Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно установления уголовной ответственности за содействие совершению самоубийства)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2016 № 4088
Дата рассмотрения: 12.04.2017 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)" (реєстр. N 4088), поданий народним депутатом України Силантьєвим Д. О. та іншими народними депутатами України.

Метою законопроекту, як зазначено в Пояснювальній записці до нього, є встановлення кримінальної відповідальності за будь-яке сприяння особі у вчиненні нею самогубства чи спроби самогубства.

Для досягнення зазначеної мети у законопроекті пропонується частину першу статті 120 "Доведення до самогубства" Кримінального кодексу України викласти у новій редакції, якою розширити перелік кримінально-караних способів доведення до самогубства чи його спроби.

За прогнозом ініціаторів законопроекту, його прийняття сприятиме встановленню належної нормативної регламентації кримінальної відповідальності за доведення особи до самогубства чи будь-якого сприяння особі у вчиненні нею самогубства, чи спробі вчинити останнє та уникненню колізій у кримінальному праві.

Опрос