Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения открытости и усовершенствования функционирования Государственного реестра избирателей

Заключение к проекту закона Украины от 26.10.2016 № 5310
Дата рассмотрения: 12.10.2017 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців" (реєстр. N 5310 від 26.10.2016 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до ряду законодавчих актів з метою забезпечення відкритості Державного реєстру виборців (далі - Реєстр), розширення механізмів публічного контролю над ним, удосконалення та розширення функціональних можливостей веб-сервісу "Особистий кабінет виборця", його легалізації та визначення механізму ідентифікації на цьому сервісі за допомогою нового паспорта громадянина України (української ID-карти) з електронним цифровим підписом, а також удосконалення окремих аспектів ведення Державного реєстру виборців та уніфікації різних виборчих процедур, пов'язаних зі складанням і уточненням списків виборців під час різних виборів та референдумів (п. 2 Пояснювальної записки до проекту).

Аналіз приписів проекту дає підстави дійти висновку про слушність багатьох пропозицій, які в ньому містяться. Зокрема, на увагу заслуговують пропоновані зміни до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі - Закон), які спрямовані на розширення прав виборців у взаємовідносинах з Реєстром, а також уточнюючі приписи, які визначають зміст публічного характеру Реєстру. Можна схвально оцінити положення про те, що під час виборчого процесу чи процесу референдуму кожен виборець, інший суб'єкт виборчого процесу чи процесу референдуму, засіб масової інформації, акредитований відповідною виборчою комісією, у порядку здійснення публічного контролю зможе за допомогою веб-ресурсу "Особистий кабінет виборця" на сайті ЦВК або шляхом подання електронного запиту отримати публічну інформацію щодо інших виборців, які відносяться за своєю виборчою адресою до відповідного будинку, вулиці, виборчої дільниці, населеного пункту (нова редакція ст. 12 Закону). Поданий законопроект дає можливість забезпечити відкритість Реєстру не тільки для партій, представлених у парламенті, а й для інших суб'єктів виборчого процесу, у тому числі для активних виборців, а також засобів масової інформації, акредитованих відповідною виборчою комісією (нова редакція ст. 24 Закону України "Про Державний реєстр виборців").

Опрос