Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" относительно обеспечения открытости Специализированной антикоррупционной прокуратуры

Заключение к проекту закона Украины от 29.10.2015 № 3372
Дата рассмотрения: 16.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення відкритості Спеціалізованої антикорупційної прокуратури"

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 р. (далі - Закон), а саме: 1) частину 3 статті 7 викласти в новій редакції, надавши право керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затверджувати граничну чисельність прокурорів та інших працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, її структуру та штатний розпис; 2) доповнити частину 1 статті 8-1 новим абзацом, розширивши перелік осіб, які можуть брати участь у конкурсі на зайняття посад прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; 3) абзац 6 частини 2 статті 8-1 викласти в новій редакції, надавши право конкурсній комісії подавати на затвердження Генерального прокурора України лише одного кандидата на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У в частині 3 статті 7 Закону пропонується закріпити положення про те, що "граничну чисельність прокурорів та інших працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, її структуру, штатний розпис затверджує керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в межах видатків на фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури". Вважаємо, що ця пропозиція не узгоджується з низкою положень Закону в частині повноважень Генерального прокурора України стосовно організації діяльності органів прокуратури. Так, відповідно до положень Закону на Генерального прокурора України покладається затвердження актів з питань щодо внутрішньої організації діяльності органів прокуратури (пункт 7 частини 1 статті 9 Закону), здійснення призначення на адміністративні посади (пункт 3 частини 1 статті 9 Закону), в тому числі і в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (абзац 1 частини 2 статті 8-1 Закону), створення цього самостійного структурного підрозділу тощо (частина 3 статті 7 Закону). Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підпорядковується безпосередньо Генеральному прокурору України (абзац 1 частини 5 статті 8-1 Закону).

Опрос