Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно права врача на отказ от аборта по соображениям совести

Заключение к проекту закона Украины от 17.07.2017 № 6747
Дата рассмотрения: 11.05.2018 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права лікаря на відмову від аборту через міркування совісті" (реєстр. N 6747 від 17.07.2017 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Цивільного кодексу України та Основ законодавства України про охорону здоров'я закріпити право медичного працівника через свої світоглядні чи релігійні переконання відмовити у призначенні операції зі штучного переривання вагітності або взяти у ній участь.

У Пояснювальній записці до проекту зазначається, що "метою прийняття законопроекту є забезпечення права лікаря (медичного працівника) відмовитись від призначення чи участі в проведенні операції штучного переривання вагітності через світоглядні чи релігійні переконання, а також гарантування звільнення від відповідальності та заборони дискримінації за таку відмову, за умови дотримання вимоги про інформовану добровільну згоду жінки, яка планує перервати вагітність".

Поділяючи в цілому аргументи, наведені в Пояснювальній записці до законопроекту, Головне науково-експертне управління водночас вважає за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження.

Потребує коригування назва законопроекту, яка вочевидь не кореспондується зі змістом останнього, оскільки відповідне право пропонується надати усім медичним працівникам, а не лише лікарям.

Згідно із ч. 4, якою доповнюється ст. 50 Основ законодавства України про охорону здоров'я, "медичний працівник має право відмовитись від призначення чи участі в проведенні операції штучного переривання вагітності через світоглядні чи релігійні переконання, однак зобов'язаний повідомити про свою відмову жінці в якомога коротший строк, надати всю необхідну інформацію про операцію, а також про медичного працівника чи заклад охорони здоров'я, де вона може отримати відповідні медичні послуги".

Опрос