Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О национальной безопасности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 28.02.2018 № 8068
Дата рассмотрения: 14.03.2018 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про національну безпеку України"

Законопроект спрямований на визначення механізмів керівництва у сфері національної безпеки та оборони, унормування структури і складу сектору безпеки і оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів, запровадження планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами та формуваннями сектору безпеки і оборони.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, відзначає його актуальність як базового закону, який має визначати фундаментальні положення, відображати базові цінності та національні інтереси у сфері національної безпеки.

Необхідність оновлення базового системоутворюючого законодавчого акта про національну безпеку була підкреслена ще в Рішенні Ради національної безпеки і оборони України, затвердженого Указом Президента України від 24 вересня 2014 року N 744. Саме цей закон має сформувати правову базу для розбудови системи національної безпеки та організації взаємодії державних органів, громадських організацій, посадових осіб та окремих громадян, об'єднаних цілями та завданнями захисту національних інтересів.

Разом з тим, вивчення законопроекту дає підстави висловити низку зауважень і пропозицій до його концепції і конкретних положень.

Опрос