Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" относительно обеспечения открытости Специализированной антикоррупционной прокуратуры

Заключение к проекту закона Украины от 29.10.2015 № 3372
Дата рассмотрения: 03.02.2016 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянутий поданий народними депутатами України Сотник О. С., Чумаком В. В. та іншими проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення відкритості Спеціалізованої антикорупційної прокуратури" (реєстр. N 3372).

Даним законопроектом пропонується позбавити Генерального прокурора України права визначати структуру і штат Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та наділити ним керівника САП. Також, усунути законодавчі обмеження для зайняття посад прокурора у Генеральній прокуратурі України, зокрема наявність 5 років прокурорського стажу, та обмежити однією особою кількість кандидатів, які пропонуватимуться Конкурсною комісією на затвердження Генеральному прокурору України.

Метою законопроекту є приведення норм про функціонування та конкурсний відбір до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у відповідність до взятих Україною перед міжнародними партнерами зобов'язань, а також відкриття можливості брати участь у конкурсі на посади прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ширшому колу осіб, які мають відповідну професійну компетенцію.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, розглянувши поданий проект, вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу із урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос