Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об административной процедуре

Заключение к проекту закона Украины от 28.12.2018 № 9456
Дата рассмотрения: 05.06.2019 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України А. Парубія Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на своєму засіданні 5 червня 2019 року розглянув проект Закону України "Про адміністративну процедуру" (реєстр. N 9456 від 28.12.2018 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується врегулювати процедури, які застосовуватимуться у відносинах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та інших суб'єктів, які законом уповноважені здійснювати владні управлінські функції, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду їх справ. Зокрема, законопроектом визначаються принципи адміністративної процедури, засади та особливості адміністративного провадження, прийняття адміністративного акта та порядок його виконання.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 1 березня 2019 року N 16/3-167/9456 висловлює ряд концептуальних зауважень та зауважень техніко-юридичного характеру до законопроекту. Виходячи з висловлених зауважень, Головне управління пропонує за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за наслідками розгляду законопроекту на своєму засіданні 20 березня 2019 року (Протокол N 169) дійшов висновку, що він не має прямого впливу на показники державного і місцевих бюджетів, оскільки його реалізація буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів, які законом уповноважені здійснювати владні управлінські функції. У разі прийняття відповідного закону, він може набирати чинності згідно із законодавством.

Опрос