Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования рекламы лекарственных средств, медицинских изделий, медицинской техники, методов профилактики, диагностики, лечения и реабилитации

Заключение к проекту закона Украины от 15.03.2018 № 8136
Дата рассмотрения: 07.05.2018 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації" (реєстр. N 8136 від 15.03.2018 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про лікарські засоби" та "Про рекламу" з метою удосконалення вимог до реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, посилення ефективності державного контролю у цій сфері.

Відповідно до супроводжуючих документів до законопроекту необхідність його прийняття обумовлюється, зокрема, непоодинокими випадками порушення виробниками реклами вимог до змісту реклами лікарських засобів, а відсутність законодавчо визначеної вимоги до розміщення в рекламі інформації про побічні ефекти лікарського засобу, створює небезпеку для здоров'я людей (п. 1 Пояснювальної записки).

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає за необхідне висловити щодо його змісту такі зауваження і пропозиції.

1. Згідно з чинною редакцією абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про рекламу" дозволяється реклама лише таких лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, до застосування в Україні. Змінами ж до цієї норми пропонується замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я (абз. 3 підп. 2 п. 2 розд. I проекту). Таким чином, повноваження Державної служби України лікарських засобів та контролю за наркотиками надавати дозволи на застосування лікарських засобів, медичних виробів та методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації пропонується передати Міністерству охорони здоров'я України.

На думку Головного управління, доцільність зазначених вище змін виглядає дискусійною, а тому потребує докладного обґрунтування, якого у Пояснювальній записці не має.

Опрос