Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно установления уголовной ответственности за содействие совершению самоубийства)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2016 № 4088
Дата рассмотрения: 11.04.2017 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)"

Метою поданого законопроекту є встановлення кримінальної відповідальності за будь-яке сприяння особі у вчиненню нею самогубства чи спроби самогубства (див. Пояснювальну записку до законопроекту).

Для досягнення цієї мети у законопроекті пропонується викласти частину першу статті 120 "Доведення до самогубства" Кримінального кодексу України (далі - КК) у новій редакції, встановивши кримінальну відповідальність за "доведення особи до самогубства або до спроби самогубства, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, примусу до протиправних дій, систематичного приниження її людської гідності, підбурювання, в тому числі підкупу, обману, а також будь-якого сприяння вчиненню самогубства".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

Запропоновані у проекті зміни до статті 120 КК на даний час є досить актуальними, адже із появою та розвитком всесвітньої мережі "Інтернет" виникли нові способи вчинення не лише злочинів проти власності (крадіжки, шахрайства тощо), а й доведення до самогубства. Зокрема, в Україні значних обертів набрали самогубства підлітків, яких спонукали до цього у так званих "групах смерті" у соціальних мережах. Починається все з того, що їх адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" - наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру.

Опрос