, визначаючи мету проекту Закону, звертає увагу на необхідність законодавчого підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що сприятиме підвищенню якості освіти у самій чисельній ланці вітчизняної освіти. Прийняття проекту сприятиме досягненню стратегічних цілей, зокрема Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року.

Комітетом опрацьовано зауваження та пропозиції до законопроекту, які на прохання Комітету надійшли від органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, наукових установ, освітянських громадських організацій, Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науку України та її регіональних організацій.

Опрос