Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" относительно повышения размеров помощи

Заключение к проекту закона Украины от 05.12.2017 № 7356
Дата рассмотрения: 28.02.2018 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розглянув поданий народним депутатом України Тимошенко Ю. В. та іншими народними депутатами України проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо підвищення розмірів допомоги" (реєстр. N 7356 від 05.12.2017 року).

Законопроектом пропонується внести до статті 16-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" зміни, якими встановити, що для визначення розміру одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста, а також при встановленні цим особам інвалідності та при визначенні ступеня втрати працездатності має враховуватися розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на місяць загибелі (смерті) або встановлення інвалідності, а не на 1 січня поточного року як з 1 січня 2017 року визначено чинною редакцією відповідних положень Закону.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, підтримуючи в цілому спрямованість законодавчої ініціативи на підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних або резервістів та членів їх сімей, вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

На думку авторів, на реалізацію законопроекту за прогнозними розрахунками необхідно 6050000 грн., які повинні бути враховані у проекті державного бюджету на 2018 рік.

Опрос