Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно установления уголовной ответственности за содействие совершению самоубийства)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2016 № 4088
Дата рассмотрения: 12.05.2016 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства) (реєстр. N 4088 від 17 лютого 2016 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 12 травня 2016 року (протокол N 47) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства) (реєстр. N 4088 від 17 лютого 2016 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Силантьєвим Д. О. та іншими.

Згідно із пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою встановлення кримінальної відповідальності за будь-яке сприяння особі у вчиненню нею самогубства чи спроби самогубства.

Для досягнення зазначеної мети пропонується внести відповідні зміни до статті 120 Кримінального кодексу України.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням авторів, сприятиме встановленню належної нормативної регламентації кримінальної відповідальності за доведення особи до самогубства чи будь-якого сприяння особі у вчиненню нею самогубства чи спробі вчинити останнє та уникнення колізій у кримінальному праві.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

Опрос