Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Конституционном Суде Украины

Заключение к проекту закона Украины от 07.06.2017 № 6427-д
Дата рассмотрения: 07.06.2017 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученнями Голови Верховної Ради України від 4 травня та 17 травня 2017 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 7 червня 2017 року (протокол N 60) проект Закону України "Про конституційне провадження" (реєстр. 6427 від 4 травня 2017 року), внесений народним депутатом України Алєксєєвим С. О. (далі - Законопроект за реєстр. N 6427), а також проект Закону України "Про конституційне судочинство" (реєстр. N 6427-1 від 16 травня 2017 року), поданий народним депутатом України Одарченком Ю. В. (далі - Законопроект за реєстр. N 6427-1).

Згідно з пояснювальними записками основними завданнями Законопроекту за реєстр. N 6427 є: запровадження на законодавчому рівні порядку реалізації права на конституційну скаргу - нового запровадженого Конституцією України додаткового національного засобу юридичного захисту конституційних прав і свобод; приведення у відповідність із вимогами Конституції України процедури здійснення Конституційним Судом України конституційних проваджень; конкретизація конституційних принципів діяльності Конституційного Суду України при здійсненні конституційного провадження, законодавче закріплення нової організаційної структури Конституційного Суду України, яка дасть змогу Суду ефективно реалізовувати свої повноваження.

Законопроект за реєстр. N 6427-1 має на меті практичну реалізацію новацій, які були запроваджені в наслідок конституційної реформи в частині правосуддя. Завданням цього законопроекту є забезпечення права кожної особи, чиї права були порушені неконституційним законом, отримати доступ до органу конституційної юрисдикції, забезпечення верховенства Конституції України як основного закону, а також запровадження чіткої регламентації діяльності Конституційного Суду України. На думку автора, прийняття Законопроекту за реєстр. N 6427-1 має забезпечити реальне введення Конституційного Суду України до системи судочинства як органу, який забезпечує реальний захист прав та свобод людини і громадянина, верховенства права та верховенства закону, зберігаючи при цьому особливості, що викликані статусом Конституційного Суду України як єдиного органу конституційної юстиції в державі.

Опрос