Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины относительно ответственности за незаконное пересечение государственной границы

Заключение к проекту закона Украины от 02.08.2017 № 7017
Дата рассмотрения: 29.03.2018 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону"

Законопроект розроблений з метою "сприяння забезпеченню захисту суверенітету та територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону представниками держави-агресора" (див. Пояснювальну записку до проекту).

Для досягнення вказаної мети у законопроекті пропонується доповнити Кримінальний кодекс України (далі - КК) статтею 331, у якій встановлюється відповідальність за: 1) перетинання державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості (частина перша); 2) те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб (частина друга); 3) дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що поєднані із застосуванням зброї (частина третя).

За результатами розгляду даного законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

1. Насамперед, слід зауважити, що процедура реагування України на перетин кордону особами, перебування яких в нашій державі створює загрозу її національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності, достатнім чином врегульована в Законі України "Про санкції". Зокрема, відповідно до пункту 21 частини першої статті 4 цього Закону одним із видів санкцій є відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в'їзду на територію України.

З огляду на це вважаємо, що у чинному КК варто було б встановити кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону будь-якою особою, вчинене за кваліфікуючих обставин (наприклад, поєднане із застосуванням насильства та (або) зброї, вчинене групою осіб або особою, якій заборонено в'їзд в Україну та ін.).

Опрос